şükela:  tümü | bugün
 • avrupa birliği'ne kabul kriterlerine ters bir kampanya slogani.
 • leman'da (konu salağı olabilir, bilemiyorum) böyle bir kupür vardı sanıyorum. "idamı yeniden uygulayalım, apo'yu asalım, sonra tekrar kaldıralım" demişti bir köşe yazarı.
 • devleti babaların babası bellemiş zihniyetin kendini bilmez isteğidir. iki araştırma okuyup idam cezasının hiç bir suçun azalmasına sebep olmadığını bilmeyenlerin temennisidir. devlet insanın hayatını alma hakkını kendinde gördüğü vakit seni her delikten zikme hakkını da görmez mi kendinde a benim salağım. buna hiç bir zaman işlenen suçun vehameti olarak bakılmamalıdır. birçok insanın içindeki intikam duygusu bambaşkadır, bu anlaşılır. genelde "ya senin ananı sikselerdi" gibisinden de argümanla desteklenir ki, bu lafı edenler olayın özünden fersah fersah uzak kalmaktadır.
 • (bkz: #4138141)
 • suctan arinmayi degil, topyekun suclu bir toplum olmayi saglar bu..her cinayet suctur.
 • "bir kereligine" x için geri gelsin sonra gitsin diyen mantalitenin repligidir. bir kereligine bir kisiye ozel kanun ya da ceza olamaz. bu hayata bakıs seklinin bir parcasıdır. dun (bkz: menderes) icin istersin bugun (bkz: ocalan)icin istersin yarın ailene zarar vermis baska biri icin istersin. yani kendi oldurme, yok etme istegini devlete yaptırtmak, yasallastırmak istedigidir bu. potansiyel katillerin istegidir.
  oysa ki, hukuk biz kendi cezalarımızı duygularımızla harmanlayıp tasarlamayalım, intikam pesinde birbirimizi hırpalayıp, mahfetmeyelim diye varolmaktadır. o yuzden hukuk duygudegil mantık cercevesinde yasar. intikamı degil, adaleti öngörür. bir insanı kendi nedenlerinizle kendi elinizle oldurmeniz acizliktir, haklı bulunamayacak olsa da anlasılabilir. ama bir devletin her ne nedenle ve ne sekilde olursa olsun bir insanı oldurmesinin anlasılır ve ya hakli bir yanı olamaz.
 • (bkz: sag yap gel)
 • son aylarda türkiye cumhuriyetinde işlenen suçları görünce canı gönülden katılmak istediğim kampanya.
  53 saat içinde 6-7 insan öldüren manyaklar ve 17 aylık bebeğe defalarca tecavüz eden hayvandan da daha aşağı olan şeyler.. bu adamlar sadece idam edilebilir... bu suçların bir cezası olamaz çünkü.. idam da bir ceza olarak verilmemeli, bu pislikleri ortadan kaldırmak adına uygulanmalıdır. çünkü her an bir rahşan ecevit iktidar olabilir...
 • psikolojik, kültürel, ekonomik eksikliklerden kaynaklanan yanlışların, afların sebep olduğu yanlışlıkların başka hatalarla düzeltilmesini destekleyenlerin desteklediği kampanya.

  üstelik hiç bir şeyi düzeltmez.

  ayrıca genel aflarda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası hafifletilmez.