şükela:  tümü | bugün
 • mutlak sıfırın biraz üstünde, zamanda yolculuk yapmaları an meselesi.
 • facebook kullanabilecek kadar zekaya sahip olduklarından yola çıkarak; ülkemizin ortalamasına yakın seviyedir.

  benim asıl anlayamadıklarım; idamı savunanlara gerizekalılık imasında bulunan süper beyinlerin zeka seviyesi.

  bir çocuğa tecavüze yeltenen/eden/öldüren yetişkin bir insanı tekrar topluma entegre edebilir misin? o kişi karşı komşun olsun ister misin? yada çocuğunun servis şoförü? (allah korusun)

  çok üstün zekalı olup, idama karşı olan yazarlarımızdan açıklama bekliyoruz; önerdiğiniz alternatif nedir? (ama bak 23 nisanda başbakan koltuğuna oturup dünya barışı isteyen çocuklardan daha uygulanabilir, ülke gerçeklerine uygun şeyler yazın)

  evet süper beyinler, söz sizde:
 • saçma sapan elitist bir başlık.

  insanları sizin görüşünüzden farklı bir görüşe sahip oldukları için zeka geriliği ile suçlamak sizin ne kadar zeka geriliği çektiğinizi ve karakterinizin henüz oturmadığını gösterir. cahil insanların yaptığı ilk hareket farklı fikirlere tahammül edemeyip hakaret etmektir. kendi düşüncelerini ifade edecek yeterli kabiliyete, kültüre ve zeka seviyesine sahip olamadıklarından sinirlenir, sağa sola saldırırlar. o yüzden önce efendi gibi konuşmasını, yazmasını ve tartışmasını öğrenin. sonra tüm elitist nefretinizi kusarsınız.
 • yargının sağlam ellerde olmadığını göz önünde bulundurursak eğer idamın geri getirilmesi sağlıksız bir durum olur....eğer baska ülkelerdeki gibi adam akıllı bir iktidar olsaydı herkese hakkı olan cezayı verselerdi idamın geri gelmesini ben de isterdim ama gel gör ki türkiye gibi bir ülkede bunun imkanı yok....
 • idama karsi olanlarin cogu ozgecanin katilinin vb. canilerin idami hak etmediklerini düşündükleri için istemiyor değiller.. ozgecanin durumunda suç net evet.. ama öyle olaylarla karsilasirsiniz ki, hicbir şey göründüğü gibi olmayabilir. yanlis değerlendirilenler olabilir ve masum birinin canini alabilirsiniz.ayrica belli suçlarla kisitlanabilse de ortada olan yine her tarafa cekilebilecek konular olacak ve bu da carpitilmaya acik bir detay.. hukuk maalesef duz bir zemin degil.. yillarca hapiste suçsuz yere yatanlar var.. keske tum suclar ozgecan olayindaki kadar acik ve net olsa..ek olarak; idam etmenin o kişi için kurtuluş olacagini düşünmekteyim.. agirlastirilmis omur boyu hapis cezasi hakikaten omur boyu uygulansa bu bir çözüm olabilir.. bu şekilde toplum içine de salmamis olursunuz..
 • ortaokul seviyesidir. bunlara insan hakları bildirisi nedir diye sorsan mal mal suratına bakarlar. tek bildikleri laf anana bacana yapsalardır.

  (bkz: anana bacına aynısını yapsalar)
 • bilmedigim zeka seviyesi. ama bildigim bir sey varsa cogunun zihniyetinin birkac yuzyil geride kalmis oldugudur. dusunmez, sorgulamaz, en asil duygularin adamidir. okumaz, yuzyillardir insanlarin tartistigi bilissel, bilimsel, felsefi, psikolojik ve sosyolojik konular uzerinde ilk kez kendisi kafa patlatmis gibi tespit sicar, cunku en iyisini o bilir. onun icin felsefe, felsefe yapmaktan ibarettir. ona gore humanist olmak asagilik bir davranistir, cunku kendini insan olarak degil, bir grubun parcasi olarak tanimlar. bencildir, kendisine yapilmasini istemedigi seyin baskasina yapilmasini gayet guzel ister, cunku o magdurdur, mustekidir, mazlumdur, digerleri ise zalim.

  ben mi, bense genellemeleri hic sevmem.
 • (bkz: #49166289)
 • idam gibi rahat bir yöntemle bütün dertlerinden kurtarmaya çalıştıkları caniye, yapabilecekleri en büyük iyiliği yapmaya çalışıyorlar. elbette bilinçsizce. zaten fırsatını bulsa kendisi intihar edecektir.
 • fatih terimin yönettiği takımlar gibi gazla çalışan insanlardır genelde idamı isteyenler . idam gelse sadece tecavüz , cinayet için olmayacağı kabak gibi belli. tecavüzcülerden katillerden çok ''fikir suçluları'' gider darağacına , ha tabi kimisinin işine gelir fakat durum böyle olur