• tam olarak aklımda canlanmayan, şuana kadar kimseden de duymadığım bir cümle. "ideal kadın vücudu". harbiden ideal kadın vücudu nasıl olur? ideal erkek vücudunu zaten biliyoruz işte yuvarlak ve keskin göğüs, six pack, adonis zart zurt. peki ya kadın vücudu? benim ideal kadın vücudu deyince aklıma ortalama kilolu -60-65 yaklaşık- kilolu bir vücut geliyor. fakat fitness salonlarına bakıyorum hiç karın kası çalışmış, sırtı belli bir yerde, gayet fit kadın yok. çok kaslı, çok ideal vücutlu erkek olup da kadın olmaması çok ilginç değil mi? fitness'a sadece davul götünü eritmeye giden bir kadın güruhu var türkiye'de. oturdukları yerden ideal erkek vücudu böyle olur, şöyle olur deniyor fakat kendi fit olma ekolü zayıf olmaktan, nutella yememekten geçen bir güruh var. yabancı ülkelerde bu durum böyle mi bilmiyorum ama erkek milleti olarak kesinlikle ideal kadın vücudu dediklerinde aklımıza zayıf kız geliyor, fit bir kız değil. en azından benim öyle.

kısacası hiçbir türk kadınının veya kızının. "ay erkek dediğin kılsız, six packli, adonisli olacak ayol" demeye hakkının olduğuna inanmıyorum. ne zaman sokakta dik yürüyen, göbeği olmayan, omuzları ve sırtı sağlam olan bir kadın kitlesi ortaya çıkar, o zaman hakkı olabilir bu güruhun.

böyle iyi özetlenemez:

http://i.imgur.com/nweux.jpg
  • iki dudağı arasından en az kelime çıkan ve ölçülerin çok önemli olmadığı kadın vücududur
  • (bkz: bar refaeli)
  • şu sıcaklarda yastığın soğuk tarafı ayarında bir vücut ısısına sahip olandır. sarıl sarıl yat, mis.
  • fizik olarak kendi boyunun ortalama 20-25 kilo kadar altında olan beli kesinlikle 60-63 ü kalçaları 90-93 ü geçmeyen göğüsleri kesinlikle 80-85-90 arasında olan kadındır zaanımca (85-90 makbüldür) fakat iş sadece o ölçülere sahip olmakla bitmez. ayrıntılara girersek sabahı buluruz burada...

dipnot şeysi: isviçreli bilim adamları'nın yaptıkları araştırmalara göre türkiye de böyle kadın yoooomuş :(

edit büdüt: 20-25 kg kuralı 1.76 ve üzeri hanım efendiler için geçerlidir.... boyu 1.75 ve 1.75 den kısa olanlar 15 maksimum 20 kilo düşssün... boyu 1.55 ve daha kısa olanlar en fazla maximum 10 kilo düşsün

---> 1.76 ve üzeri olup 20-25 kilo kuralına uygun kadın örneği (bkz: valerie lukyanova)
    http://data.whicdn.com/…630171/x_fdeaa360_large.jpg (fakat kendisinin estetik ameliyat olmayan noktası yoktur)

---> 1.55 ve altı olup 10 kilo kuralına uyan kadın örneği (bkz: lupe fuentes) (bkz: little lupe)
  • (bkz: kelly brook)
  • (bkz: getir getir)
  • o kokuyu salandır. net!!!!
  • (bkz: kum saati)
hesabın var mı? giriş yap