şükela:  tümü | bugün
 • kadıköylülerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yeni projeler üreten kadıköy belediyesi, yine vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik yeni bir projeyi hayata geçiriyor. çeşitli mesleki disiplinleri ile ilgilenen serbest çalışanları, yenilikçi kuruluşları ve çalışmaları ile toplumsal fayda gözeten oluşumları bir araya getiren “idea kadıköy”, yakında kadıköylülerin hizmetine açılıyor. kamuya açık ortak bir çalışma alanı olarak tasarlanan idea kadıköy’de, mekânsal ve fikirsel imkânlar yoluyla birlikte çalışma olanağı sunulacak. etkinlik ve toplantı alanlarının kadıköylülerle buluşması ile katılımcı bir sosyal ağ kurmak da hedefleniyor.

  http://www.gazetekadikoy.com.tr/…mekani-h10716.html
 • goruntuleri simdi gordum, mekani inceledim. iyi hos yalniz orayi yikarlar.
 • khalkedon mekanının yeni hali..

  üyeliği avantajlıysa levent'te ofiste sürüneceğime buraya giderim vallahi.. hiç olmazsa manzarası var..
 • üsküdar fikir sanat merkezi kapsamında yapılan bir hizmet sandım ama hiç alakası yokmuş.

  kadıköy belediyesi
  süper bir hizmet gibi gösterdiği ama madalyonun öbür yüzü şeklindeki hizmeti. üsküdar fikir sanat merkezi nin ne yaptığının iyice incelenip benzer bir hizmetin sunulması çok önemli . üniversite öğrencileri, yeni mezunlar vs. yeni bir hizmet gibi bahsedilince herhalde temsili bir rakamdır dedim ama hiç temsili bir rakam değil. ben o ücreti verdikten sonra benzer hizmeti sunan birçok ofis var. sayın başkanın bahsettiği gibi yeni bulunan bir hizmet değil yani. belli bir ücret doğrultusunda ofis kullanımı mevcut hem de okul kütüphanesi gibi erken gidersen en güzel masayı kaparsın tarzında da değil. belediye vatandaşa bu hizmeti sunup o ücreti almaması lazım.

  mekan değişikliği isterseniz alt katında prizleri pek çalışmayan şık ofis masaları ve süper bir manzarası olan bir mekan var ki gidilebilir. internet hızı yavaş, 2gb sınırında imiş.

  belediye ayrıcalıklı bir hizmet yaptı dedim toparlandım gittim ama nafile. yolunuz oraya uzak ise kütüphaneye buyrun.
 • boyle bir yer nasil populer degil anlamis degilim icerisi klimali her masada 5 6 priz ucretsiz internet, modada denize sifir ve giris ucretsiz.

  milanda yasayan bir insan olarak avrupadaki bir cok kutuphaneden hayliyle fazla kalitede olan bir belediye hizmeti.

  gelin yikin burayi ders calisin bol bol. belediyeler daha fazla boyle yerler acsin.
 • bugün gazete kadıköy'de okuduğum haber. güzel bir adım. ülke boka sardıkça kadıköy daha da güzelleşiyor. ı love kadıköy.
 • güzel, çok güzel bir çalışma alanı. sakin, dingin ve adalar manzaralı. özellikle güzel havalarda tadını çıkarmak lazım. burada çalışırken sıkılmak neredeyse imkansız.
 • interneti dinazor hızında olup sadece kadikoy.bel.tr ve hurriyet.com.tr gibi (muhtemelen) btk’nin çocuk profile sitelerine girdiğini düşündüğüm ortak calışma alanıdır. girişini de şakın google maps’e güvenip sahilden girmeye çalışmayın, yoksa benim gibi dolanırsınız. girişi cadde seviyesinde arkadan olacak şekilde. manzarasına diyecek lafım yok tabii.
 • manzara katkılı bir tasarım atölyesi kadıköy replikası. yine imtiyazlılara önceliğin verildiği, dostlar alışverişte görsün kibirine soslanmış, beltur ferahlığı vaad eden bir serinlik.

  akp'nin mide bulandırıcı yandaşlığından mağdur olmuş vatandaşlardan biri olarak chp'li belediyelerdeki habsburg pandomiminden de ayrıca iğreniyorum. kamusal alan diye lanse etmeleri de klasik kadıköy belediyesi yalanıdır. zira mekanın yarısı ücretli üyelere tahsis edilmiştir. aykurt nuhoğlu gibi bir inşaatçının belediye başkanı olduğu kadıköy'de bu türden ticarethanelere alışmamız da ayrı bir tehlike.

  bütün bu esnaf zihniyetine, mekanı beyaz ağırlıklı mutfak/lavabo dokusuyla donatan ezberci tasarımcılarının çapsızlığını da eklemekte fayda var. bu denli açık renkli mekanlarda göz yorgunluğunu hesaba katmamalarında ya kasıt ya da cahillik söz konusu. buradan ipucu verelim, starbucks mekanlarında saatlerce oturabilmemizin bir nedeni de renk-ışık düzeneğine gösterilen özendir.

  layık olduğumuz gibi yönetiliyoruz. aykurt nuhoğlu da kentsel dönüşüm çılgınlığına kapılmış biz kadıköy sakinlerine hak ettiği gibi davranıyor, kimse kusura bakmasın...

  (bkz: kamusal alan/#65698722)
 • akp belediyelerinin elinde olsaydı büyük ihtimalle devasa bir otel dikilecek, deniz manzaralı, sakin ve huzur verici bir yerde bulunan, ücretsiz internet ve çalışma ortamı sunan, farklı disiplinleden akademisyenlerle tanışıp sohbet edilebilecek, ders arasında çay, kahve ve hatta bira içecek avlusu olan, icabında koltuklarına uykuya dalıp kitap okunabilecek yeni nesil kamusal çalışma mekânı. 10'a yakın arkadaşımla bu mekânda çalışıyoruz ve hiç olmadığı kadar çok görüşüp zaman geçirebiliyoruz. yıllardır görmediğim kişileri burası sayesinde gördüm. şimdilik gece 12'ye kadar açık. yakın gelecekte 24 saat açık hâle gelecek gibi görünüyor.

  buranın sakinleriyle, hemen aşağıdaki moda çimlerinde kitap okumaya indiğimde de, moda'daki nefess yoga'ya gittiğimde veya moda cafe nero'da kahve içmeye geçtiğimde de karşılaşıyorum. zamanla göz aşinalığından kaynaklanan arkadaşlıklar oluşuyor.