• nick dolayısıyla kafadan gireceğim listedir. hâttâ ibret olsun diye önüme nickimi yazıp önce beni asarlar amk. al sana devrim der gibi. mühim değil, biz bu yola kefenimizi giymeden çıktık, siktir edin kefeni mefeni gömün gitsin börtü böcek rahat rahat yesin.
  • idam gelirse gezi parkı başlığında şükela modunu açıp hepimizi alırlar muhtemelen. bunu keşfeden polis memurunu da artık ne bakanı yaparlarsa.. tertemiz iş. arada bir de tecavüzcü falan idam ederlerse ne ala..

edit: ahahaha lan bulamadıkları kişiler için de başımıza ödül konacaksa 200 lira falan koymasalar bari. yazıklar olsun.
  • büyük ihtimalle ben. haksızlığa yolsuzluğa susmadığımdan başıma gelecek hadise.
  • olmayacağı kesin şeyler üzerinden konuşmam. idam gelecek onu da cem mi yürütecek lütfen tedavi olun, akıl sağlığınız ciddi bozulmuş.
  • idam’ın sapıklara karşı çıkacağını söyleyip mutlak diktatörlüğün ilk şartı olan muhalifleri susturma amaçlı kullanılacağı hepimizin malumu . bu ekşi sözlükte bildiğin muhalif yuvası.

çomarlar yardımıyla idam’da geçtikten sonra ben cem küçük beyden idam edilecek ekşi sözlük yazarlarına dair detaylı bir liste görebileceğimizi düşünüyorum.

zaten bu kadar özgürlük bu ülkede bize fazlaydı. bir gece ansızın apar topar ters kelepçe evinden alınıp 1-2 sene tutuklu kalıp üzerine 4-5 sene hapis yemek kesmez.

adamlar devletin bütün imkanlarını kullanarak senin düşünce özgürlüğünü , haber alma özgürlüğünü elinden almış sonunda yaşama özgürlüğünü de göz dikmiş . biz hala bu filmin sonu nereye varacak diye merak bekliyoruz.

savaşamıyoruz , çoğumuz ailemiz , çocuklarımız ve kalifikasyonlarımız yüzünden kaçıp gidemiyoruz da ben şahsen adımın listeye yazılacağı günü bekliyorum .
  • bu düzene itiraz eden herkesin sırayla yazılacağı listedir
  • muhtemelen ben. memleketimde çöp tesisi kuruldu .tesisin kuruluş aşamasında mahkemeler bu tesis yapılamaz demesine karşın tesis yapıldı ve hergün onlarca kamyon çöp tesise geliyor. tesisin suları dereye veriliyor geceleri.
    secimden kısa süre önce milletvekili geldi .bize oy verin dedi. bende projeniz nedir ? dedim .
    vekil :çöp tesisini buradan kaldıracağız.
    asıl: iyide bu tesisi buraya siz yaptiniz ?
  • daha evvel bi kaç milyon kere hedef gösterilen bir yazar olarak bugün değilse yarın. yarın değilse öbür gün.

etmeseler bile en azından ağızlarından tükürükler saça saça "iğdam, iğdam" diye bağıracaklardır. hüküm çıkmasa bile idamla yargılayacaklardır.

yanlış anlaşılmasın, kendimi nimetten saydığımdan demiyorum. idam cezası gibi bir silah bunların eline geçerse sadece bahane ettiklerini değil, beni bile yargılayacaklardır diye diyorum.

özetle; "yazmaz tarih kitapları başeğmediğimizi zulmün önünde. ölüme; yârine hasret bir sevdalı gibi sarılıp öylece ölürüz de başeğmeyiz yine de zulmün önünde...

siz bizim teslim olduğumuzu nerde gördünüz?"
hesabın var mı? giriş yap