şükela:  tümü | bugün
  • daha çok anadolu yakasında showroomları olan mobilya dükkanı.

http://www.idermobilya.com/
  • makul fiyatlara sağlam,kullanışlı mobilyalar almak için gidilebilecek bir mobilya mağazası.
    ürün çeşitliliği için modokodaki mağazasını ziyaret etmek en mantıklısı,çünkü her mağazasında aynı mobilyayı bulmak mümkün olmuyor.
    bir de teşhir ürünlerinin hemen hemen hepsi niye beyaz ki,anlayamıyorum.
  • bursa'da da bir şubesi yeni açılmış olan, görece kaliteli ancak uygun fiyata ürünler satan mobilya üreticisi. bursa'daki mağazası, bir çok ünlü, kaliteli ve oldukça pahalı mobilya markalarının olduğu caddede buluyor dolayısıyla da rakipleri ile nasıl mücadele eder cidden bölgedekiler tarafından merak ediliyor.
  • mobilya ve diger takimlarina antik kentlerin isimlerini veren bir mobilya ureticisi. stil/fiyat acisindan rakibi olabilecek bir cok firmayi geride birakiyor nazarimda, mobilyalari gercekten cok sade, hos ve rahat
  • kesinlikle yanına yaklaşılmaması gereken firma. mobilya ölçülerini kendi almalarına ragmen size olması gerekenden büyük dolap gönderebiliyorlar. parayı aldıktan sonra da kendilerine ulaşılamıyor.
  • koltuk takımı anlayışları, benim koltuk takımı anlayışımla aynı değil.
    ben, bir adet üçlü, bir adet ikili ve iki adet tekli koltuğa takım adını verirken; bunlar, bir adet iki, iki adet tekli ya da bir adet üçlü bir adet iki ve bir adet tekli koltuğa aynı ismi veriyorlar. böylece ucuz koltuk takımlarının sırrı ortaya çıkmış oluyor.
  • evde eskiyen koltuklarımızı kaplatalım şimdi o kadar para verip yenisini almaya gerek yok deyip.
    eşimle birlikte modoko ya kumaş bakmaya karar vermişken yol üzerindeki ider bayisinin fiyatları dikkatimizi çekti evet eskilerin onarımdan daha ucuz olacak hemde daha şık olacak evet mutluyum mutluyuz satın alındı.
    indirim yapmadılar sehpa hediye ettiler. olsun ne yapalım oda idare eder
  • samsunda da mağaza açmıştır, biraz geç olsa da. 5 ay önce ankaradan bu markadan mobilya almıştık ve kargo sürecinde çok büyük sıkıntılar yaşadık. koca oturma grubunun farklı desenini yollamışlar, aynalar kırık geldi ve kesinlikle ilgisizler. almayı düşünenlere tavsiye ürünleri estetik, memnunuz ama kesinlikle kendi şehrinizde varsa deneyin. yoksa büyük iş açarsınız başınıza kargo bir şekilde halledilir demeyin öyle olmuyor.

