şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: idil tatari)
 • 8 temmuz 1985 bursa doğumlu idil yazar, ortaokul ve liseyi istanbul’da, üniversiteyi ise amerikada okudu.

  boston’da girişimcilik ve pazarlama okuyan idil yazar, new york’ta çeşitli kozmetik firmalarında pazarlamacılık yaptı. altı yıllık amerika macerasının ardından yurda döndü. tolga tatari ile yaptığı izdivaç sonrasında tatari soyadını alan idil, kısa bir süre önce boşanarak “yazar” soyadına dönüş yaptı. bir erkek evlat (ali) sahibi idil yazar, beş aylık bir yemek kursunun sonrasında enteresan bir biçimde yemek yapmaya merak saldı. youtube’ta “idil yazar” ismiyle bir de kanal açtı ve kısa bir sürede de fenomen oldu.

  sempatik tavırları ve gülüşüyle akıllarda yer eden idil yazar, yemek tarifleri vermenin ötesinde ünlü youtuber’larla da buluşuyor. tv dünyasından tanıdığımız isimlerle de videoları var. yurt dışı gezileri de kanalın diğer bir fasilitesi. takip etmenizi önerir, yanaklarınızdan öperim. olaaaay!
 • pratik ve kolay yemek tarifleri veren bir vlogger. yemek yapmayı bilmediğini düşünen kişiler izleyerek ve uygulayarak yemek yapmayı bildiklerini keşfedebilirler. yemek yaparken size rehber olabilecek kolay tarifler ve püf noktalar (somon'u fırında 8- 10 dkdan fazla tutmayın yoksa kurutursunuz lezzeti kalmaz gibi) bilgiler veren vloggerlardan biri.
 • gördüğüm en güzel youtuber. iyi yemek de yapıyor. =evlenilir.
 • sempatik, tarifleri cok güzel ve video ile anlatımı da gayet başarılı. kısaca iyi bir ekran yüzü.
  gel gör ki eline bir türlü yakışmıyor yemek yapmak. bıçak kullanımı, tava kullanımı vs çok eğreti duruyor sanki geçerken mutfağa uğramış gibi.
 • youtuber.

  bu kıza kim zayıflık = güzellik dedi? abla biraz kg al lütfen, ellerini gördüğümde videoyu kapattım.

  edit:imla.
 • bein gurme kanalında yemek programına başlamış youtuber
 • yemek yapabiliyor musun diye soranlara sayesinde ''evet'' diyebiliyorum artık. ben ki yemek yapmamak mutfağa girmemek için 10 gün aç gezmeyi göze alan bir insandım. damak zevklerimiz birbirine benziyor, önerdiği tariflerden deneyip beğenmediklerimin sayısı az. teşekkürler idil, i love you.
 • diksiyon dersi almalı. konuşurken sürekli ton değiştirmesi ve yanlış vurgu yapması acayip rahatsız ediyor.
 • youtuberlar arasında yaygın ve popülaritesi yüksek “yemek videosu çeken youtuber” yoğunluğunun arasından sempatikliği ve içtenliği ile sıyrıldığını düşündüğüm bir youtuber.

  ayrıca ezberbozan yönünü seviyorum her ezberbozan insan gibi. misal taksimin ara sokağındaki bir sakatatçıda şırdan yediği bir video var. normalde bu kadına baktığın zaman beef salata ve chia tohumlu atraksiyonlu yoğurttan başka bir şey yediğini, hele ki şırdan yediğini hayatta tahmin edemezsin. ama bildiğin bir hamza veya mahmut gibi yedi şırdanı.

  severek takip ediyorum kendisini.