şükela:  tümü | bugün
388 entry daha
  • bugün itibariyle vize başvurusu yapalı 17 gün oldu ve asla ses yok. çağrı merkezini aradım yoğunluk diyor ama bu nasıl neyin yoğunluğu. noel yılbaşı derken kalkıp 3 günde gönderilmesini beklemedik ama 3 hafta olacak ses yok bilgi yok kesinlikle.
    aldıkları koordinasyon bilmem ne parasını kesinlikle haketmeyen kurumdur. keşke direkt konsolosluktan halletme şansımız olsaydı. bilgi için yeşilleyin diyeceğim ama bilgisi olan yoktur.

editto: vizemi aldım 3 aylık vermişler.
  • altunizade’den 19 aralık’ta almanya için başvurdum. belgelerimi hazırlayıp bir hafta öncesinde gitmiştim aslında. daha önce belirtilmeyen bir belge daha istedi görevli (mesainin bitmesine 1 saat kalmıştı). o gün götüremedim haliyle. sonraki günlerde de boş randevu saati bulamayıp 1 hafta ertelemek zorunda kaldım başvuruyu. 1 ay oluyor neredeyse, hala ses yok. konsolosluk da vizenin ne durumda olduğunun bilgisini vermiyor. hayır bu hafta gelmeme durumu varsa seyahatimi iptal edeyim. onu da yapamıyorum.
    hem dünyanın parasını alıp hem de insanları böyle mağdur etmeye hakkınız yok.
  • online olarak randevu alınamamaktadır an itibariyle
    3 ayrı browser ile denedim, sonuç bütün bilgileri veriyorsunuz randevu ekranında dönen saatte kalıyor tarih ekranı gelmiyor.
2 entry daha