şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlamış olan operasyon.

  htş, türkiye-suriye sınırında sivillerin bulunduğu deir hassan kampını bombalamış. bunun üstüne obüslerimiz idlib'i vurmaya başlamış.

  700-800 civarında öso kuvvetinin ve tsk'ya ait bir kaç aracında idlib'e girdiği iddia ediliyor ama henüz resmen doğrulanmadı.

  ayrıca türk mit ve askeri yetkililerinden oluşan bir grubun htş ile görüşmek için afrin sınırındaki atme kasabasına geçtikleri belirtiliyor. htş ile anlaşma yapılarak bölgenin sıkıntısız bir şekilde kontrol altına alınmasına çalışılıyor.

  edit: iş aracının vurulması olayı fotoşop iddiaları var, sildim.
 • sınırı geçiş 1

  sınırı geçiş 2

  sınırı geçiş 3

  umarım, en az kayıpla sonuçlanır. gönül ister ki hiç şehit olmasın ama bölge zorlu. maalesef şehit haberleri de gelecektir.
 • allah yardımcısı olsun askerlerimizin. komandolarımızın düğünüdür bugün.
 • kürtlerin ve dolayısıyla israil'in bölgesel amaçlarını öteleyebilecek bir operasyon. ince eleyip sıkça vurun, allah mehmetçiğimizi korusun.
 • türkiye’de bir yansıması olmayacaksa amacına ulaşamayacaktır. önleyici operasyon acı sonu öteliyor sadece, türkiye’deki uzantılara da dokunulmalı ve memleketimiz aşırı dinci gruplara yataklık etmemelidir daha fazla.
 • yine yanlış hedeflere yöneltilmiş yanlış bir operasyon. türkiye'ye karşı tek bir husumeti olmayan adamlara saldırılıyor.

  türkiye'de 40 yıldır akan kanın sorumlusu olan esat ve pkk'ya alan açmak için...
 • radikal islamcı teröristleri şimdiden ağlatan operasyondur. yahu esad dediğin adam ülkenin cumhurbaşkanı amk, gidip neden elin cihatçısıyla birlikte olalım?

  vallahi sizi sileceğiz derken sadece ışid'ten bahsedilmiyordu, el nusra, el kaide ve bileşenleri de var. onları da sileceğiz sonra da ypg'ye de sıra gelecek. abd onları da satacak. göreceksiniz.

  tsk sonunda doğru iş yaparak terör koridorunu bitirecek. siz zannediyor musunuz abd destekli suriyeli kürtlere o topraklar da bırakalacak? esad kendi topraklarını geri istemeyecek?

  rusya ile de anlaşıldı, iran'la da bundan sonra yapılan her operasyon suriye için, suriye'den kaçmayıp onuruyla savaşanlar için ve esad için.

  uyanın aq.

  #idlibdekatliam var zaaa.
 • türkiye'nin çok pis g.te getirileceği bir durum var karşımızda. öncelikle amerikanın bu kadar önemli bir bölgeyi, tüm hayallerine ket vuracak operasyona bu kadar uzak kalması bile başlı başına bir kıllanma sebebi olarak görünebilir.

  şu an izlediğim programda 600 öso teröristinin idlibe giriş yaptığı belirtilmiş. idlib bölgesinde muhalif teröristlerin varlığı ise 12bin .. ekonomisi çökme noktasında olan bir ülkeyi kaosa doğru sürüklüyorlar, süründürüp daha sonra istedikleri kıvama getireceklerdir.

  rusların hareketleri de keza yine aynı şekilde, birlikte görünüyorlar lakin her defasında türkiye'yi yerin dibine sokmaktan çekinmeyen açıklamaları ile ne kadar müttefik olabileceklerini gösteriyorlar. daha yazılacak çok şey var lakin pek vakit yok şu an. bir ara editlerim.
 • bu milliyetçilik ne garip şey!

  mustafaselanik3 aylardır yazıyor. hatta daha halep kurtarıldıktan hemen sonra yazmıştı. afrin, menbiç operasyonu falan olmayacak. halep'ten kaçmalarına izin verilen teröristler idlib'e yerleşti ve idlib türkiye'ye temizletilecek diye.

  şu an tamamen rusya'nın planı dahilinde idlib'deki teröristleri temizlemeye gidiyoruz. ama aylardır afrin, menbiç operasyonu yapılacak, ypg vurulacak diye gazlanan milliyetçiler idlib'deki nusracılar vurulacağı için yine heyecan içinde.

  şahsen son zamanlarda yaptığımız en mantıklı hamle olarak görüyorum. zira idlib'teki cihatçılar temizlenmezse kısa süre sonra türkiye'de görülmeleri şaşırtıcı olmaz.

  "israil'i durduruyoruz, kürtlerin önüne geçiyoruz" ne kadar doğrudur bilmem ama rusya'nın planı dahilinde cihatçı teröristleri temizlemeye gidiyoruz. umarım şehit vermeden hallolur.
 • tarihi yüzyıl kadar yeni fransız ihtilalinin getirdiği milliyetçilik içinde boğulan, uzun eşeğin hizmetlileri milliyetçi ve reisçi ümmetçilerin işini allaha bırakmak yerine durumların mevcudiyeti hasebiyle bittabi olay yerine direk kendilerini atması, netice de sarı öküzün altında peğağa var değil mi genjler, politik okumalarınıza hiç girmek dahi istemiyorum, zamanımız değerli, değmez, ıyy