şükela:  tümü | bugün
 • akp milletvekili ve genel sekreteri.

  1956 yılında ordu’da doğdu. 1976 yılında istanbul üniversitesi hukuk fakültesini bitirdi. ordu il maiyet memurluğu’nu müteakip 1980 yılında kaymakam oldu. araklı, türkeli, ermenek, devrekani, eleşkirt, cizre ve elmalı ilçelerinde kaymakamlık yaptı. todaie kamu yönetimi uzmanlık programını bitirdi. 1989 yılında içişleri bakanlığı mülkiye başmüfettişi oldu. 1994 yılında istanbul büyükşehir belediyesi genel sekreter yardımcılığı görevine atandı. belediye’nin personel, idari, hukuki, sosyal ve kültürel hizmet birimlerinin yönetiminde bulundu. 1999 yılından itibaren ibb başkan danışmanlığı, adapazarı büyükşehir belediyesi genel koordinatörlüğü ve ibb teftiş kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. ioohdk üyeliği, türkmenistan dayanışma ve yardımlaşma derneği ve ordulular birliği hizmet vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve yöneticilik yaptı. ak partinin kurucuları arasında yer aldı. 3 kasım milletvekili genel seçimlerinde istanbul milletvekili olarak parlamentoya girdi. merkez karar ve yönetim kurulu üyesi de olan idris naim şahin halen ak parti genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. evli ve altı çocuk babasıdır.
  kaynak: www.akp.org.tr
 • ak parti'nin kurucu kadrosunda yer almıştır. 2 dönem istanbul milletvekilliği ve partinin kuruluşundan bu yana kesintisiz olarak genel sekreterlik görevini yürütmüştür. siyaset sahnesinde hep arka planda yer almayı yeğlemiştir. hiç bir zaman medyatik olma gibi bir kaygısı olmamıştır. idris naim şahin sivil toplum örgütlerinde eskiden beri aktif görev almış, bu faaliyetlerini milletvekilliği döneminde de sürdürmüştür.

  yıllardır partinin gizli dinamolarından birisi olan idris naim şahin bu gün itibariyle başka bir görev üstlenmiştir. bu görev de memleketine daha fazla hizmet etmek ve ordu ak parti teşkilatına yeni bir vizyon kazandırmaktır. bunun için de memleketi olan ordu'dan ak parti'nin 1. sıra milletvekili adayı olmuştur. parti tüzüğüne göre milletvekilliğinde son dönemini geçirecek olan idris naim şahin umarım memleketine hayırlı hizmetler sunar.

  ak parti ordu'da 2002 ve 2007 yerel seçimlerini kazanmış olmasına rağmen son iki yerel seçimde de merkez ilçeyi kaptırmıştır. bilindiği üzere bunun faturasını da iki dönemdir ordu'dan 1. sıra milletvekili olan hilmi güler önce bakanlık koltuğuyla şimdi de milletvekili listesinden çıkarılarak ödüyor.

  ak parti'de milletvekili adayları sıralamasının 1. sırasında gerçekleşen bu oyuncu değişikliği önümüzdeki günlerde fazlaca konuşulacak gibi görünüyor.
 • 25 yıldır uğramadığı ordu şehrine 3 günde sahip çıkmaya çalışmıştır. orduspor'a bu zamana kadar yardımı bırakın uğramayan idris naim şahin nasıl olduysa devlet maaşıyla 350 milyarları geçen yardımlar sağlamış yine devletin adıyla orduspor'a stad vaad etmiş.

  herşeyi kabulleniyorum artık bu ülkede ama eli kolu sürekli oynayan sonradan ordu'lu olan bu vekil adayımızın orduspor'u bu şekilde kullanmasını kabul edemiyorum.

  12 haziran seçimlerinde her halükarda milletvekili olacak fakat ordu'da büyük bir süprizle karşılacak olan akp'nin şimdiki genel sekreteridir.
 • akp'nin kurucu kadrosunda bulunan ve o günden beri akp genel sekreterliği görevini yürüten, ancak bugüne kadar yüzü neredeyse hiç görünmemiş siyasi. muhtemelen partinin arka planında bulanan akil adam kadrosundan kendisi.
 • yeni dönem içişleri bakanı olmuştur.
 • vay be, istanbul büyükşehir belediye başkanlığı genel sekreter yardımcılığından içişleri bakanlığına getirilen vekil.
  üstesinden gelir mi diye merak ediyorum açıkçası.
 • kendisi başbakana 'abi' diyecek kadar yakındır.
 • tipi aynı abdülkadir aksu'ya benziyor. ne lan bu tipe göre mi içişleri bakanı olunuyor ?

  http://www.akparti.org.tr/…kadro_foto/idrisnaim.jpg
  http://www.iyibilgi.com/images/haber/5161.jpg

  bu da bonus lan gülün : http://www.sendikalhaber.com/…tac-durak-tepkisi.jpg
 • 61.hükümette iç işleri bakanı olarak rol alacaktır.