şükela:  tümü | bugün
  • 1929'da kurulmuş bir market. yurtta kaldığım zamanlar kızlar "biz idris'e gidiyoruz" dediklerinde; "alla alla kim lan bu idris, sık sık gidiyorlar" demiştim. meğer koskoca marketmiş burası.
  • kanımca ucuz olmayan ve kasiyerinden reyon görevlisine kadar asık suratlı olan marketimsi bakkal.
  • kasiyerlerinin para üstlerini 25 cm yükseklikten bıraktığı bakkal/market.
  • http://www.idrisbakkal.com.tr/

p.s.: t.c. ile yaşıt olsa dahi, bir erdal bakkal değildir.;-))
  • tabelasında 1929 yazısını gördüğümde içimden "ya bi siktir git" dediğim ama daha sonra etraftan çok fazla namını duyunca hakikaten dedikleri kadar köklü olduğuna inandığım marketimsi bakkal. bi kaç sene sonra avememsi bakkkal olma ihtimali yüksek. evimin yakınında olmasına rağmen nedense hiç alışveriş yapmadım şimdiye kadar
  • ürün gamı acayip derecede geniş olan, her daim kaliteli ve taze ürünler barındıran, geçmişi çok eskilere dayanan şehremini'de bir market. kasiyerleri konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim, her sene kadro yenilenir ama aynı sene içinde bir önceki kasiyerlerden farkları olmadığı anlaşılır.

ancak şarküteri bölümünde kel bir abi var ki oranın en eskilerinden, adam emekli olmuş ve yine orada çalışmaya devam ediyor. bana kalırsa bu marketin en iş bilen ve saygıyı hak eden personeli bu abi. herhangi bir peyniri kaç gram isterseniz isteyin tek kesimde istediğiniz gramajı yakalayıp temiz ve düzenli bir biçimde paketleyip ürünü size veriyor, konusunda master olmak bu sanırım.
  • 8-10 yıldır, pek de yakın sayılmayacak bir yerde oturduğum halde düzenli alışveriş yaptığım, etrafındaki diğer marketlerden -neredeyse her alışveriş kaleminde- bariz pahalı olduğunu ise bu akşam farkettiğim market.
    aslında, birkaç yıldır temizlik malzemesi ve deterjan kalemlerinde idris bakkal'ın daha pahalı olduğunu anlamış ve bu türlü alışverişimi çevredeki başka marketlerden yapmaya başlamıştım; ama, bu akşama kadar, gıda alışverişi için tercihim hep idris bakkal oldu.
    malum, ekonomik kriz halleri, son haftalarda farklı marketlere yolum düştükçe etiketlere bakıp karşılaştırmalar yaptığımdan bu akşam temel gıda ihtiyaçları için idris bakkal'a gidip alışverişe başlayınca idris bakkal'ın hem zincir marketlerden hem de çevredeki diğer marketlerden gıda alışverişinde de pahalıya geldiğini gördüm.
    şu anda beni idris bakkal'a bağlayan tek şey, inişdibi satıyor olması...