şükela:  tümü | bugün
 • wikipedia düşünün, bunun bir sürü şeyi tamir etmek için kullanıldığını düşünün. süper bir tamir sitesi.

  http://www.ifixit.com/

  iphone tamiri için tek adres!
 • en son guncellemesiyle bir cok yeni ve eski oyun konsolunun adim adim icini acma rehberini eklemis olan guzel site
 • bir süre önce kaynaklarını da açarak açık kaynaklı olmuş tamir sitesi. bilgisayardan fotoğraf makinesine, telefondan ev eşyalarına kadar pek çok şeyin tamir kılavuzları var, isteyen kendi de yayınalabiliyor tabi. muhteşem bir felsefeleri var, bunu da bir manifesto olarak yayınladılar: if you can't fix it, you don't own it- tamir edemiyorsan sahibi değilsin. ben de bu self-repair manifesto posterini buraya asıyorum:
  http://www.ifixit.com/manifesto
 • internet'in belki de en yararlı sitesi... özellikle apple cihazlarının hemen hepsinin sıfırtan en küçük parçasına kadar sökülüp takılma klavuzları bulunuyor ki, bu klavuzların en güzel yanı, sökülürken dikkat edilecek noktaları belirtiyor olmaları. zira sökerken, her an bir yerlerden bir sürpriz yumurta çıkıp, herşeyi mahvedebiliyor.
 • super adamlar. internetin actigi yeni caga ayak uydurabilen bir site.

  artik biraz elinizi kirletmeyi goze aliyorsaniz, cogu seyin tamiri icin cok para harcamaniza gerek yok.
 • retina ekranlı next generation macbook pro'ya 10 üzerinden 1 tamir edilebilme skoru veren sitedir. http://www.ifixit.com/…tina-display-teardown/9493/1
 • teardown review videolarında görünen ve bu videoları sunan sarışın, gözlüklü ve nerd kadın çalışanlarına hayran olduğum site. karşı karşıya gelsem anında nikahı basar evinin kadını gadgetlerinin anası yaparım.
 • sitedeki en karmaşık iphone tamıratı sanırım home tuşu değiştirmek gibi gözüküyor tesadüf odur ki en çabuk bozulan da bu tuş oluyor. tornavida ve gerekli siparişleri verdim artık yeni bir meslek edinmenin zamanı geldi.
 • az önce yardımı ile eşimin iphone 4'ünün kırılan ön panelini değiştirdiğim harika site.

  "çok kolay iki dakikada söker takarsın" diyenlere uğraştığım 3 saat boyunca çok sağlam küfürler ettim. ki hani az çok eli yatkın ve işi gereği yıllardır elektrik ve elektronik tamiratı ile uğraşan biri olarak bu kadar bocalamışken gerçekten bu web sayfaları olmasa idi sökerken arttırdığım ve yerini söktükten sonra bir daha asla bulamayacağım parçaları ve vidaları tahmin bile edemiyorum.

  neticede başarılı bir tamirat sonrası bu iphone ön panel montajı yardımı ile bile bu site sık kullanılanlarıma eklenmiş oldu.
 • manifestosu bizim millet için şahane bir site. yenisini alma tamir et. kısacası mantık bu. ayrıca youtube'daki videolarındaki bir abla sayesinde sanki dünyadaki en yeteneksiz bir kişinin bile bu tamirleri yapabileceği özgüveni aşılanıyor. kesinlikle bu tarz websitelerinin artması gerek. insanlar kendi yapabilecekleri ufak tefek şeyler için servis çağırmamalı.

  hiç unutmam öğrenciyken evimize kombi servisini çağırmıştık ve gelen tamirci arkadaşa bir sandalye alıp üzerine çıkmasını söyledi. elini üste götür ve biraz aran bakalım bir düğme var mı deyip düğmeyi buldurdu ver bastırdı. kombi kendine geldi. adam 40 lira alıp gitti. lan bunun için servise ne gerek vardı ki o zaman. işin sırrı olin'de demeyin. bunun herkes tarafından bilinen bir şey olması gerekiyor kazanç kapısı değil.

  neyse sonuç olarak bu tarz şeyler insanın kendine güvenini de getiriyor. hep olsun. henüz işime yaramadığı halde insanlık için iyi bir adım.