şükela:  tümü | bugün soru sor
 • p2w tarzında sıra tabanlı bir oyun. her p2w de olduğu gibi başlarda rahat ilerlerken biraz zaman geçince bir seviye için şansınızın yaver gitmesi veya para harcama dışında şansınız kalmıyor.
 • 2 aydır geceli gündüzlü oynadığım bağımlılık yapıcı bir mobil oyun.

  en baştan söylemek gerekir ki idle heroes pay to win bir oyun. parayı veren en üst sıralarda yer alır mantığına sahip. lakin öyle ucuz da bir oyun değil. böyle epey bir baba parasını buraya yatırmanız gerek. böyle söyledim çünkü çalışarak kazanılan parayı buraya kolay kolay veremezsiniz (bahsettiğim rakam bir kaç bin dolar). her neyse oyunda en iyi olmak için en çok parayı vermeniz gerekse de oyundan keyif almak için para ödemeye gerek yok. her hafta yeni bir etkinlik oluyor ve bunları takip etmek, kendi halinizde bir takım oluşturmak, looting vs. çok keyifli.

  oyundaki temel amaç çeşitli kahramanlarla en iyi takımı oluşturup bu kahramanları geliştirerek üst sıralarda yer almak, senaryo'da ilerlemek ki aslında gerçekten bir senaryo yok. bir çok bölümden oluşan campaign modu var. candy crush gibi düşünülebilir.

  tür olarak turn based strategy'nin bir alt kolu olabilir. çünkü oyunda karşılaşma sırasında takıma müdahale edemiyorsunuz fakat kombat tbs usulünde oluyor. karşılaşmadan önce gerekli taktik, ekipman, güçlendirme, sinerji vs ile kahramanları seçip gönderiyorsunuz. karşı takımın (yerine göre yapay zeka yerine göre başka bir oyuncu) tüm kahramanlarını mağlup eden karşılaşmayı kazanıyor. böyle anlatmakla bitmeyecek kadar yapılacak iş olan bir oyun.
 • (bkz: çöp)
 • 5 hesap ile aynı anda oynayarak oyun bağımlılığımı tatmin ettiğim, normalde günde 15 dakikanızı alan mobil oyun. düzenli oynandığında gelir / sabır oranında keyifli bir oyun. pay to win de olsa, para harcamadan keyifli dakikalar gecirebileceginiz, sizi planlı ve sabırlı olmaya yönelten bir oyun.

  oyunda bir çok farklı kaynak var, ve bunları sabırla biriktirip doğru zamanda harcayıp elde ettiğimiz malzemeleri stratejik biçimde yönetmek gerekiyor.
 • yakın zamanda başladığım, eğlenceli mobil p2w oyun. 294. serverda guild kurduk, oradaysanız yeşillendirin, beraber oynayalım :)
 • türkçe dil desteği için kim çalıştıysa kafasına göre takılmış belli. haydi anlıyorum açıklamaları falan çevirirken yapılan hataları da karakter isimleri ne öyle ya?

  foolish - ahdai
  dark christian - karanlık takipçiler
  kamath - camus
  karim - crim
  field - rumsfeld
  corpsedemon - safra

  vs. vs. abicim ablacım ne kafası yaşadınız siz bunları çevirirken, bırakın isimlere dokunmayın.
 • bir oyuna asla ama asla para vermediğim için bir yerden sonra her şey çok yavaş gitmeye başlıyor, zaten günde 15-20 dakika vakit harcayabiliyorsun. orijinal serverda 117lv'dan 118'e neredeyse 1 haftada çıkabildim artık sıkıldım. daha sonra private serverlerı keşfettim ona sardım, orijinal değil etkinlikler de aynı değil ama en azından hızlı ilerliyor.

  en azından seasonal dedikleri aylık etkinlikleri bir hayli hızlı gidiyor, 12. günümde 13-10 yıldız herolarım oldu. seasonal her ayın 28inde sonra eriyor ve belirli istatistiklerdeki sıralamanıza göre yine private serverda bulunan diğer sunucuya ödüller geliyor.
 • giriş için 10 dolarlık bir şeyler almayı düşündüğüm ancak appstore kurun (1$=7tl) olduğu aklıma gelince vazgeçtiğim garip ama bağımlılık yapan güzel rpg oyundur.

  6. günümdeyim sıkıştım kaldım 58 lv oldum. hesap açtığımda 5 yıldızlı bir karakter hediye ettiler kendileri tam bir afet. 100 lv yaptım aşırı hasar yemedikçe kendi canını yenileyen ölümsüz karakter oluyor.

  bilindik bir rehber varsa yeşil ışık uzağınızdayım.
 • kahraman yeteneklerine bağlı strateji geliştirilmesi gereken ve turn bazlı savaş mekaniği içeren mobil oyun.

  oyun adında geçtiği gibi “idle” bir yapıyı da barındırıyor ancak ilerledikçe kendisine bağlıyor ve saatler almaya başlıyor.

  yukarıda da belirtildiği gibi oyunda üst sıralarda yer almak istiyorsanız yüklü uygulama içi satın alımlar yapmanız gerekiyor. öyle ki, oyunda en üst önceliği sağlayan “vip 13” seviyesine ulaşmak için yaklaşık 20 bin amerikan doları ödeyen yüzlerce oyuncu var.

  önemli bir projeniz veya sınavınız varsa başlamamanızı öneririm. hatta hiç yüklemeyin bile bence. yine de oyuna ilişkin tavsiye isteyen olursa yeşillendirebilir.