şükela:  tümü | bugün
  • e-ticaret için hazır web uygulamaları yapan bir yazılım firması. uygulama tarafında nasıldır bilmiyorum kullanmışlığım yok ama tasarımları oldukça sade ve düzgün görünüyor...

http://www.ideasoft.com.tr/
  • profesyonellik, sorun çözme ve müşteri memnuniyeti alanlarındaki rezillik bakımından hemenal.com'un kendisinden aşağı kalır bir yanı yoktur efendim.
  • imza takıntısı olan firmadır.

(yeni versiyonda v5.57 - ....) imzaları hem isteğe özel temaların en sonuna statik olarak eklenir, hem de yeni ekledikleri süpersonik özellik sayesinde durmadan id ve element adı değiştiren ve ne css ne de javascript tarafından yakalanamayan bir imza geliştirmişler. (javascript tarafından ekleniyor)

sonuç :
    bu site ideasoft akıllı e-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır.
    bu site ideasoft akıllı e-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır.

iki kez sayfanın altında bu imzanın çıkması.

şimdilik aşağıdaki javascript kodu ile statik yazılan imzayı yarım saniye içinde kaldırmak gibi bir çözümle sorunun etrafından dolandım.

<script type="text/javascript">
    jquery(function(){ settimeout(function(){ jquery('div#ideasoft').remove();}, 500); })
    </script>

not :
    jquery de q harfleri büyük
    settimeout ikinci t büyük
    ideasoft un i ve s harfleri büyük olmalıdır.
  • (bkz: http://tv.webrazzi.com/…4e77bebed27dc_5006b3c16c53d)

görüldüğü üzere "izin" takıntılı bir patronu olan şirket. herkesin tek tek nereye gittiğini takip etmesinin bir çalışan (özellikle bir yazılımcı) için ne ifade ettiğini size bırakıyorum.
  • müşterilerini sınırsız depolama alanı var diyip 30mb saklama alanı vermek suretiyle ayakta siken şirket. üstelik yazılımdan*, 30 mb'lık boktan sunucu hizmetinden ve verdikleri kıçıkırık tersleme servisinden yıllık 500 dolar** alıyorlar.

(bkz: allah razı olsun)
  • kadıköyde, bir hanın içinde, 10 m2 bir ofiste başlayan amerikan rüyası gibi birşey. boyasını badanasını bile beraber yapmıştık patronlarıyla.

azim, hırs, çalışkanlık vs. bir çok konuda ders olabilir bu şirket.
  • para verdiğim xml entegrasyonunu gerçekleştirememe başarısını gösteren güzide eticaret firması. destek ekibi allah'a emanet. paranızı buraya bağlamadan önce alternatifleri birkaç kez daha düşünün derim.
  • kendisinden bu kadar şikayetçi olanların daha iyi bir alternatifini söylemeleri gerektiğini düşündüğüm e-ticaret yazılım firması. ben şu anda hiçbirini kullanmıyorum fakat sektörün öncü firması bu kadar eleştiriliyorsa daha iyisi budur diyip insanlara yol gösterilmeli.
  • müşterisine ''beğenmiyorsan git kardeşim, zorla tutmuyoruz ya'' diyebilen bir patrona sahip bir e-ticaret sitelerine alt yapı hizmeti sunan firmadır.
  • e ticaret sitesi almak isteyen ve buraya girip kontrol eden sevgili arkadasım; satın alma!

neden?

çünkü o verdiğin para dışında tasarım yaptırmana en az 2000-3000 küsür daha para istiyorlar,
    çünkü sen yapmak istesen dandik bloglardan öteye gitmiyor,
    çünkü tasarımı başkasına yaptırayım desen siteye çok fazla değişim yapılamıyor,
    çünkü sadece 1 senelik o para 1 sene sonra her şey bitiyor,
    çünkü sen hazırlamaya başlasan bile en az 5 ayın gidiyor.

yaptırmayın, ben çöpe attım paramı siz atmayın.

edit: bir sürü mesaj alıyorum başka bir önerin var mı diye, firmaya değilde birine yaptırdım websiteyi isterseniz paylaşırım