• bunu mu demek istediniz? (bkz: fıtrat)
  • pek de haksız sayılmaz.
    sovyetlerin nazilere karşı yürüttüğü montajlı propaganda fotoğrafları için böyle buyurun.

adamlarda bu gelenek galiba.
  • erdoğan ve ekibi 13 yıldır bu ülkeyi yönetiyor olabilir ama türkler ve ruslar 13 yüzyıldır iyi kötü savaşa barışa komşular. bu tip hedefli cümlelerin ölçüle biçile konuşulması lazım, bunun yarını da var, akp sonrası da var.

şu kadar siyaset düşünün, genellemeyin ülkeyi yönetirken bari, bu kadar lan isteğimiz.
  • videoyu izleyene kadar,kesin abartı olacağını düşündüğüm ifade.ama gel gör ki.. abi yapma etme gözünü sevim.rus devleti,hükümeti tamam,eyvallah ama bir millete geleneklerinde iftira atmak var dersen, bu o halkta kin oluşturur.o halkı,tamam bilinçaltında siktir edelim.eyvallah.ama o halkın içinde yaşayan 100.000 vatandaşımız var.onların yaşadığı ruh halini,kaybettiklerini bir düşünmek,empati yapmak gerek.eminim çoğu şu an temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak için markete bile gidemiyor.
  • putin'den gelecek olası cevap:

(bkz: ırkçılık türklerin geleneğinde var)
  • erdogan'in yuzundeki ezilmisligi, yakalanmisligi gormek icin cal lightman olmaya gerek yok, benim goruntuden cikarimim bu.
  • kahvede yada sağda solda atıp tutar insanlar "bu ruslarda şöle böle" tamam bunu anlarımda, koskoca cb nasıl böyle bir şey söylüyor gerçekten aklım almıyor.

ayıp lan.
  • utanç verici ifade.

10 yıldır rus firmalarla iş yaparım, daha iftira atanını, hatta rakibi hakkında kafa karıştıracak söz-söylem kullananını bile görmedim.

şimdi önümüzdeki hafta buraya geldiklerinde -ki akşam yemeğinde bir iki dubleden son laf illa ki siyasete kayar- ne diyeceğimi, bu saçmalığı nasıl izah etmem gerektiğini düşünüyorum.

bundan önce gezi döneminde youtube yasaklandığı günlerde, ingiliz müşterimle telefonda konuşurken "youtube'u aç bak, orda bi video göstereyim sana" dediği an böylesine rezil hissetmiştim.

diplomasi dilinden bihaber, yarı okumuş bir sucukçu ve göt yalamaya doymayan çomar ordusu sayesinde neler yaşıyoruz.
  • dostoyevski , tolstoy , gogol , çehov , gorki gibi rus edebiyatçıların bütün kitaplarını okuyan şahsın ulaştığı sonuç
hesabın var mı? giriş yap