şükela:  tümü | bugün
 • muhabbeti güzel, çeko'nun açılımını herkesin bilmesini arzu eden, cesaretle ben sosyalistim diyen bir arkadaş.
  (bkz: açılın ben sosyalistim)
  (bkz: açılın ben çekocuyum)
 • sözlükte ilk tanıştığım ve tanıştığıma memnun olduğum yazardır.
  sosyalist olması da sevindirici (benim açımdan)
 • her ortama ayak uydurabilen, dürüstlüğünden tereddüt duymayacağınız yazar.
  (bkz: nevi şahsına münhasır)
  iyi ki de badim diye övündüğüm kişi. ayrıca güzel dans ediyor.
 • malesef intj
 • ankara'yı laf olsun diye değil; gerçekten seven bir yazar. bir de olması gerektiği ölçüde pozitif ve macaraperest . umarım istediği, hayal ettiği o kapılar açılır ve dilediği gibi yaşayacağı bir ortamı olur.

  parlez-vous français? ;)
 • karşısındaki insanı tanımadan etmeden, hadi geçtim tanımayı etmeyi, daha fikirlerinin tam olarak ne olduğunu dahi bilmeden, hemen hakarete başvuran bir kişilik. böyle davranan bir kişi gerçekte ne kadar sosyalist olabilirse bu arkadaşta o kadar sosyalisttir. çakma sosyalist seni, ya da burhan altıntop style pabucumun sosyalisti seni!

  nick altıma gelip hakaret içeren şeyler yazdığı halde bile kendisine; neden böyle yaptığını, neden direkt olarak bana hakaret etmek yerine yazdığım entry de ki beğenmediği şeyleri bana mesaj atarak söylemediğini, ve böyle hareket etmesinin hakaret etmesinden daha şık olacağını ve bir şeyleri tartışarak diyalektik geliştirebilmemizin daha iyi ve sağlıklı olacağını kendisine attığım mesajda güzelce söylediğim halde dahi, kaba üslubunu verdiği cevapla devam ettirmiştir.

  kendisine attığım son mesajda da söylediğim üzere; sosyalizm, insanın önce kendisinin ve sonra da yaşadığı toplumu aydınlatmasının üzerine kurulu bir yüksek idea ve aydınlanma sistemidir ama kıymeti kendinden menkul, henüz daha kendi aydınlanmasını yaşamamış ve bunu yaşamaktan uzak olduğu için daha karşısındakini adam akıllı dinlemekten aciz, niye şiştiği belli olmayan gereksiz bir egoya sahip olduğu için çevresini ve yaşadığı dünyayı anlamaktan ve algılamaktan uzak boş insanların gerçekte sosyalizm ile bir ilgileri yoktur ve olamazlar da. bu ve benzeri arkadaş gibiler de olsa olsa ortamlarda hava atma ve daha fazla like peşinde koşan pabucumun sosyalisti olurlar.

  bir aptalı yanıldığına inandırmanın en iyi yolu, onu kendi bildiğine bırakmaktır. bende bu arkadaşı kendi bildiğine bırakıyorum.