• 23.11.2018 tarihinde bu site üzerinden 9 adet kitap siparişi verdim.

24.11.2018 tarihinde adıma 8 kitaptan müteşekkil fatura düzenlendi.

1 kitap için tedarik aşamasında uyarısı aldım. bekledim.

28.11.2018 tarihinde tedarik aşamasındaki 1 kitabın faturası düzenlendi.

28.11.2018 tarihinde 1 kitap kargoya verildi ve 2 gün sonra kitap elime ulaştı.

24.11.2018 tarihinde faturası düzenlenmiş olan 8 kitaptan ses, seda yoktu.

muhtelif zamanlarda, iki kere, internet sitesi üzerinden, bu 8 kitabın gönderilmediğini ifade eden şikayet mailleri gönderdim. bekledim. bir sonuç çıkmadı.

soyulduğumu düşündüğüm için internet sitesi üzerinden siparişimi iptal etmek istedim, başaramadım zira site üzerinden bunu yapabileceğim bir buton yoktu.

06.12.2018 sabahı telefonla çağrı merkezlerine zor da olsa ulaştım, durumdan bahsettim. gerekli notları aldıklarını ve beni arayacaklarını ifade ettiler. aramadılar.

07.12.2018 tarihinde çok zor da olsa çağrı merkezlerine ulaşmak şerefine nail oldum. sorundan bir kere bahsettim. bana dün söylenen şeylerin tekrar tekrar söylenmesinden ötürü, siparişimi iptal etmek istediğim ifade ettim.

15 gündür beklediğim siparişi iptal edemeyeceklerini çünkü faturanın düzenlendiğini söylediler.

dalga geçtiklerini düşündüğün için tekrar ettim. siparişin ertesi günü fatura düzenlediklerini ancak 15 gündür kitapları göndermediklerini ve üstelik ne zaman gönderileceğine dair hiçbir bilgi vermediklerini, veremediklerini bir kere daha izah ettim ve sorunumu kökten çözen öneriyi dinledim.

siparişini iptal etmek istiyorsanız kargonuzu beklemelisiniz. kargo adresinize gelir, siz de teslim almazsınız ve böylelikle siparişiniz iptal olur, takip eden günlerde para hesabınıza geçer dediler.

tam olarak, ne eksik ne de fazla, tam olarak bunu söylediler.

anlayacağınız bir fasit daire içine düşmüş, idefix adlı şirket tarafından etraflıca soyulmuş oldum. kargomu gönderin diyorum göndermiyorlar, siparişimi iptal edin diyorum kargoyu bekleyin diyorlar. elimi verdim, kolumu kurtaramıyorum.

8 tane kitabın parasının üzerine soğuk suyu içtim içmesine ama içine ettikleri sinir sistemimin üzerine ne içmem gerektiğine karar veremiyorum bir türlü.

bu da tarihe düşülmüş notum olsun; bir daha bu site üzerinden alışveriş yaparsam, bu siteyi kullanmakta olan tüm tanıdıklarıma bu olayı harfi harfine anlatmazsam, e-ticaret konusundaki her muhabbetime bu olayı katmazsam, bu adamların benden çaldıkları para bu adamlara analarının ak sütü gibi helal olsun...
  • idefix bir turkuaz medya grubu internet sitesidir.
    bilmeyenler için yazayım dedim.
  • bankadan şüpheli işlem bildirimi ile şakkadanak iade alınabilecek tutardır.
    çötenk diyede olabilir.
    ben en az 2 kere gadanallah diyerek zart diye almıştım paramı.
  • (bkz: kitapyurdu.com)'u veya diğer alternatifleri kullanın.

rekabet bunun için vardır, verdiği hizmetin asgari koşullarını dahi sağlayamayan işletmeler varlıklarını sürdüremezler.

aynı sorunu ben de yaşadım, arkadaşlarım da yaşadı. o işletmeyi, web sitesini tekrar kullanmayarak en güzel geri dönüşü sağlarsınız.

tanım: temel amacı çevrimiçi ortamda kitap satmak olan e-ticaret sitesinin bu işi becerememesi.
  • bağımsız şirketleri kullanın, müşteri kaybetmeyi göze alabilecek fabrikalaşmış şirketleri değil.

(bkz: kidega)

rezalet puanım: 10/10
  • bugün itibariyle elime ulaşmış olan kitap sayısı 3. site üzerinden kontrol ettiğimde bütün kitapların yanında " teslim edildi " bilgisi var. 6 kitap teslim edilmedi. bugün yaptığım telefon görüşmesi sonucunda ücret iadesi için sürecin başlatıldığı bilgisi verildi.

elinizde olmayan kitaplar için neden fatura düzenlediniz ? teknik sorun olabilir.

fatura düzenlediğiniz gerekçesi ile haftalardır siparişimi iptal ettirmeme izin vermediniz, neden ? sistemsel bir sorun olabilir.

teslim etmediğiniz kitabın yanına neden " teslim edildi " ibaresini yazıyorsunuz ? kontrol edip bilgi vereceğiz.

ücret iademi ne zaman yapacaksınız ? en kısa zamanda.

site üzerinden şikayet sonuç vermiyor, sizden makul ve mantıklı cevap alamıyorum, kurum bünyesinde başka bir şikayet kanalı var mı ? bilemiyoruz.

idefix tam olarak budur. ne bir eksik ne de bir fazla. dolandırıcılık yapmak için kurulmuş bir paravan şirket.
  • kitapyurdu sitesini kullan hiç sıkıntı yaşamadım yıllardır
hesabın var mı? giriş yap