şükela:  tümü | bugün
 • istanbul adatepe ile kucukyali arasindaki guzide yasam merkezi. evim guzel evim
 • olası istanbul depreminde en çok zarar görebilecek mevki. altı su buranın baya baya...
 • anadolu yakasinin makul-mantikli, yasanabilecek yerlerinden, tek sorunu hakim fenerbahceli yapisi olan ilcecik.
  (bkz: fenerbahcelilik)
 • istanbulun içinde cennet gibi bir yer. mahallelisi komşuluk kavramını kaybetmemiş, yeşillikler içinde, havası güzel. üstelik artık afm sineması, burger kingi ve alışveriş merkezi var. tek bir sokağında (büyüktur yolu, dörtyol) aradığınız her tür dükkanı bulursunuz: ayakkabı tamircisinden vefa bozacısına; çiçekçisinden emlakçısına; kuaföründen istanbulun en iyi kebapçısına kadar. adaya gitmek gibi birşeydir bu. kafanız bozulmuştur, hiçbirşey istemezsiniz kaçarsınız oraya. oturursunuz yol başındaki bir çimenliğe kitabınızı okursunuz. ağaçlardan meyva toplarsınız yersiniz. sonra dost canlısı insanlarıyla muhabbet edersiniz, tanışmıyorsanız bile tanışırsınız. eski eviniz oradadır, artık orada yaşamasanız da önemli değildir; zaten yuvaya geri dönmek gibidir idealtepeye gitmek.
 • yasamak için pek bir ideal olmayan yer.
  (bkz: deprem)
 • yaşamak icin cok guzel bir yer ama altinizda bi de arabaniz varsa daha bi guzel olur cunku gecenin belli bi saatinden sonra taksi disinda vasita bulmak zor olabiliyo.
  ozellikle agaci, yesili sevenler icin ideal bir yer. yazin insanda ya burasi ayni yazlik mekanlara benziyo hissi verebilecek bi ortama sahip.tabii bu ortam 2 katli mustakil evlerin yerlerini apartmanlarin almasiyla yavas yavas bozuluyo.deprem icinde bence oyle abartilasi bi durum yok. bir cok depremi burda yasamama ragmen istanbulun bir cok yerinden daha az hissettigimi belirtiyim.bunda idealtepedeki binalarin en fazla 4 katli olmasininda belli bir payi var tabii ki
 • büyüdüğüm ve hala oturduğum semt*. her ne kadar fenerbahçeli yapısı olsa da azımsanamayacak sağlamlıkta beşiktaşlı potansiyeli var. istanbulun en iyi kebapçısında yemek yeme, ağaçlardan elma armut toplama, veya sokaktan geçen herkezle tanışma konuları biraz abartı olsa da herkesin samimi olduğu, mahalle bilincini yitirmemiş insanların oturduğu, istanbulun hava sirkülasyonu en fazla olan semti.
 • vakti zamanında tabelasında "ideal tep. muhtarl." benzeri bir kısaltma kullanan, kapısında "çöp vergileri peşin alınır, ocak ve şubat'ta da peşin alınır." gibi bir ifadeye yer veren, insanın hayalgücünün sınırlarını zorlayan bir muhtarlığı varmış.
 • izmir'i hatırlatan, 2-5 dakikalık bir yürüyüşle deniz kenarında çay içebileceğiniz güzel semtlerden biri. avrupa yakasına oranla geniş ve büyük ve uygun fiyatla oturulabilecek yer.
 • jötem bar diye bir barı vardır.aynı zamanda bu bar sürekli isim değiştirir.
  ilginç olan böyle bir semtte barın olması.çünkü idealtepe'ye bakınca gördüklerim : küçük bir yer , sahile yakın , istasyonu var , alışveriş için imkanları fazlaya yakın(küçük marketler , büyük sayılabilecek gima , toys r us , mudo outlet , her türlü markanın bulunduğu 3 katlı giyim için alış-veriş merkezi , büyük sayılabilecek yine birçok markanın bulunabileceği mavi jeans'le içiçe olan alış-veriş merkezi) , sineması var , burger king'i var , hatta balık lokantası var , sahilden 15 dakika yürüyünce meksika yemekleri yapan elit yerler bile bulma imkanınız var.bunun yanında sessiz sakin bir yerdir genç de var ama sakindir.ve böyle bir yerde bar.işte bu ilginç ve komik.

  (bar deyince sakın kafanızda taksim'deki veya kadıköy'deki veya herhangi bir yerdeki rahatça takılıp eğlenebileceğiniz bir bar oluşmasın.emin olun bu bara girmek istemezsiniz.öyle bir havası var barın.bara baktığınız zaman "hmm burda kesin bir şeyler dönüyordur" diyorsunuz kendi kendinize)