şükela:  tümü | bugün
  • penisilin g prokain ve penisilin g potasyum içeren, kas içine uygulanan penisilin preparatı.. meşhur penisilin iğnesi yani..
  • hastalara kadın, erkek, çocuk demeden reçete ettiğim* ama kendime verilecek olsa topuklarımı popoma vura vura kaçırtacak olan ilaçtır. ama inanın yazarken biz de çok korkuyoruz. çünkü ne zaman alerjik reaksiyona sebep olacağı belli olmuyor. kimisinde hiç alerji görülmezken, kimisinde ilk iğnede alerjisi olduğu anlaşılır. bazısında da yüzbininci iğnede bile görülebilir. o yüzden hastalara iğneden sonra en az yarım saat acilden ayrılmamaları söylenir. ama allah var çok etkili. siz korkmayın yani. ne demişler imamın dediğini yap, yaptığını yapma*.

edit: imla
  • bacağı uyuşturur , kasın içine zerk edildiğinde bi yanma hissedersin yarım saat yerinden kalkamazsın dediler sivrisinek ısırığı çıktı. bu da öle bi anımdır
  • efsanevi iğne!
    kendisi var olan akut tonsilitimi 3. ve 4. iğne arasında yok etti.
    3. iğneden sonra hala acı çeken ben nasıl oldu da 4. iğneyi vurulmaya giderken daha iyiydim ve 4. iğneden sonra nasıl eski zıpır halime döndüm bilmiyorum ama helal olsun.
    bir de kalçayı delik deşik edip, acı çektirmese o penisilin...
    ah o zaman ne güzel olacak.
    5 bitti kaldı 5.
    ha gayret!
  • yakmasi tamamen psikolojiktir. (yani bana oyle geldi)ufacik bir sinek isirigi ve bitti.

korkutmayin lan insanlari, gidin olun efendim sadece size dusen testinizi olmaniz.
  • 6,5 yaşındaki kızıma boğaz enfeksiyonu ve ateşlenme karşısında verilen iğne.

ilk iğneyi yaptırdık ama kalan 9 iğnenin kullanımı konusunda ciddi korkularım var.

bilgisi olanların fikirlerine açığım.
  • kesinlikle yapanla ilgili acı yaşatan iğne.
    çok acıtır dediler, yakar dediler, unuttu dediler, hiç sevmedi dediler, yalanmış dediler diye korkarak gittiğim özel hastanedeki hanım kızımız yaptığında “bu ne la sinek ısırığı” demiştim. akşam iğnesi için evimin yakınındaki bir devlet hastanesine “la bunlar günde 1000 iğne yapıyor raad ol kanka” diyerek gittim, hakkaten de kalabalık curcuna neyse girdim 20’li yaşların başında bir murat boz aldı beni ama iki medeni insan gibi davranmayarak bir çaktı ki abo.

sessizlik.

iğnenin giriş çıkış toplam 10 saniye süresi bir ömür gibi geldi. acı yanma kan gözyaşı öfkeyle karışık stokholm sendromu. götümü tuta tuta enjeksiyon odasını terk ettiğim gibi topallayarak arabaya kendimi zor attım. umarım penisilin yapmıştır.

demem o ki tam bir kısmet işi.

edit: balıklı rum hastanesinde 2 defa yedim, nefisti. en iyi orada yapıyorlar.
  • bir haftadır devam eden boğaz ağrısı ve inmeyen bademcik sebebi ile çeşitli antibiyotiklerin ise yaramaması sonucu doktorun verdiği iğne .
    inanılmaz etkili , ilkini yedikten sonra etkisini hızla gösteriyor .
    ikincisini yedikten sonra yutkunurken yaşanan acı azalıyor , şişkinlik inmeye başlıyor.
    iğneyi vurulunca ilk 10 saniye şiddetli popo ağrısı çekebilirsiniz ...
    iğne olduktan sonra yarım saat hastaneyi terk etmeyin diyorlar alerji yapma ihtimaline karşı .
    sağlık ocağında bu iğneyi yapmıyorlar , alerji olursa mudehale edemeyiz diye.
    hastanelerin acil servisine gidin doğruca....