şükela:  tümü | bugün
 • başlamış olan operasyon.

  htş, türkiye-suriye sınırında sivillerin bulunduğu deir hassan kampını bombalamış. bunun üstüne obüslerimiz idlib'i vurmaya başlamış.

  700-800 civarında öso kuvvetinin ve tsk'ya ait bir kaç aracında idlib'e girdiği iddia ediliyor ama henüz resmen doğrulanmadı.

  ayrıca türk mit ve askeri yetkililerinden oluşan bir grubun htş ile görüşmek için afrin sınırındaki atme kasabasına geçtikleri belirtiliyor. htş ile anlaşma yapılarak bölgenin sıkıntısız bir şekilde kontrol altına alınmasına çalışılıyor.

  edit: iş aracının vurulması olayı fotoşop iddiaları var, sildim.
 • allah yardımcısı olsun askerlerimizin. komandolarımızın düğünüdür bugün.
 • kürtlerin ve dolayısıyla israil'in bölgesel amaçlarını öteleyebilecek bir operasyon. ince eleyip sıkça vurun, allah mehmetçiğimizi korusun.
 • türkiye’de bir yansıması olmayacaksa amacına ulaşamayacaktır. önleyici operasyon acı sonu öteliyor sadece, türkiye’deki uzantılara da dokunulmalı ve memleketimiz aşırı dinci gruplara yataklık etmemelidir daha fazla.
 • yine yanlış hedeflere yöneltilmiş yanlış bir operasyon. türkiye'ye karşı tek bir husumeti olmayan adamlara saldırılıyor.

  türkiye'de 40 yıldır akan kanın sorumlusu olan esat ve pkk'ya alan açmak için...
 • türkiye'nin çok pis g.te getirileceği bir durum var karşımızda. öncelikle amerikanın bu kadar önemli bir bölgeyi, tüm hayallerine ket vuracak operasyona bu kadar uzak kalması bile başlı başına bir kıllanma sebebi olarak görünebilir.

  şu an izlediğim programda 600 öso teröristinin idlibe giriş yaptığı belirtilmiş. idlib bölgesinde muhalif teröristlerin varlığı ise 12bin .. ekonomisi çökme noktasında olan bir ülkeyi kaosa doğru sürüklüyorlar, süründürüp daha sonra istedikleri kıvama getireceklerdir.

  rusların hareketleri de keza yine aynı şekilde, birlikte görünüyorlar lakin her defasında türkiye'yi yerin dibine sokmaktan çekinmeyen açıklamaları ile ne kadar müttefik olabileceklerini gösteriyorlar. daha yazılacak çok şey var lakin pek vakit yok şu an. bir ara editlerim.
 • bu milliyetçilik ne garip şey!

  mustafaselanik3 aylardır yazıyor. hatta daha halep kurtarıldıktan hemen sonra yazmıştı. afrin, menbiç operasyonu falan olmayacak. halep'ten kaçmalarına izin verilen teröristler idlib'e yerleşti ve idlib türkiye'ye temizletilecek diye.

  şu an tamamen rusya'nın planı dahilinde idlib'deki teröristleri temizlemeye gidiyoruz. ama aylardır afrin, menbiç operasyonu yapılacak, ypg vurulacak diye gazlanan milliyetçiler idlib'deki nusracılar vurulacağı için yine heyecan içinde.

  şahsen son zamanlarda yaptığımız en mantıklı hamle olarak görüyorum. zira idlib'teki cihatçılar temizlenmezse kısa süre sonra türkiye'de görülmeleri şaşırtıcı olmaz.

  "israil'i durduruyoruz, kürtlerin önüne geçiyoruz" ne kadar doğrudur bilmem ama rusya'nın planı dahilinde cihatçı teröristleri temizlemeye gidiyoruz. umarım şehit vermeden hallolur.
 • tarihi yüzyıl kadar yeni fransız ihtilalinin getirdiği milliyetçilik içinde boğulan, uzun eşeğin hizmetlileri milliyetçi ve reisçi ümmetçilerin işini allaha bırakmak yerine durumların mevcudiyeti hasebiyle bittabi olay yerine direk kendilerini atması, netice de sarı öküzün altında peğağa var değil mi genjler, politik okumalarınıza hiç girmek dahi istemiyorum, zamanımız değerli, değmez, ıyy
 • yanlış operasyon. hedef haseke veya tel abyad olmalıydı. fırat'ın doğusunu pkkya bırakmış oluyoruz. haseke alınsa barzani tam kuşatılmış olacaktı.

  pkk koridorunu engellemek için önce ışid sonra htş ile çatışmak bana doğru gelmiyor. tamam onları da vuralım ama pkk orada öyle kalmasın.

  neyse sonuç olarak yapacak birşey yok. rusya'nın gazıyla da olsa girdik.

  allah askerimizin yardımcısı olsun. bir an evvel, hiç şehit vermeden başarı ile tamamlansın operasyon.
 • suriye devletine karşı kurşun sıkan bir terörist örgütle omuz omuza başka örgütleri avlamaya suriye toprağına girdiğimiz operasyon.

  madem sınır güvenliği falan, neden suriye'nin terörist gruplarına yardım ediyoruz? pkk'ya silah veren, yataklık eden ülkelerden ne farkımız var?

  hükumet yüzünden gerici teröristleri destekleme konumuna bile düştük. yarın türkiye'de savaş olsa, suriye ayrılıkçılarla birlikte bize karşı savaşsa ağzı burnu durmayacak adamlar alkışlıyor şimdi.