şükela:  tümü | bugün
  • ek ders ile aldığım toplam +2700'ümle katıldığım öneri.
  • öğretmenlerin 3 ay tatil yaptığını düşünen bir zihniyetle tartışılmaması gereken konu. çok biliyorsanız çocuğunuzu evinizde kendiniz eğitin amk. 1500 tl için kimse sizin kibirli minyatürlerinizi çekmek zorunda değil.
  • şu anki maaşla bile başlığı açan arkadaş gibileri yetiştiriliyorsa ve iş ile maaşı orantılı tutarsak * 1000 lira falan verseler herhalde bu debil arkadaşlar embesil-idiot seviyesinde kalırlardı.
  • saatlik çalışma sistemine göre hesaplanırsa 1250 tl civarında bir rakam çıkar.
  • 600 tl + her ayın 7 - 17 - 27sinde 60 kırbaç olmalıdır. aşağısı yukarısı yok. net.
  • ofislerinde tüm gün event meeting analiz kelimelerini kullanıp, kahve içmekten başka işi olmayan, 8 saatlik çalışma diliminde 2 saat bile çalışmayan adamların beşbin tl aldıklarını düşünürsek en az sekizbin olması gereken maaştır.bu insanların sizin şuan aldığınız maaşa gelmeniz için çaba harcadığını unuttuğunuzdan zamanı gelir taş olursunuz.
    dip not : özel sektör çalışanıyım.
  • eğer geleceğe sağlam yatırım yapmak istiyorsak, yüksek lisans, doktora, yabancı dil gibi esktralarla 10binlere çıkması gereken maaştır.
  • insanların yaz tatillerinde okul açılsa da şu çocuk başımdan gitse dedikleri bir ülkede on bin olması gereken maaştır.
  • kafa hesabı yapılarak bulunur.
    branş öğretmenleri için yıpranma payı ile beraber çocuk başına 500tl.
    sınıf öğretmenler için çocuk başına 1000tl.
    ne o? fazla mı geldi dostum?
    ailelerinin bile katlanamadığı veletlerle senelerini geçiriyorlar bu insanlar.
    öyle aileler tanıyorum ki, sırf kafaları rahat olsun diye sabahtan akşama kadar eğitim veren özel okullar buluyorlar kendi çocuklarından kurtulmak için...
    fazla değil, az bile.