erkek halimle mobilyacı analizi yaptım kendimden tiksindim gece gece.
  • aynen şu şikayet mailini gönderdiğim rezalet firma. yetti be, çıldırttılar beni zorla!
    ''sayın ilgili,
    yaklaşık 2,5 ay önce tüm salon mobilyalarımızı (tv ünitesi,masa-sandalyeler,koltuklar)sizden satın almak gibi bir hatada bulunduk. birazdan anlatacağım şeyler size abartı gibi gelse de bu rezilliklerin hepsi bizzat yaşandı. çağrı merkezinden gülseren hanım ve modoko mağazada onur bey duruma vakıftırlar.
    modoko mağazasından aldığımız mobilyalar 16 ağustosta teslim edildi. iki koltuğumuzdan mor olanının kolçak kısmında bozuk para büyüklüğünde delik vardı. koltuğu geri gönderdik,acilen gelmesini rica ettik. çünkü nikahımız yapışmıştı ve yaşayacak başka evimiz olmadığından evimizin yaşanabilir olması gerekiyordu. ancak 1-2 hafta sonra koltuk yeniden geldi. delik dikilmiş ve dikilmesi için o bölgedeki kumaş çektirilmişti. deformasyon vardı ve kötü görünüyordu. koltuğu teslim almadım ve koltuk yeniden dikilmek üzere geri gitti. ancak 1-2 hafta sonra yeniden gelen koltuğun ayakları unutulmuş ve ayaksız tarafımıza teslim edilmişti .ertesi gün teslim edileceği söylenen ayaklar 10 gün sonra ve eksik takıldı. zaten bu süre zarfında koltuk zemininin üstünde bekledi. kendi ürettiği koltuğun kaç tane ayağı olduğunu bilmeyen koltuk üreticisi tarafından montaj için evimize 5 adet ayak getirilip takıldı. (koltuğun 6 ayağı var.)yine ertesi güne kalan son ayağı takmak üzere söz verildi ama o söz de tutulmadı. 5 ayaklı koltuğun üzerine kırılmasın diye oturamadığımız günler geçirmek zorunda bırakıldık. yine 1-2 hafta sonra ancak gelebilen 6. ayak takıldığında fark ettik ki pembe ve mor koltuğumuz arasında yükseklik farkı var. sonradan takılan mor koltuğun ayakları daha uzun. bunu çağrı merkezine anlattığımda koltuk üreticisi savaş beye konuyu iletti. ancak savaş bey ukala bir tavırla böyle bir şeyin imkansız olduğunu iddia etti. çağrı merkezi aracılığıyla kendisini taktığı ayakları ve yüksek koltuğu görmek üzere evimize davet ettik. geldiğinde sözünü yemek zorunda kaldı, utanmış mıdır bilmem. bu kez de ayakların altındaki siyah ufak pulları sökerek mor koltuğu alçaltmaya çalıştı. ancak sökülen pullar nedeniyle parkelerimiz çizilip zarar gördü. kendisine bu işi beceremediklerini, pembe ve mor her iki koltuğun ayaklarını da söküp yeniden altışar ayak takmasını söyledim. 8 müşteri olarak çözüm üreten yine benim.) yine günler günler sonra savaş bey söz verdiği günde gelmemek kaydıyla gelip her iki koltuğa da altışar ayak taktı. ancak getirdiği yeni ayakların rengi ne takımın berjerinin ayağıyla ne de tüm diğer mobilyalarımızla uyuyordu. biz özellikle hepsi aynı renk olsun diye ayakları cordoba sipariş etmiştik. getirilen ayaklar cordobadan çok açık bir renkti. kendilerinin hiç bir şeyi beceremeyeceğine kanaat getirerek artı pes ettik ve ayaklar kalsın dedik.
    aynı şekilde ilk geldiğinde masamıza ait 6 sandalyeden bir tanesinin ayak kısmıyla oturak kısmının arasındaki dikişli kısım söküktü. ilk teslim gününden beri defalarca aramamıza rağmen henüz bu konuyla ilgili bir işlem yapılmamıştır. bu konuyla ilgili gelen servis hatalı olan sandalyeyi yanına bile almamıştır.
    aynı şekilde ilk günden beri devam eden bir sorun daha var. satın almış olduğumuz vanessa yamek masası bıraın üzerinde yemek yemeyi bir kez yazı yazmayı denediğimde o kadar dengesizdi ki üzerine tek bir süs eşyası bile koymadım. yemek masası olan masa kesinlikle üzerinde yemek yenemeyecek kadar çok sallanıyor. üzerinde tabak-bardak vs durması ve yemek yenmesi mümkün değil. tasarımından dolayı olduğunu düşündüğüm dengesiz duran ayağı nedeniyle dokunulduğunda masa sürekli sallanıyor. durumla ilgili gelen servis masanın kusursuz olduğuna evimizin zemininin kötü olduğu için masanın sallandığına kanaat getirdi!!!!! çağrı merkezinden gülseren hanım da yapılacak bir şey olmadığını söyledi!! ...... isimli 7-8 bloklu ataşehirin en düzgün sitesinde oturuyoruz. burası yapılırken sayısız mimar ve mühendis çalıştı. böyle bir iddia yalnızca komik olabilir. evime gelen tamirat ve tadilattan anladığından şüpheli olduğum sözde usta olan birinin ifadesine göre nasıl böyle bir karar verilebilir????? masa kesinlikle dengesiz ve hatalıdır, bunun sebebi de kesinlikle evimin zemini değildir.
    sonuç olarak sizden satın aldığımız her üründen teker teker ayrı memnuniyetsizlik yaşadık. mobilyaları alalı 2,5 ay, evleneli 2 ayı geçti. hala mobilyalarımız tam değil, hala birinin bir yeri sökük, birinin ayağının rengi değişik, biri sallanıyor. evimize ziyarete gelmek isteyen arkadaşlarımıza bahane uydurmaktan bıktık. aylardır evimiz eve benzemiyor bir türlü. koltukların arka kısmındaki fazlalık kumaşlar o kadar çirkin bırakılmış ki koltukların arkasını görünür şekilde evimizi dizayn edemiyoruz. parkelerimiz koltukçunuz yüzünden çizildi. her allahın günü çağrı merkezini arayıp gülseren hanımla, mağazayı arayıp onur beyle konuşmaktan bıktım. ses kayıtlarını dinlerseniz onlarca kere aradığımı göreceksiniz. sizden alışveriş yapmak başlı başına bir hata ve rezalet silsilesi.
    bu yazdıklarımın aynısını çeşitli şikayet ve tüketici hakları sitelerinde yazmayı ve hakkımızı tüketici mahkemesinde aramayı düşünüyoruz. ayrıca hatalı vanessa masa istediğimiz başka bir modelle değiştirilmezse aldığımız tüm ürünleri modoko mağazasının kapısına yığdırmayı düşünüyoruz. durumla ilgili tarafımıza ivedilikle dönmenizi bekliyoruz.
  • şahsi fikrim fiyat-performans açısından değerlendirecek olursak tercih edilebilecek markaların başında gelir.

