şükela:  tümü | bugün
 • merkezi isviçre'de bulunan ve 100 yıldan fazla süredir dünya çapında 188 kızılay ve kızılhaç derneğini hükümetlerden bağımsız biçimde koordine eden uluslararası kızılay ve kızılhaç federasyonu ifrc'nin, homofobik beyanatı sebebiyle kızılay başkanı dr. kerem kınık'ı kınaması durumudur. kızılay başkanı geçtiğimiz gün, "sağlıklı yaradılışı bozan pedofililer" diyerek lgbti toplulukları hedef almıştı. durumdan haberdar olan ifcr, yaptıkları yazılı açıklamayla, tüm dünyada lgbti topluluklarla dayanışma halinde olduklarını ve lgbt'leri pedofili sapkınlar olarak tanımlayan kınık'ın ifadelerini kabul etmediklerini, ayrıca federasyonlarının homofobi ve her türlü nefret suçunu açıkça yasakladığını ve başkanları dahil tüm çalışanlar ve temsilcilerin federasyonun etik kodlarına uymakla yükümlü olduklarını hatırlatarak, kınık'a karşı alacakları bir sonraki adımı planladıklarını belirtmişler.

  https://twitter.com/…frc/status/1277595351457959938

  bir taraftan ülkenin cumhurbaşkanı canlı yayında açık açık toplumun bir kesimini cinsel kimliği üzerinden sapkın ilan edip alenen anayasal suç işlerken, diğer taraftan ülkenin en büyük yardım örgütünün başkanı, ne evrensel insan hakları, ne de bilimle örtüşen skandal açıklamalarıyla koskoca ülkeyi bütün dünyaya rezil ediyor. 2020 yılında ülkenin geldiği nokta her yönüyle utanç verici.
 • en kısa sürede kendi yerli ve milli ifrcmizi kurarak karşılık vereceğimiz kınama.
  ayrıca bundan sonra adın ifrc değil ifrcö.
 • aklınca lgbt+ bireyleri pedofili ile bağdaştırmaya yeltenip kriminalize etmeye çalışan bir adama verilen güzel cevaptır.
 • ilk akıl yürütülecek şeyi söyleyeyim.

  'yahu biz bu ifrc mfrc her neyse bundan çıksak ne olur?'

  ...tabii sonra vazgeçilir.

  milli birlik ve milli cinsel beraberliğe dış mihrakların saldırısıdır.
 • kınık'ın r yaparak ya ben çocuklaır kastetmiştim dediği kınama...