• beleşçidir.

çok sevdiğim ateist arkadaşımdan bilirim *
  • sürü psikolojisini sever.
  • dindar ve kindarlara benzemez. davet edeni kırmak istemez.

gelen mesajalar üzerine edit: agnostik'im, oruç tutmuyorum. ınanclilar veya ateistler kadar emin olamıyorum ve özgürce sorgulamayı seviyorum. evde iftar yapmıyorum ama yöneticisi olduğum ekip için her yıl iftar yemeği düzenlerim. ekibimde oruç tutanlar ve oruç tutmayanlar birlikte olmak için bu yemeğe karşılıklı saygıyla katılırlar. bu kadar basit bir konuda bu kadar farklı fikir olmasına şaşırdım.
  • eşi dostu için katıldığı iftar sofrasında muhtemelen oruçlu olanlara en saygılı yaklaşan birey oluyordur.
  • kurban bayramlarında kafası karışan ateisttir.
  • birkaç sene önce 3 arkadaşla birlikte beşiktaş meydandaki çiçek köfte'de yaptığımız olağan durumdur.

aynı masada bir arkadaş iftar açarken, kalan 3'ümüz akşam yemeklerimizi yerken, yanında bira içiyorduk. hiç kimseye de bir zararı dokunmamıştı.
  • hatır gözeten, adabı muaşeret bilen ateisttir.
  • giderim. hatta o gün oruç bile tutarım...
    ıgnostigim...
  • sadece giden değil, düzenleyenim. herkesi akşam yemeğine davet etmekten farkı yoktur.
  • siktiğimin coğrafyasında, arap kırması bir istanbul ilçesinde, yemek yemek istediği herhangi bir lokanta iftar saatine kadar kapalı veya belki de servis yapmıyordur? iftar vaktini beklemek zorunda kalmıştır.

islam hoşgörü diniydi değil mi?

not: tip 2 diyabetim var.

edit: ramazanda oruç tutup diğer zamanlarda bara veya pavyona giden, veya bok gibi içki içen ama domuz etine haram diyen, hepsinden öte kul hakkı yiyen sözde müslüman münafıklar kadar samimiyetsiz değildir.

memlekette ve dünyada açlıktan ölen çocuklar, üstelik yemen gibi bir müslüman ülkenin çocukları varken, zengin iftar sofralarında yarısı bile yenmemiş yemeklerin atıldığını gördüğü halde bir an bile o çocukları aklına getirmeyen, iftar sonrası arta kalan yemekler garsonlar tarafından toplanırken israfın dahi haram sayıldığı bir dine inananlar gibi ibadet sonrası masada çay eşliğinde gevrek gevrek kahkahalar atacak kadar samimiyetsiz değildir. herşeyden önce vicdan sahibidir.

yoktur ya da vardır orası tartışılır. lakin ben allahınız olsam bu riyakarlık karşısında topunuzun belasını sikerdim. ama görünen o ki allahınız bile sizi terketmiş!
hesabın var mı? giriş yap