• yüzüne bakınca iyi bir insan olduğunu düşündüğüm kadın. yani böyle yüze bakılınca da anlaşılır mı bilemiyorum ama öyle geliyor bana. içinin güzelliği dışına yansımış sanki. okursa filan idil hanım çok tatlısınız çok güzelsiniz oğlunuzla bir ömür mutluluklar diliyorum.
  • allahını seven biri şu kadını bir tereyağı, naturel sızma zeytinyağı reklamında oynatsın. doktor bu nedir ya? kadın önce margarin reklamı yaptı, margarinle yemekler pişirdi, öve öve bitiremedi. şimdiyse riviera zeytinyağı. hani rivieranın dandik bir yağ olduğunu bilmek için gurme olmaya gerek yok, birazcık araştırma yeterli oluyor. dahası, öve öve bitiremiyor bu ürünleri.

ablamız bu gidişle makul reklam ücretleri karşılığında motor yağı ile bile yemek pişirebilir aman diyim.
  • öncelikle çok sıcak, çok samimi buluyorum kendisini. normal halinin de böyle olduğunu düşünüyorum. değişik, güzel tarifleri var. keyif almak maksatlı mutfağa giren birisiyim, denediklerimden memnun kaldım hep. kendisine başarılar diliyorum.
  • bir ara cok ünlüydü sonra bir cznburaklar cıktı. güzelim kadın silinip gitti. ama hala bi tarif deneyeceksem ilk onun kanalında ararım. tariflerinde uzaydan getirilen ve kesinlikle 5m migroslarda bile bulunamayacak malzemeler kullanmasa daha iyi olur.
  • şu aralar instagram'dan sıklıkla takip ettiğim güzel, sevimli ve de yemek yapmasını bilen kadın. kendisini araştırdığımda naif ve marifetli olmasının dışında oldukça başarılı bir özgeçmişe sahip olduğunu gördüm. başarılarının devamını dilerim. eşi çok şanslıymış.
  • uzun zamandır takip ettiğim, çoğu videosunu izlediğim, birçok tarifini yaptığım hatta kahve festivalinde kendisiyle bizzat tanıştığım yengeç burcu aşçı. (bkz: ankara kahve ve çikolata festivali)

açıkçası söylemek gerekirse geleneksel türk yemeklerimizin çoğunda tarifleri tutmuyor. hem ölçüler tutmuyor hem de lezzet tutmuyor. bu sebeple türk mutfağına ait tariflerini çok fazla önermiyorum. ancak yabancı mutfaklarda başarılı olduğunu söyleyebilirim. özellikle o tariflere bakabilirsiniz.

her ne kadar tariflerinin bazıları tutmasa da yine de izlemekten vazgeçemiyorum. çok tatlı ve sempatik bir kadın. ayrıca mutfağa dair bazı ipuçları, bazı pratik çözümler sunuyor ya da her ne kadar o tarif tam tutmasa da tarife kendinden kattığı bir dokunuş ilham kaynağı oluyor.

son dönemde ayurvedik yaşam tarzına geçmesiyle/geçmeye çalışmasıyla yeni yeni ayurvedik tarifler yayınlamaya başladı instagramda. kesinlikle bir göz atın derim.

son olarak, kendi markası olan mi'cao chocolates gerçekten çok başarılı. fiyatları aşırı pahalı ama içindeki ürünlerin organik olduğunu ve çikolatanın el yapımı olduğunu düşündüğünüzde hakkını veriyor diyorsunuz.
  • bu aralar digiturk gurme kanalında "idil' den" isimli programı dönmekte olan aşcı.

tarifleri fena değil gibi.
  • çikolatalı puding ve sufle tarifleri efsane olan şef.
  • bilinmesi gereken bir insan mı mazur görün ama bu isimle ünlü bir insan mı varmış, çok şaşırarak girdim başlığa.

mesela phobe buffay vardı kendine regina phalange takma adını takıyordu bir olay anlatırken. benim de çocukken isim soyisim kombinim idil yazar’dı. o yüzden şimdi burada görünce gülümsetti, aynı zamanda bozuldum nedense ahahah
  • trt belgesel’de yeni bir programa başlamış yemek güzeldir diye. hayırlı olsun bir mutfaksever olarak kendisini ekranlarda daha çok görmek istiyorum. güleryüzü, sempatikliğiyle ekrana yakışıyor idil hanım.

yemek kültürümüzdeki birbirinden farklı lezzetlerin izini sürerek her programda başka bir şehire gidip orayı gezip yemeklerini yapma üzerineymiş format.

ilk bölümde çanakkale’ye gitti. ızgarada portakallı lüfer başta olmak üzere bir çok yemek yaptı*

diğer bölümlerini merakla bekliyorum
hesabın var mı? giriş yap