• superonline'ın yeni fiber modemi huawei hg255s bunu destekliyor. masaüstü bilgisayarınıza ethernet kablosu çekmek yerine, ac destekli 5ghz bir wireless adaptör alarak ethernet performansını kablosuz olarak elde etmek mümkün.
  • en yeni wi-fi iletişim standartı.

- 802.11ac ile birlikte veri taşıma hızı 1.3 gbps'ye kadar yükselmiştir.
    - 5 ghz frekansında çalışan kablosuz cihaz sayısı daha az olduğu için daha az interference meydana gelir.
    - bu standart ile çalışan cihazlarda batarya ömrü daha uzundur.
    - beamforming teknolojisi 802.11ac'de default olarak desteklenir.
  • (bkz: tempra sx-ak)
  • ieee 802 tarafindan kabul edilmesine az kalan standard. 10 dakika once tgac standard grubunun baskani benim obur tarafta az isim kaldi diyerek baska bir gruba daha baskan olmustur. ıeee daha kabul etmeden urunler tabii ki piyasaya cikmistir. kac yapar diye soracak olursaniz 80 mhz band kullananlari 433 mbps'le basliyor, bir kac seneye son versiyonlar cikinca en yuksek hiz 3470 mbps'i bulacaktir.
  • modem üreticileri birer birer yeni aletlerini görücüye çıkarıyorlar umut ediyorum ki çok kısa bir süre içerisinde standart bir ev kullanıcısına hitap eden modeller şuanki modellerle eş fiyata satın alınabilecek. özellikle oyunlarda ve yüksek çözünürlüklü video aktarımında hayat kurtarıcı olacağı söyleniyor.
  • 2015 yılına kadar 1 milyar cihazın desteklenmesi beklenen wi-fi standardı. 1 gbps civarında bir veri iletim hızı sunacaktır.
  • teoride olan hızlara pratikte maalesef pek ulaşılamaması üzücü oluyor. (n için konuşuyorum örneğin) 1 gbit... önce ethernet üzerinde 1 gbiti verimli kullansak. razıyım.
  • iphone 5s ve ipad air'de bulunmayan kablosuz ağ standardı.

edit: yazım hatası düzeltildi.
  • 80 mhz channel bandwidth'e sahip 5ghz frekansta çalışan görece yeni standart.

gigabit hızında bağlantıyı destekliyo diyolla
  • manyetik alanın dibine vurup, beynimizi eritecektir. mına koim, 802.11n neyine yetmiyor anlamıyorum ki.
hesabın var mı? giriş yap