• gözaltına alınırken "tarih hesap sorar" demiştir. 25 yıl önce de aynı biçimde polis aracına bindirilme resimleri sosyal medyada dolaşmaktadır.
    demek ki bayım, tarih sizin zannettiğiniz gibi hesap falan sormuyor. keşke 25 yıldır slogan atıp 3 yıl önce ayakta alkışladığınız, sokaktaki halk yerine gücü seçip yanında durduğunuz iktidarın, sizleri de bir gün derdest edebileceğini ön görüp daha gerçekçi siyaset izleseydiniz. kendi seçmeninizin bile neden her seçimde akp'ye oy verdiğini ve aslında yıllardır bu sayede akp'nin iktidarda olduğunu bir sorgulasaydınız.
    chp'yle mhp'yle falan uğraşmak yerine siyasetinizi şiddetten uzaklaştırıp, doğu güneydoğu halkının sosyal fırsat eşitliği ve kalkınması (iş, eğitim, sağlık, üretim) için mücadele etseydiniz. sahip olduğunuz yüzlerce dönümlük arazileri yoksul halkla paylaşıp evine ekmek götürmesini sağlasaydınız. değil midir, ekonomik sorunlarını çözmüş insanlar için, yaşadığı ülke adının bir önemi yoktur. bütün dünya onun evidir.
    siz ne yaptınız? gerçekler orda öylece dururken, yoksul çaresiz mutsuz bir halktan kahramanlar çıkarmaya çalıştınız ve görünüşe göre elinize yüzünüze bulaştırdınız.
  • üç kırık dal adlı romanı 9 haziran'da okurlarıyla buluşacak.
  • kafasına basılan hdp milletvekili.

(bkz: kafama basmayın)
  • üç kırık dal romanından sonra 14 haziran'da oko isimli yeni romanıyla kendisi cezaevinde ama kitabı tekrar raflarda olacak.
  • altı yıl beş ay ve bir gün sonra özgür!!!

hoş gelmiş sefa getirmiş...
  • oko kitabını kütüphanede bulunca çok sevinmiştim bir çırpıda okudum, beni uzaklara götürmüştü, ve

güzel yürekli insan sonunda cezaevinden tahliye olmuş.
  • tekrar tutuklandı.
    geldiğim nokta devlet resmen dalga geçiyor...
    bu kadarı da pes doğrusu!
  • tetrar tutuklanmış.

mhplilerin evete kayması için hdplileri iyice şebek ettiler.

gözaltı-tutukla-tahliye-gözaltı-adli kontrol vs. diye gidiyor süreç. mv'nin düşmesi var bir de.

akp, kürtlerden gelecek evet oyundan vazgeçmiş görünüyor. asıl sıkıntı iç anadoluda galiba. istenilen oranlara yaklaşamıyorlar.
  • tutuklanmıştır.
  • al itibariyle tutuklanmiştir.
hesabın var mı? giriş yap