52 entry daha
  • muhteşem haber.

hitap ettiği kitle o kadar geri zekalı ki,

haberde "chp'li ibb" diye özellikle belirtmiş, çünkü ibb'yi hala akp de sanıp, sövecek adamlar var aralarında. igdaş'ı da tek geçmemiş özellikle ibb'ye ve chp'ye de bağlamış. bilmeyenler var diye.

geçtim,

ulan bir allahın kulu da faturasına bakmaz mı? gerçekten m3 fiyatı artmış mı artmamış mı?

bir allah'ın kulu da kalkıp bakmaz mı faturada yazan m3 ile sayaçtaki aynı mı değil mi?

ben de sövdüm. sonra bakıp göt oldum. hepsi doğru. hiç bir hata yok.

aha sövdüğüm entry: (bkz: #105861765)

aha bu da göt olduğum entry: (bkz: #105865025)

dürüst olun canımı yiyin.
  • yıllardır igdaşı özel biliyorduk, kol gibi fatura gelince de igdaş kiminmiş diye bakmadım, bugün baktım. hayatımda gördüğüm en sağlam saplama olduğunu yazdım. emeği geçenlerin de allah belasını versin yazmıştım.
    doğrusu damadın parmağı olabileceğini düşünmüştüm. önce alıp sonra mahsup edip allem edip kallem edip, insanları muhtaç psikolojisine itelemek için yapılan bir hareket gibi duruyor.
    kimin yaptığına göre yanlışları savunmayın arkadaşlar. yanlış bir hamle. imamoğlu kaç zamandır var, ne kadar chpli filan bunlar da çok önemsediğim şeyler değil, hizmet sağlanıyorsa yolu açık olsun. ama bu hamlesi hatalı.

ayrıca askıda fatura uygulaması da çok alkışlanacak bi uygulama mı tartışılır. kimi insan alışmıştır o yardım senin bu paket benim, toplar durur. kimisi de kuru ekmek yer, faturaları birikir koymaz askıya. bu fatura işlerine, zam durumlarına devlet baksın. igdaş fatura geçirip, ödeyecek vicdanlı birilerine arayacağına geçen yılın ortalamasını alıp sonra mahsup etsin.

bu müteahite fazla güvenmeyin arkadaşlar. belediye başkanlığını stand-up showu sanıyor.

edit: bakmadım. harf hatası
  • verilen kaynağın videosunda gösterilen faturaya kullanım miktarı el yazısıyla yazılmış. yaz yazabildiğini. videonun sonunda da arkadan gelen 'tamam' yerine 'kestik' denmesi lazımdı, olmamış :)
  • sana bi put hazırladım gel bunu devir dedirten yazar saçmalığı. bu aralar canları çok sıkkın çokkk.
  • biride çıkıp, faturanın üstündeki kümülatif sayaç değeriyle, kendi sayacındaki değeri göstermiyor. bunun farklı olduğunu gösteren bir kanıt görmeden bu iddialar bana inandırıcı gelmemektedir.

millet evde oturdu, gündüz kapadıkları kombileri mecbur gündüz yaktılar ama küçük beyinleri büyük ihtimalle bunu almıyor olsa gerek ki yüksek faturanın sebebini anlayamıyorlar.
  • şikayet edenlerin sayaçlarında igdaş tarafından gerçekten ölçüm yapıldı mı, yapılmadı mı? faturalandırılan süreler aynı mı? şikayetçi vatandaşların gerçekten söyledikleri kadar az veya fazla kullanım yaptıkları nasıl tespit edildi ve igdaş'ın okumalarını ve/veya faturalarını çürütecek okumaları vatandaşlar tarafından yapılarak kayıt altına alındı mı ?

araştırma olmadan ne gazetecilik, ne de haber olur. haber yapacaksanız üç tane adamın mızıldanmasını değil, bunun araştırmasını yapacaksınız.

peki bunu yapmazsanız ne olur? gazete değil, ancak bunun gibi yandaş bir iftira kazanı olur. ondan sonra da hayatında hiç bir soru sormadan biat eden altıncı filo putçuları bu saçma sapan linkleri "bana su verdiiğğ" diyen quasimodo gibi buraya taşıyıp sözlük ortasında mastürbasyon yapmaya kalkar.

işinize gelse de gelmese de bu ülkede rant devri kapanıyor. bundan sonra belediyeler dinozor parkı değil, hizmet yapacak, doğalgaz firmalarına giden paralar çocuk tecavüzüne bulaşmış vahabi vakıflarına değil, vatandaşa hizmete gidecek. vatandaşın parası ne olduğu belirsiz karanlık vakıfların saadet zincirini yağlamak yerine, yine vatandaşa destek olmak için harcanacak. sizin cibiliyetinize ters düşse bile her şey ankara belediyesinin iftar dayanışması ve istanbul belediyesinin askıda fatura hizmeti gibi açık ve şeffaf olacak. siz bu hizmetler karşısında ezilip pisliğin bini bir para iftiralarınıza devam etseniz bile, bu ülke iyi olacak.

sizin gibiler ise bu ülke salgının pençesindeyken neden belediyelerin bedava ekmek dağıtmasının engellendiğini, bağışlanan paraların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak yerine niye bankalarda zoraki bekletildiğini çocuklarına ve torunlarına izah bile edemeyecek.

bonus : o haberimsideki kırık dökük türkçeyi bir kenara koyuyorum, kelime israfının ortasında "vatandaşların istanbul'da faturaların neden okunmadığını sordu." diye dünyanın en aptalca sorusu var. cevap veriyorum: marslı istilası!
  • elektrik,dogalgaz,su gibi bircok fatura fahis zamlarla taclandirildiginda evrenin dogal akisina baglayan embesil,sen burada yazma hakkina sahip son kisisin. bir usulsuzluk varsa hukuk-hatta muhalife orantisiz olanindan- ile giderilir,senin yandasligindan baska hicbir meziyeti olmayan bos beynini ne yapacagiz? yettiniz artik. su gunde bile birini karalama derdindesin. faturasi odendigi icin hizmet alabilen,cocugunun yuzune bakabilen insanlarla empati kurun azicik. hem yandassiniz,hem vicdansiz hem de kör.
  • engelle engelle bitmiyorlar...
  • dedi 20 tlye entry yazan troll grup ferdi*
  • tam olarak nasıl bir vurgun yapmış hele bir anlatıverin. fazla mı yazmış faturayı? endeksi fazla mı okumuş? hayır epdk bile öyle demiyor, 35 günden daha fazla gün fatura edemez, bunlar beklemiş ve 1,5-2 aylık fatura etmiş, vatandaşa yük olmuş diyor. vurgun olduğunu tam olarak vücudun hangi bölgesinden uydurdunuz? ben biliyorum da sizden duyayım bir de...

igdaş biz epdk'yı bilgilendirdik diyor, çıkar zaten ortaya. vatandaşa da direkt peşin öde bunu dayatması yapılmıyor, e zaten kesmeyeceğiz de demişlerdi diye hatırlıyorum (sadece su için de denmiş olabilir, yanlış hatırlıyor olabilirim). sorun ne o zaman? askıda fatura işi çok ses getirdi, buradan mı yürümeniz emredildi tepeden, nedir mevzu?

harbiden öyle bir leşlik seviyesine geldiniz ki simit satmak bile kurtarmaz onurunuzu şu saatten sonra. haydi devam "askıda fatura diyerek bayrağımızı indiremeyecek, ezanımızı susturamayacaksın ey imamoğlu"...
24 entry daha
hesabın var mı? giriş yap