şükela:  tümü | bugün
  • bence yüksek sesle haykırılması gereken, yapılması en mantıklı eylem olur.

sevgili dostlar, toplumda son günlerde yaşanan vahşi cinayetler, çocuklara yeltenen en aşağılık varlıklara idam talebi var. ben bu talebi çok haklı görüyorum. insanlar ciğerinin soğumasını istiyorlar.

benim bu konuda farklı bir fikrim ve önerim var. bu kişiler denek olarak kullanılarak, hem ülkemizin, hem de insanlığın bilim, tıp ve teknoloji konusunda büyük aşamalar kaydetmesine vesile olabilir.

malumunuz teknoloji, bilim ve tıbbın en geliştiği dönem 2. dünya savaşı dönemiydi. çünkü esirler ve yahudiler binlerce deneye maruz kaldılar. utanç verici günlerdi. masum insanlara bunu yapan faşist, cani ve aşağılık ülkeler oldu. fakat bizim durumumuz çok farklı..

3 yaşındaki bir yavruyu öldüren, 8 yaşında bir evlada tecavüz edip direk dibine gömen, zararsız bir köpeğe tecavüz edip, yavrularının gözü önünde cayır cayır yakan insanların ben bilimsel denek olarak kullanılmasını istiyorum!

idam, hadım filan boş işler. getirisi olmayan eylemler. bize getirisi olan eylem lazım. çağ bilim çağı. bu krizi fırsata dönüştürelim..
  • genel olarak adil gorunse dahi gunun sonunda yanlis yargilanmis kisilerin bu deneyler neticesinde ciddi zararlar gormesi durumu olusmakta ki idama olan muhalefetin nedeni tam olarak budur.
  • her ne kadar mantıklı bir öneri olsa da bu yolla elde edilmiş verilerle uluslararası yayın yapamazsınız veto yersiniz. bulduğunuz bilgilerin ülke içinde kalmasının size pek faydası dokunmaz.
    nazilerin zamanında yaptığı bütün çalışmalar şuan değiştiriliyor. isimlerini verdikleri ve tanımladıkları bir çok önemli hastalık ve tedavi isim değiştirdi.
  • idam hakkında duyduğum bir söz vardı. eğer idam çıkarsa zanlının korkusundan çocuğu ya da genç kızı öldürebileceğini söylüyordu. bunu hiç düşünmemiştim ve bunu duyana kadar idam gelsincilerdendim. böyle büyük şeylerin yararlarının yanında zararının da olduğunu düşünüyorum. ama bir önlem almak tabi ki şart.