şükela:  tümü | bugün
  • türk silahlı kuvvetlerini güçlendirme vakfı tarafından 1993 yılından beri her iki yılda bir olmak üzere düzenlenen "uluslararası savunma sanayii fuarı"dır.

15.si 2017 yılının 9-12 mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. başta aselsan, tai ve roketsan olmak üzere türkiye'nin ve dünyanın tüm önemli savunma şirketleri bu fuarda stand kapabilmek ve ürünlerini sergileyebilmek için adeta yarışmaktadır. geçtiğimiz yıllardaki gibi bu yıl gerçekleşecek olan fuarda da katılımcı şirketler göz kamaştırmaktadır.
  • bana bir davetiye verenin kırk yıl kölesi olacağım fuar.

ek: acaba olmadı mı, bir de şöyle deneyeyim filan derken 4 farklı başvuru yaptım hepsi de kabul edildi ahahahah
  • bu yıl ziyaretçilerin davetiye ile girişi kaldırılmış, fuara gelmek isteyenler
    http://forms.tuyap.com.tr/davetiye/idef.php
    linkine girerek talep edilen bilgileri dolduruyorlar, güvenlik aşamasını geçenlere bir e-posta geliyor ve giriş kartını fuara gelişte alıyorlar.
  • özgün helikopter'in de sergileneceği fuar.
  • davetiyede istenilen bilgilerde takılı kaldım, olmadı,
    gidemeyeceğim fuar
  • iple çekilen fuardır. bu sene birçok yeni zırhlı araç ve savunma sistemi sergilenecek. özellikle zırhlı araçlar bakımından son yılların en zengin fuarı.
  • davetiye ayarlayabilecek arkadaşa 2 bira ısmarlayacağım başlık.

başvuru yaptım ama sonuç nedir bilemiyorum altan.
  • yarın protokol ziyaretleriyle başlangıcı verilecek olan, savunma sanayi boy gösterme platformu.

savunma sanayinde çalışan personel dahi form doldurup güvenlik aşamasını geçerek davetiye kodu aldı.

özellikle taktik tekerlekli zırhlı araçlarda mükemmel bir kapışma söz konusu. birbirini tetikleyen bir rekabet var son yıllarda sektörde. devletimizin bu rekabetin fitilini taraf olmadan ateşlemesi milletimizin selameti için önemlidir. darısı paletli zırhlı araçların ve hava araçlarının başına diyelim.

milli savunma sanayinin gelişmesi demek, her şeyin gelişmesi demektir dostlar. önce çok kızdığınız 'sadece montaj' yapılır, daha sonra devlet bir ihale açar, kısmetse motorundan elektronik donanıma kadar hepsi yapılır. memlekette güzel şeyler de oluyor emin olun. tek eksiğimiz patronların devleti bu konuda tetiklememesi, korkak davranmasıdır.

"hadi yapalım" diyecek babayiğitler lazım. mühendisler elinde kalem kağıt deli fişek gibi bekliyor emin olun. sabredilmediği sürece "yapamadılar" diye bir şey yok.
  • iptaller cok fazla...bölgede savunma fuarı işini körfeze kaptırdık diyenlere inat dolu dolu bir fuar geliyor....tek eksisi fuar alanının trafiğinin çok kötü olması...ama en iyi fuar yapan ülkeler de bile (almanya'da-nürnberg ıwa, amerika'da-las vegas shot show, brezilya'da-rio de janeiro laad) aynı trafiği görmek mümkün
  • mahşer yeri gibi oldu. trafik felç. katılım rekoru kırabilir. bekleriz efendim.