• educatedear göreve.
  • ideolojik temelsizliğin, olayların arkasında yatan olguları göremeyeşin, milliyetçiliğin sınıfsal kimliği nasıl ezdiğinin ve bütün bu karmaşa içinde ortaya çıkan aynı sınıfsal öfkenin yanlış mecraya nasıl yöneldiğinin göstergesi kişidir. bu abi üzerine inanın tez yazılır. özellikle en sonda ifede ettiği açıklamalar türkiye gibi geri kalmış ve biat kültürünün yaygın olduğu ülkelerdeki devlet-insan diyalektiğini gözler önüne sermektedir. batılı modelde devlet insan için varken, bu modelde abinin ifade ettiği gibi insan devlet için var olmaktadır:

"ülkemiz yıkılmasın diye her türlü borca eyvallah dedikçe..." (bu ne la?)
  • anladigim kadariyla, burcu elektrik ve yukseleni su olan bir arkadasimizdir.
  • sabret babo, ordu paralel yapıdan temizlenince elektrik beleş olcik.
  • bu aralar gundem konusu olan bireysel silahlanmaya sicak bakan hukumetin incelemesi gereken adamdir. dusunsenize. bireysel silahlanmanin önünü acan yasa onaylanmis ve bu adamda bir silah var. korkunc. ve inanin bu adami melek olduguna inanacaginiz nice insanlar daha var. biz bu insanlarla ayni havayi solumayi hak edecek ne yaptik?

verin verin, herkese bir silah verin de gorun.
    idama hic gerek kalmaz iste o zaman.
  • ahahaha bu nedir lan böyle!

https://www.youtube.com/watch?v=e0whz8zuo-k
  • ""uyarı"

videoyu sesi kısıp açın yada tamamen kapatıp yavaş yavaş açın.

""uyarı""

tanım: korkunçlu bağıran adam.
  • idam.sub ekledim.

--- spoiler ---

hangi vicdannn
    ....
    biz ülkemizi yükseltmek için
    ...
    yarın nasıl geçinicik
    yarın akşam çocuklarımıza nasıl yemek getiricik
    yarın akşam borçlarımızı nasıl kapatıcık
    ....
    psikolojim bozuldu
    elektrik borcumu nasıl ödiyıcim
    su borcumu nasıl ödıyıcim diye geçinirken
    türkiyemiz ayakta dursun diye her türlü
    gelem ge gelem...
    her türlü gelen borçlara eyvallah dedikçe
    vatanımız elden gitmiş habarımız yok
    idammmmm
    idammmm
    idammmmmm
    idammm
    idammmmm
    --- spoiler ---
  • şahsen idam gelirse elektrik faturalarını ödeyebilıcık olduğuna inandırdı beni. o yüzden kendisini destekliyorum. hatta infazı bu wolverine kardeşimiz güçlü pençeleriyle gerçekleştirsin. soluk borusunu söküp çıkarsın darbeci hayın pikaçuların.
hesabın var mı? giriş yap