şükela:  tümü | bugün
  • cebe sığacak kadar
  • tek el ile rahat kullanım açısından 4-4.5 inç ideal bir büyüklüktür.
  • 4 inç kibar bir telefondan, sırf herkes kullanıyor herhalde bir kerameti var diye 5.5 inç bir telefona geçtim, kaç hafta oldu hala alışamadım telefonun büyüklüğüne. ergonomik olarak son derece rahatsız, tutuşu zor, tek elle yönetmesi zor, cebe sığmıyor, sığsa da oturup kalkarken rahatsız ediyor vs. niye bu saçma büyüklükteki telefonlar moda oldu bilmiyorum, ben çözemedim. az önce tekrar eski telefonumdan bir bilgi lazım oldu da elime aldım, uff nasıl rahat geldi, dünya varmış dedim iki kurcaladım da. bilemiyorum biraz daha devam edeyim bu yeni telefonla, öyle çok telefon değiştiren biri de değilim ama rahatsızlığım devam ederse başka bir çözüm üretebilirim.
  • çanta kullanmadıkları için erkeklerde 4'' ve 4,7'' arasıdır.

bu sebepeten amiral gemileriyle aynı güce sahip sony xperia z3 compact'ı tasarlayan japon abimin ellerinden öpüyorum.
  • benim için geçerli olanı 7" tir.
  • kişiden kişiye değişen büyüklüktür. benim için 4,3 inchtir. 5 inch e kadar da ok ama üstü fazla bence.
  • kadın olsun erkek olsun 4 den sonrası gereksiz.
    tabi film falan izlemeyi düşünmüyorsanız.
    peki neden gereksiz?
    etrafınızdaki insanların sizin ekranınızda bulunan her bir naneyi görmemeleri için. malum o kadar edepli insanlarız ki; herkesin özeline saygımız sonsuz.
    hoş bu evrenin bir öncesi zaten bildiğimiz görüntüydü. birinin okuduğu gazetede onlarcasının gözünün olması. neden şaşırıyor ve kızıyorsak...
    ben takmam diyorsanız keyfinize kalmış. ben takarım diyorsanız dediğim gibi. <=4
  • günümüz şartlarında ekran büyüklüğü kullanım kolaylığı oranı açısından 4.7" diyorum ben.

(bkz: iphone 6)
    (bkz: iphone 6s)