şükela:  tümü | bugün
  • sigara icmek, yemek masasini hazirlamak, eger aranizda oruc tutan biri varsa onunla sakalasmak, gunun gerginligini almak. karsilikli saygi ortami icinde olmak, yemek yiyene kafir bakisi atmamak, oruc tutana yobaz bakisi atmayip gulluk gulistanlik normal bir aksam yemegini beklemek
  • (bkz: atıştırmak)
  • bir koşu fırından sıcak ramazan pidesi almak.
  • eğer zorunlu olarak yapılması gereken bir şey yoksa genelde bir insanın bazal metabolizma halinde yabilecekleriyle sınırlıdır.
  • olimpiyatlara böyle bir dal eklense ev arkadaşım kesinlikle birinci olur, ben de havasını basarım işyerinde. elinden geldiğince geç kalkıp orucu rüyalarında tuttuğunu anlatsa da iftar saatlerinin geç olması adamı dört döndürüyor evin içinde. ulan herif bütün gün dört kere duş alıyor, iç organlarına kadar tazyiklenip temizliyor, yedi saat oyun oynuyor, gerard'ı taşaklarına kadar görüyor, salondaki halının desenlerini anlamaya çalışıp feylozof feylozof konuşuyor yine de bitiremiyor süreyi. ''abi kaç dakka var'' derken elleri titriyor, sağ gözü sekiyordu. yemek yapayım da adama destek olayım desem, bu zorlu maratonda, bana güvenip aç kalmasını istemem. bu adamı katıksız uyutmam lazım akşama kadar. eve geldiğimde gözlerini ayağında sektirirken bulmaktan korkuyorum.
  • mutfakta ayakaltında dolaşmak ve kendisine sorulan bin türlü gereksiz soru ile anneyi çıldırtmak...
  • guitar hero oynamak. aslında oynamamak daha az yorucu ama o zaman da vakit geçmiyor.
  • müzik dinlemek , sürekli saate bakmak , ekşide başlıkları okumak .
    o değilde çok boş işler yapıyorum ama ne yapayım aç iken ders çalışamıyorum , yaklaşan finallerim olmasına rağmen...