şükela:  tümü | bugün
  • gayle forman'ın, türkçe pegasus yayınları'ndan "eğer yaşarsam" ismiyle çıkmış genç-yetişkin kitabı. arka kapak yazısı:
    bir sabah ailesiyle yolculuğa çıkan mia'nın hayatı bir anda altüst olur. kendini, kaza geçirdikleri arabanın enkazından yaralı bedeninin çıkarılışını izlerken bulan genç kız, parçaları yavaş yavaş birleştirince neler kaybettiğinin ve geride bıraktıklarının farkına varacaktır. hayat ve ölüm, mutlu bir geçmiş ve bilinmezliklerle dolu bir gelecek arasındaki ince çizgide yürüyen mia, bir günde hayatının en önemli seçimini yapmak zorunda kalacaktır.

kısa bir incelemesi: http://kedilervekitaplar.blogspot.com/…asarsam.html

nisan 2012'de çıkmış bir de devam kitabı vardır. (bkz: where she went)
  • 17 yaşındaki çellist ve klasik müzik seven bir genç kızın hikayesini anlatan kitap
  • yaz aylarında başrollerinde chloë grace moretz ve jamie blackley oynadığı filmi çıkacaktır.

fragmanı çıkmış.
  • 2.fragmanı da çıkmış burda

filmdeki kadın oyuncuyu ezgi asaroğluna benzetiyorum!
  • çok klişe olacak ama kitabı kadar iyi olmayan filmdir. çocukların kötü oynadığını filan düşünmüyorum kesinlikle yalnızca bence kitap daha duygu yüklüydü, film daha ergenlere yönelik olmuş.
  • (bkz: supernatural sezon 2 bölüm 1)
    ve daha birçok bölüm.

supernatural'daki "vengeful spirit" kavramına 2 ünite ergen serumu enjekte edince ortaya çıkan kitap/film.

yazarın "ulan parlak vampir, aşık zombi derken millet parayı götürdü. dur ben de ruhlusunu yapayım, paraya gömeyim" kafasıyla bu kitabı yazdığına eminim.
  • fragmanını izleyip oyuncular yüzünden merak ettiğim film.
    linden da burdaymış, bakalım belki izleriz sinemada.
  • biraz ergence bir kıvamda olan filmdir. harcadığım vakte elbette üzülmedim*. fakat yine de ağladım onu da yengeç burcu etkisindeyim ona bağlıyorum. *
  • --- spoiler ---

sen film boyunca öldüm ölüyorum, ölsem mi ölmesem mi diye milleti kıvrandır, erkek arkadaşın "tamam yeter ki hayatta kal, seninle her yere gelirim" diyince hayata dön.
    kezban her yerde kezban monako, ölürken bile.
    --- spoiler ---
  • metro goldwin mayer filmi. arkadaşın teki "gençlik filmi izleyelim" diye adını dediydi, biz de yiffy şeysini bekledik.

rock dünyasına doğmuş çocuk olarak "çello çalacağım ben" diye tutturuşuyla vika* (müzik tarzına göre simetrik hadise) ve jacqueline du preyi (tamı tamına cızgısı üstünde hadise) hatırlattı bize mia, di mi ya?

--- spoiler ---
    genç kızın içine beethoven kaçmıştır...
    --- spoiler ---