*

 • 9 milyon sterlin karşılığında aston villa'ya transfer olması çok yakın, lille teklifi kabül etmiş.
 • (bkz: idrissa gana gueye/@ceyar i kim vurdu)

  aston villa'ya transfer olan 1989 senegal doğumlu (26) merkez ortasaha.

  20'sinde afrikadan (2008/09 - bedelsiz - diambars de saly dourbel) osc lille altyapısına transfer oldu.

  22'sinde (2010/11) hem fransa ligi hem fransa kupası kaldıran 'efsane osc lille kadrosu'nda, altyapıdan a takıma yeni çıkmış fındık fıstık olarak takılmaktaydı. o günden bu yana bir daha hiç kupa yüzü göremedi.

  bu sene (2015/16 - yaş 26) 12.5m € gibi ciddi bir rakama aston villa'ya geçti. aston villa için kağıt üstünde iyi bir transfer gibi duruyor. potansiyeli gereği buradan daha ileri gidebilecek tipte modern futbolun aradığı tarzda çift yönlü atletik bir merkez oyuncu*.

  bakalım geçen sezon (2014/15) kılpayı ligde kalan yeni kulübüne ekibin ihtiyacı olan dinamizmi kazandırabilecek mi, hep birlikte göreceğiz.

  ---------- bonus ----------
  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: aston villa/@ceyar i kim vurdu)
  ---------- bonus ----------
 • (bkz: idrissa gana gueye/@ceyar i kim vurdu)

  everton'da forma giyen 1989 (29) senegal doğumlu merkez ortasaha.

  --- idrissa gana gueye 2. bölüm ---

  isminden de anlaşılacağı gibi afrika'nın abd'si gana'yı gözünde çok büyütmüş senegalli bir aile tarafından yetiştirilmiştir*.

  2 sezon önce (2016/17 - yaş 28) küme düşen aston villa'dan 8.5m €'ya ingiltere'nin 7. büyük takımı everton'a geçmişti. iki sezondur da (2016/17 - 2017/18) beklenmedik bir şekilde takımına as oyuncu olarak katkı yapıyor. kendisinin olayı kondisyondur. 90 dakika koşar ve takım oyununa katkıda bulunur. yıllar içinde kendini bariz bir şekilde geliştirmesi yüzünden takdiri hak eder.

  ---------- bonus ----------
  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: everton/@ceyar i kim vurdu)
  ---------- bonus ----------

  2019/20 güncelleme: 30'unda 30m € gibi ciddi bir rakama dünya devi paris saint germain'e kariyer sıçraması yaptı. rotasyonda oynadığı psg'de sezon sonu (2019/20) şampiyonlar liginde (yedek kulübesinden de olsa) şampiyonlar ligi finali gördü*.
 • essien kadar lider olmasa da obi mikel gibi olacak futbolcu.
  leş everton orta sahasını toplamaya yine leş everton savunmasını desteklemeye çalışıyor.

  teknik ve güçlü. ama ofans olarak hiçbir olayı yok. essien gibi dönen toplara din iman aşkına orta sahadan yapıştırsa aslında.
 • taş gibi bir orta saha. adında 'gana' olup da senegal'li olması da ayrı bir konu.
 • topu yiyen, topa saldıran bir futbolcu, hızı da fena değil ama hücumda adeta kilitleniyor. biraz daha hücumu olsaydı, daha iyi takımlarda oynayabilirdi.
 • 30 milyon euro civarında bir bonservis bedeliyle psg'ye transferi gerçekleşmek üzere olan defansif orta saha.
  1989 doğumlu olsa da kısa vadede psg orta sahasında eksik olan sertliği sağlayacaktır.

  https://www.bbc.co.uk/sport/football/49149867
 • 32 milyon euro karşılığında psg'ye transfer olmuş futbolcu. psg geçen sezon devre arasında da bu transfer için yoğun çaba harcamıştı ama sonrasında ne olduysa transfer gerçekleşmemişti. gueye psg orta sahasında fazlasıyla iş yapar, tabi defansif anlamda. zaten oyunun savunma yönünü neredeyse kusursuz oynayan ve oldukça çalışkan bir isim. fakat şu da var; gueye'in hücum katkısı neredeyse sıfır. psg'nin orta saha rotasyonunda ise sarabia hariç hep bu tipte oyuncular mevcut. bu açıdan transferine ben şaşırdım. psg garip şekilde bu transfer döneminde yıldız veya yıldız adaylarına para saçmayı tercih etmedi. önemli kulüplerden bonservissiz aldıkları genç oyuncular var ama onlar da direkt takımda oynayabilecek seviyede değiller şuan.
 • psg'de bir, iki sezon yedek kulübesinde kaldıktan sonra daha düşük paralara başka bir takıma transfer olması muhtemel futbolcu.

  bence kötü bir transfer tercihinde bulundu.
 • aptal futbolcu, hem de ağır aptal. barcelona maçının ilk yarısında da atılması gerekiyordu hakem kurtardı götünü, turu verecekti orada da. bugün kurtulamadı, hakem kararlı bir şekilde gönderdi bu dangalağı.
hesabın var mı? giriş yap