şükela:  tümü | bugün
  • sahuru da yapan enteresan zihniyetler var.
  • beleşçidir.

çok sevdiğim ateist arkadaşımdan bilirim *
  • sürü psikolojisini sever.
  • dindar ve kindarlara benzemez. davet edeni kırmak istemez.

gelen mesajalar üzerine edit: agnostik'im, oruç tutmuyorum. ınanclilar veya ateistler kadar emin olamıyorum ve özgürce sorgulamayı seviyorum. evde iftar yapmıyorum ama yöneticisi olduğum ekip için her yıl iftar yemeği düzenlerim. ekibimde oruç tutanlar ve oruç tutmayanlar birlikte olmak için bu yemeğe karşılıklı saygıyla katılırlar. bu kadar basit bir konuda bu kadar farklı fikir olmasına şaşırdım.
  • eşi dostu için katıldığı iftar sofrasında muhtemelen oruçlu olanlara en saygılı yaklaşan birey oluyordur.
  • iş yerinin organize ettiği iftar programına katılmıştır ya da ailesinin daveti üzerine gitmiştir belki benim gibi. amaç vakit geçirmek, sevdiklerinle yan yana olmaktır. ateistim diye saygısız, seviyesiz, beleşçi insan olarak düşünülmek ne kadar anlamsız.
  • birkaç sene önce 3 arkadaşla birlikte beşiktaş meydandaki çiçek köfte'de yaptığımız olağan durumdur.

aynı masada bir arkadaş iftar açarken, kalan 3'ümüz akşam yemeklerimizi yerken, yanında bira içiyorduk. hiç kimseye de bir zararı dokunmamıştı.
  • hatır gözeten, adabı muaşeret bilen ateisttir.
  • giderim. hatta o gün oruç bile tutarım...
    ıgnostigim...
  • sadece giden değil, düzenleyenim. herkesi akşam yemeğine davet etmekten farkı yoktur.