bütçemiz daha iyisine elvermediği için ucuz yollu mobilyalara bakarken ider mobilyayı keşfettik. yaptığımız alışverişten de gayet memnun kaldığımızı söyleyebilirim. bir iki ufak tefek kusur oldu; (çekmecelerin tutamakları vs.) ama genel itibarıyla olumlu düşüncelere sahibim.

ider mobilyanın kesinlikle üstün bir kaliteye sahip olduğunu iddia etmiyorum. ancak düşük bir maliyetle evinizi göze hoş gelecek bir şekilde döşeyebileceğinizi söylüyorum.

diğer ucuz mobilyaları yalnızca hazır paketler sunarken bu firma size istediğiniz parçayı satıyor. mesela tv ünitesi üç parçadan oluşuyorsa siz ister üç parçayı alırsınız ister tek parçayı alırsınız, tamamen size kalmış. bu da bütçenizi öncelikli ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanıza imkan sağlıyor.

mesela biz 4 parçadan oluşan tv ünitesinin yalnızca iki parçasını almıştık. yemek odası takımının da masasını başka, konsolunu başka üründen seçmiş, vitrin almamıştık.

sonuçta oldukça uygun fiyata gayet tatmin edici sonuç alabilirsiniz.

bütçeniz darsa, yine de elle tutulur bir şeyler alayım diyorsanız tavsiye ederim. ben şahsen memnunum.

edit: ayrıca bizim gittiğimiz mağazanın (alanya şubesi) yönetiminden sorumlu olan bayan da (belki de sahibi, bilemiyorum) bizimle yakından ilgilenmişti ve hiçbir talepte bulunmadığımız halde kendisi bize bir de 150 tl değerinde bir tablo hediye etmişti.