şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kadıköylülerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yeni projeler üreten kadıköy belediyesi, yine vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik yeni bir projeyi hayata geçiriyor. çeşitli mesleki disiplinleri ile ilgilenen serbest çalışanları, yenilikçi kuruluşları ve çalışmaları ile toplumsal fayda gözeten oluşumları bir araya getiren “idea kadıköy”, yakında kadıköylülerin hizmetine açılıyor. kamuya açık ortak bir çalışma alanı olarak tasarlanan idea kadıköy’de, mekânsal ve fikirsel imkânlar yoluyla birlikte çalışma olanağı sunulacak. etkinlik ve toplantı alanlarının kadıköylülerle buluşması ile katılımcı bir sosyal ağ kurmak da hedefleniyor.

  http://www.gazetekadikoy.com.tr/…mekani-h10716.html
 • goruntuleri simdi gordum, mekani inceledim. iyi hos yalniz orayi yikarlar.
 • khalkedon mekanının yeni hali..

  üyeliği avantajlıysa levent'te ofiste sürüneceğime buraya giderim vallahi.. hiç olmazsa manzarası var..
 • boyle bir yer nasil populer degil anlamis degilim icerisi klimali her masada 5 6 priz ucretsiz internet, modada denize sifir ve giris ucretsiz.

  milanda yasayan bir insan olarak avrupadaki bir cok kutuphaneden hayliyle fazla kalitede olan bir belediye hizmeti.

  gelin yikin burayi ders calisin bol bol. belediyeler daha fazla boyle yerler acsin.
 • gidemesem de bi kadikoylu olarak gorev bilip hemen inceledigim ve begendigim mekan.

  henuz yeni acilmis. populer ol-a-mamasi su an icin normal.
 • bugün gazete kadıköy'de okuduğum haber. güzel bir adım. ülke boka sardıkça kadıköy daha da güzelleşiyor. ı love kadıköy.
 • interneti dinazor hızında olup sadece kadikoy.bel.tr ve hurriyet.com.tr gibi (muhtemelen) btk’nin çocuk profile sitelerine girdiğini düşündüğüm ortak calışma alanıdır. girişini de şakın google maps’e güvenip sahilden girmeye çalışmayın, yoksa benim gibi dolanırsınız. girişi cadde seviyesinde arkadan olacak şekilde. manzarasına diyecek lafım yok tabii.
 • manzara katkılı bir tasarım atölyesi kadıköy replikası. yine imtiyazlılara önceliğin verildiği, dostlar alışverişte görsün kibirine soslanmış, beltur ferahlığı vaad eden bir serinlik.

  akp'nin mide bulandırıcı yandaşlığından mağdur olmuş vatandaşlardan biri olarak chp'li belediyelerdeki habsburg pandomiminden de ayrıca iğreniyorum. kamusal alan diye lanse etmeleri de klasik kadıköy belediyesi yalanıdır. zira mekanın yarısı ücretli üyelere tahsis edilmiştir. aykurt nuhoğlu gibi bir inşaatçının belediye başkanı olduğu kadıköy'de bu türden ticarethanelere alışmamız da ayrı bir tehlike.

  bütün bu esnaf zihniyetine, mekanı beyaz ağırlıklı mutfak/lavabo dokusuyla donatan ezberci tasarımcılarının çapsızlığını da eklemekte fayda var. bu denli açık renkli mekanlarda göz yorgunluğunu hesaba katmamalarında ya kasıt ya da cahillik söz konusu. buradan ipucu verelim, starbucks mekanlarında saatlerce oturabilmemizin bir nedeni de renk-ışık düzeneğine gösterilen özendir.

  layık olduğumuz gibi yönetiliyoruz. aykurt nuhoğlu da kentsel dönüşüm çılgınlığına kapılmış biz kadıköy sakinlerine hak ettiği gibi davranıyor, kimse kusura bakmasın...

  (bkz: kamusal alan/#65698722)
 • şuan idea'dan yazıyorum, istanbul'da o kadar kütüphanede, cafede ders çalışmışlığım vardır ama ben bu kadar rahat bir yer görmedim. ücretsiz wifii, prizler ve manzarası da bonus. minimalist bir tarza dizayn edilmiş gözü yoran bir şey yok. hem hukuk çalışırken hem wifii sayesinde yazılım diline de çalışmış oluyorum işim bitince.

  en büyük eksi yanı kadiköy gibi bir yerde çok hızlı bir internetin olmaması.
 • her şey çok iyi, çok güzel fakat şöyle bir sorun var: insanlar eşyalarını, çantalarını bırakıp gidiyorlar ve saatlerce gelmiyorlar. onlarca insan gelip prizli yer arayıp bulamayınca gidiyor, eşyalar masalarda yatıyor. sigaraya çıkan birazdan gelirim diye bırakıyor, yemeğe çıkan yerim kapılmasın diye bırakıyor, 100 kişilik yerde en fazla 50 kişi çalışabiliyor. bugün montunu, çantasını, bilgisayarını vs. her şeyini alıp sadece bir defter bırakıp giden bile gördüm, kaç tane insan geldi ve o deftere bakıp dolu diye oturmadı, yapmayın ayıptır.