şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir kere oynadıktan sonra etrafındaki bütün adamların "ya bana da doldursana seninkinin aynından" dedikleri hatun modeli
  • kadınların bazıları, iddaayı diğer şans oyunlarından farklı görmeyerek, sadece kupon doldurup yatırma olayı gibi düşünerek oynamakta. ama bazılarının da bilinçli bir şekilde, futbol bilgisini kullanarak, takımları tanımaya çalışarak ve oyunun diğer kısımlarınıda takip ederek oynadığını unutmamalıyız.
  • (bkz: acemi sansi)
  • kimsenin ciddiye almadigi, al sen de oylesine oyna diye cocuga resim defteri verir gibi iddaa kuponu verdigi, ama her zaman sadece 1 macla kacirdigini gorunce de agzinin acik kaldigi hatun modeli olabilir bu pek tabii.
  • aldıgı ıvır zıvırlar yüzünden kredi kartı borcları tavana vurmus, su idda cılgınlıgına bide ben bulasıyım belki voleyi vururum da borcları kapatırım diye düşünen hatunun modeli...
  • gerçekten ilgilenenleri oldugunun yani sira bir de futbolla ilgilenen sevgililerine yaranmak için oynayan bir üst modelleri de çikmistir..
  • asla bilinçli bir şekilde kazanan hatun modeli değildir bunlar. gerçi erkekler de o kadar bilinçli oynayıp da kazanmıyolar ama sonuçta onların futbol bilgileri, hatununkilere oranla çok daha fazla işe yarıyor. tutma şansı olan maçları takım ismine veya futbolcu karizmalarına göre işaretlerler bunlar. tecrübeye, farkındalığa ya da hissiyata göre değil.
  • bilinçli şekilde kupon yapıp ay sonunda cüzdanlarını dolduran hatunlardır.
    (bkz: hobbitim ben)
  • kuponunu bilinçli şekilde de doldursa garanti maçları işaretlediğinden cüzdanını pek de dolduramayan hatunlar.