şükela:  tümü | bugün
 • idlib'e giren askeri araçlar:

  --- spoiler ---
  20'si tank 500 zırhlı araç idlib'e girdi.
  70'i tank 300 zırhlı araç idlib'e girdi.
  onlarcası tank 200 zırhlı araç idlib'e girdi.
  330 zırhlı araç idlib'e girdi.
  toplam: 150'si tank 1500 zırhlı araç idlib'e girdi.
  edit: son nakillerle birlikte 4 bini komando 10 bin asker, tahmini 400'ü tank 3 bin zırhlı araç
  --- spoiler ---

  diğer gelişmeler (kronolojik):

  rusya/suriye bugün seraqib'e girdi. sırada idlib merkezi var.

  rus savaş uçakları bugün halep'in kuzeyini ve batısını cehenneme çevirdi. aynı taktik son üç aydır şu ana kadar idlib'te suriye'nin geri aldığı bölgelerde uygulanmış ve çoğu hatay sınırına olmak üzere yüzbinlerce suriyeli'nin göç etmesine neden olunmuştu.

  idlib'in güneyi de temizlendikten sonra ki şubat ayı içinde olması kesin, artık idlib esad rejimi güçleri yani suriye ordusu tarafından geri alınmış demek olacak. biz ise hatay sınırına yığılan 3 milyon insan ile baş ediyor olacağız.

  olacağız çünkü rusya'ya karşı kazanma ihtimalimiz yok. bugün israil şam'ı bombaladı; ancak bu iş israil'e güvenerek yapılacak bir şey değil. bunun dışında başka hiçbir ülke de doğrudan rusya'nın karşısına çıkacak kadar aptal değil. (biz hariç)

  son olarak az önceki canlı yayınında atilla yeşilada bir yandan idlib'de olmamızı savundu, diğer yandan idlib savaşı'nın hazinemizi iflas ettireceğini ifade etti.

  msb idlib açıklaması

  idlib dışında olmasına rağmen önemli gelişme: (bkz: 8 şubat 2020 rusya'nın rakka'da üs kurması)

  aynen yukarıda bahsettiğim gibi halep'in batısı ve idlib merkez temizlenmek üzere...
 • birebir ilk entry'de anlattığım gibi ilerleyen savaştır. ek olarak bugün idlib merkez ve çevresine yığdığımız 150'si tank 1500 zırhlı araç ve binlerce askerimiz de dahil olmuştur. ne kadar müdahale yapabiliriz derseniz ilk rus askerinin öldürülmesine kadar derim.
 • tsk'nin yani ordumuzun htş yani el kaide kaçkını teröristlerle eş zamanlı şekilde suriye ordusuna saldırması...

  hüloooooğğğğ

  kıbrıs'ta iki tümenimiz vardı. idlib kıbrıs'tan çok daha geniş düzlüklere sahip ve şuan orada bir tümenimiz var yok. karşımızda da yunan çapulcusu yok. rus hava kuvvetleri destekli (hem de ne destekli) suriye ordusu var. gaza geldiyseniz liveuamap'ten gelişmeleri izleyip sakinleşebilirsiniz.
 • nerede kalmıştık?

  tsk bir tümen yığarak idlib'teki teröristleri gaza getirip suriye ordusunun üstüne sürdü. bu sayede deliğinden çıkan fareler rus hava kuvvetleri tarafından yok ediliyor. suriye ordusu yani rejim yani esad güçleri idlib merkezini her taraftan saracak ve destek yollarını kesecek şekilde sarma planını inanılmaz hızlı bir şekilde ilerletiyor. tsk gözlem noktalarının neredeyse tümü suriye ordusunun elindeki topraklarda kaldı. yeni gözlem noktaları bir kuruluyor bir kaldırılıyor. suriye ordusu bu gözlem noktalarının etrafından dolanıp bana mısın demiyor.

  olay tamamen rus hava kuvvetlerinin ilk entryde de yazdığım gibi ortamın amına koyup göçlere neden olarak meskun mahalleri boşaltıp kalan teröristleri temizlemesi şeklinde geçiyor.
 • maalesef taftanaz üssümüz vurulmuş ve 5 askerimiz şehit olmuştur. başımız sağolsun. yaralı askerlerimize acil şifalar...

  suriye ordusu ikinci kez bizi vurdu ve ikinci kez çok sayıda şehit verdik.
 • bölgedeki arapların tweetlerinin devletimizden daha güvenilir olduğu savaş. teşekkürler akp. teşekkürler tayyip.
 • olmayacak savaştır. daha sen haklı olduğun barış pınarı harekatını sürdürecek cürme sahip değilsin kardeşim, ne savaşı?