şükela:  tümü | bugün
25 entry daha
 • suriye ordusu 29 temmuz'dan beri yani 17 gündür kuzey hama cephesinde ilerliyor. ordunun ilerleyişi sonrası son askeri durum bu şekilde.
  haritadan görüldüğü üzere suriye ordusu doğu ve batı tarafından han şeyhun'a ilerliyor. bu durum türk ordusunu şöyle ilgilendiriyor. morek doğusunda 9 numaralı türk gözlem üssümüz bulunuyor. eğer suriye ordusu kuşatmayı tamamlarsa bu gözlem noktasındaki askerlerimizin durumu ne olacağı hakkında hükümetten çıt yok.
  hükümetin abd ile anlaşarak (abd ile anlaşma yaparsanız kazanan abd olur) son yaptığı fırat doğusu anlaşması oyalanmaktan başka bir şey değil.
  ortalıkta dolaşan şu haritaya bakın. 5 km sadece türk ordusu tarafından geri kalan 9 km abd tarafından kontrol edilecek ve biz buna anlaşma diyeceğiz. bu haritanın doğru olmamasını diliyorum.
  türk ordusuna güvenim tam, bu ordu girdiği yerde düşmanına kendi mezarını kazdırır ancak hükümetimizin hali başka.
  yaptıkları anlaşmalar, devriye atmalar, gözlem noktaları kurmalar artık bir şey ifade etmiyor. evet 2 büyük harekat yaptık ve çok güzel sonuçlar aldık ancak fırat doğusunda tehdit devam ediyor, edecek.
  yerel seçimlerde beka sorunu diye milletin dikkatini dağıttılar ama gerçek beka sorununa kesin çözüm bulunamıyor ya da bulunmak istenmiyor.
  bir milyon insanı öldüren esad hükümeti ile yararına bile olsa hiçbir şekilde anlaşmayan, ilişki kurmayan hükümet yurdumuzu tehdit eden ypg/pkk ile yakın ilişki ve hatta silah gönderen abd ile anlaşabiliyor, hayret.
  daha yazacak çok şey var ancak yeterli...
1 entry daha