şükela:  tümü | bugün
 • bu da bir yaylı yatak markasıdır..(bkz: mekan yaylı yatakları)
 • reklamıyla "taklit etmeyi göze alırsın da ortaya bukadar mı kötü bir sonuç çıkar" diye söylenmeme neden olan yatak markası.
 • (bkz: sadi)
 • reklâmlarında alf'i kullanmak için izin alıp almadığını merak ettiğim yatak imalâtçısı.
 • an itibariyle, borsaya gönderdiği yazıyla çalışanlarını ücretsiz izne göndereceğini duyuran 40 yıllık firma. uzun bir geçmişe ve marka değerine sahip bir kuruluşun bu kadarcık sallantıyla devrilmeye yüz tutması da ayrıca bir ilginçliktir.

  haberin orijinali şu şekildedir: kaynak aa
  ...............................
  idaş'ta ücretsiz izin
  idaş istanbul döşeme sanayii a.ş.'nin, personelini bugünden itibaren en az 2 hafta süreyle olmak üzere ücretsiz izne çıkaracağı bildirildi
  13 mart 2009 cuma, 14:56

  idaş'tan borsaya gönderilen yazıda, şirketin ve ortaklıkları olan idaş yatak ve mobilya sanayii a.ş. ile idaş mağazacılık a.ş'nin, çekirdek personel hariç tüm elemanlarını ücretsiz izne çıkaracağı belirtildi.
  şirketin ve ortaklıklarının, mevcut piyasa koşullarında mayıs 2009 sonuna kadar yapılan projeksiyonlarının zarar göstermesi, borçlarının artması ve finansman imkansızlıkları nedenleriyle bugün mesai bitimini müteakip, ilk etapta iki hafta süre ile sonrasında hala olumlu şartlar sağlanamaz ise birer haftalık ilave sürelerle beş haftaya kadar personelin ücretsiz izne çıkarılacağı kaydedildi.

  ...............................
 • şadi'den vazgeçmelerine sevindim.
  (bkz: idaş reklamındaki alf özentisi yaratık)
 • 2 tahta parçası için 45 tl isteyen, cazgır, müşteri hizmetinden hiç anlamayan personele ve mağazaya sahip dandik koltukçu, yatakçı. olaylar şöyle gelişti efem: evlenirken yatak odası bu mağazadan alınmış. bir gardırop var zaten allahlık. ne dolap kapısı açılıyor ne de açıldığı zaman kapanıyor. tamirini parayla yapacaklarını söyledikleri için de yaptırmadık. dolapta olması gereken rafları yerleştirmediklerinden hanım da hazır baza alacakken araya onu da sıkıştırmış. bazaya 500 tl fiyat biçmişler ama tahtalar için ki buna raf diyorlar, fiyat konuşmamışlar. haliyle benim hatun da hal hatır için yapacaklarını düşünüyor. iki günde halledilebilecek iki tahta işi 2 hafta sürüyor ve en sonunda tahtaları gelin alın diyorlar. bakınız tahtaları getirip monte de etmiyorlar. neyse hanım tamam diyor ve beni gönderiyor. iş çıkışı, yoğun trafik ardından vardığım dandik mağazada benden 45 tl istiyorlar o dandirik iki tahta için. tahta ne sandın zoruma gitti, evet. şimdi orada bulunan cazgır bayan tahtaları kendi yapmadıkları için tanıdık bir firmaya yaptırdıklarını söylüyor ve onların da oradan satın aldıklarını belirtiyor. fiyat 45 tl. ulan tanıdığa yaptırıyosun sikindirik iki tahtaya 45 tl veriyosun. işe bak. bizim karımız yok diyor. ben de eğer söyleseydiniz, 20 tl'ye sadece iki günde bu tahtalara sahip olacağımı, zaten montesini de bana yaptırdığından işçilik de alamayacağını eğer hanımla fiyatta anlaşmışlarsa sözleşmeyi istediğimi anlatıyorum cazgır karıya. ama kadın pusmuyor üstüme çıkmaya çalışıyor, ben de lanet girsin deyip veriyorum parayı ama bundan sonra siktin sene kapısının önünden geçmem o kalitesiz mallara ve insanlara sahip şirketin mağazalarına. olay izmir bahçelievlerdeki izmirspor köprüsünü hatay yönüne doğru az geçtikten sonraki mağazada gerçekleşti. oohhh, içimin yağları eridi buraya yazınca, iyi ki varsın sözlük.
 • göstere göstere iflasa sürüklenen şirket. spk'nın buna göz yumması da cabası. türkiye'de insanların borsayı bir yatırım aracı değil de kumar olarak görmesini bu hissenin yaşadığı travmaları takip ederek anlayabilrisiniz fakat zamanında önlem alınsa bu işler böyle olmaz.bir sürü yatırımcının dolayısyla halkın parası orada yatıyor.