şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4 kisi icin; 2 tepeleme yemek kasigi rize turist cayi + 1 silme yemek kasigi tomurcuk cay ve 2 tutam kacak iran cayi kombinasyonuna sahip karisimdir.
 • sanılanın aksine 76 kişi için 37 tepeleme yemek kaşığı rize turist çayı + 5 silme yemek kaşığı yellow label + 4 parmak bal olan karışımdır.
 • çaykur tomurcuk olmadan olmaz.
 • lipton yellow label+kaçak seylan çayı+lipton earl grey tomurcuktan elde edilecek karışımdır. tomurcuğu fazla kaçırmayalım.

  çay demlerken kaynar suya çayı atınız, çayın üzerine kaynar su değil.
 • fiyatina gore degisir. soyleki: piyasadan alacaginiz ozel sektor caylarinin market gondol, insort sepetlerindekilerse bahsedilen icerigini ben anlatayim: bol miktarda iran cayi (ucuz olur) bir miktar 0 no. ( tozdur, her harmana gereklidir, renk verir) cay copu ve 4-5 nosu fazla bol miktarda cay.

  bir zincir markete cay satmak icin gittiginizde onunuze 1-5 sayfa arasi bir form koyup doldurmaniz istenir. aklimda kaldigi kadariyla:

  -katilim bedeli olarak ....$
  -raf kirasi olarak ....$
  -1 yilda ... sefer ...$ lik gondol kiralanacak.
  -reklam payi ....$
  -bir yilda ... sefer .... ton insorte girilecek.

  ve bunun uzerine daha piyasada bulunabilecek en ucuz fiyatdan mal isterler ki en komik kismi bu. adam tonajdan filan bahseder ama 1 yilda cektigi mal katilim bedeli kadar olamamis cok yer vardir.
  haliyle ideal cay harmanina basvurursun sende. dayarsin cer-copu8.
  piyasada oldukca kaliteli ozel sektor caylari vardir ama marketlerden, insortlerden alirken dikkat edin!
  sirf markam x zincir marketlerde gorulsun diye zararina mal verir cogu sirket.
  bu mahalle bakkalinin agzina sican zincir magazalar ucuz satmak ugruna yapsa gibi gorunsede bu yapilan tamamiyle yuksek kar marji saglamakla alakalidir.
  ismi lazim degil bir tanesinin yeni acilan subesine (seneler once) mal veren 8 peynir firmasindan biri " abi, 2 ton bedelsiz verdim diye az aldilar benden!" demisti.

  yani harmana dikkat!
 • tomurcuğun çok olmaması gereken karışım.
 • çay harmanlamada deneysel yaklaşımları aşıp ulaştığım formül. oranlara sadık kalmanız mühim zira formüldeki pi'yi 3 alırsanız en fazla bim'in "le çay"ını elde edersiniz.*

  10/5 ölçü çaykur altınbaş
  10/3 ölçü çaykur 42 no'lu tirebolu çayı
  10/1 ölçü tomurcuk & bergamot
  10/1 ölçü kaçak çay veya damak zevkinize göre seylan çayı

  ve eser miktarda karanfil, uygun koşullarda muhafaza etmek içinde kapalı bir kutu. yalnız her yörenin suyu ve içinde mevcut kireç oranları farklı olduğu için yöresel lezzet farklılıkları görülebilir.

  şimdilik yalnızca çok sevdiğim arkadaşlarıma misafirliğe giderken yanımda hediye bir kutu getiriyorum. yeterli parayı bulduğum gün beşiktaş'ta mütevazı bir mekan açıp, ticarete atılma hayalim var.*