• http://www.haber7.com/…irda-doktora-bicakli-saldiri

daha uzmanlığı alalı, göreve başlayalı 1 yıl olmuşken, tırnağı etmeyecek insanlara faydam olsun diye hayatını senelerce ertelemişken, bir insan müsveddesi tarafından kalbinden ve karnından bıçaklanan meslektaşım.

tamam iyi yaşamıyoruz, tamam insanca yaşamıyoruz, tamam sizsiniz, efendimizsiniz, cahilliğinizle sizin duyduğunuz kadar biz de gurur duyuyoruz, kibrinizi haklı buluyoruz. tamam alın ne varsa alın, daha fazla alın. ama ulan yaşamamıza izin verin bari be.

aşağıladığınız, değersizleştirdiğiniz, ötekileştirdiğiniz yetmedi öldürmek bitsin artık be.

doktorsuz kalın!

edit: "tırnağı etmeyecek insanlar" tabirini alıp duyar kasmaya çalışanlara: kastedilen, doktora, iyileştirmeye çalışan ele kalkan eldir. türkiye'de bu tipte insanları doğu batı üst alt diye ayıramıyorsun, her yerdeler, her tarafımızı sarmış durumdalar. kokuşmuşluk ırk renk din dil ayırt etmeden işlemiş durumda her yana, malesef.

edit2: izmir tabip odası'ndan gelen bilgiye göre arkadaşımızın ameliyatı başarıyla sonuçlanmış, takip amaçlı erzurum'a sevki olacakmış.

kalp dokusu hasarı ve aort yaralanması vardı, gelen habere göre. bu ölçekte bi hastanede, bu denli büyük bi ameliyatı gerçekleştirip başarıya ulaştıran ekibe tebrikleri bildirmek gerekir. umarız herhangi bir sekel kalmadan hayatına devam edebilir hekim arkadaş.

edit3: sabah itibariyle arkadaşımız solunum cihazından ayrılmış, gözlerini açmış hatta gülümsemiş. fotoğrafı dahi ulaştı:)
    mutluyuz, umarız hiçbir sıkıntı olmadan hayatına devam edebilir.

mutluyuz ama hala sinirliyiz, bunun son olmadığını biliyoruz çünkü.

ayrıca bugün, 29 eylül 2017 cuma günü saat 12:30'da, uzmanlık eğitimini tamamladığı izmir bozyaka eah'ta ttb tarafından basın açıklaması yapılacak.

geçmiş olsun.
  • vay be sen onca sene oku sonra igdira yasamaya git tasmasiz itin biri kalbinden bicaklasin.
  • tırnağı etmeyecek insanlar tanımı son derece haklıdır.

dünyanın en zehirli yılanı, insanlar eşittir safsatasıdır.

insanlar eşit değildir.

her birey başardıkları, insanlara verdiği sevgi, başkalarına verdiği fayda kadar değerlidir.

onun değerini cinsiyeti, ırkı vs belrlemez, fakat çabası, niyeti, becerileri, yaptıkları ve yapmadıkları, kısacası insanlara sağladığı fayda belirler.

einstein ile sekreteri eşit değerde değildir mesela.

veya katilliğe hevesli bir o. çocuğu ile gidip bir ücra şehirde insanlara hizmet veren bir ürolog eşit değerde değildir.
  • ığdır devlet hastanesi'nde görevli üroloji uzmanı dr. serkan yarımoğlu, tartıştığı hastası ibrahim kum tarafından kalbinden ve karın boşluğundan bıçaklandı. saldırgan yakalanırken, durumu ağır olan dr. yarımoğlu, ameliyata alındı.

şiddete destek veren ve ama diyen herkesin bu saldırıda payı vardır.

umarım bu terör seni de aramızdan almaz kardeşim, o ameliyattan sağ salim çıkacaksın.
    facebook'undan ığdır paylaşımı ve yavrusu: http://phota.me/fokx.png

https://www.medimagazin.com.tr/…k-11-681-74861.html
    https://www.haberler.com/…aralandi-10076584-haberi/

doktor arkadaşımızın ığdır'da ilk yaptığı operasyon hürriyet'e haber olmuş: http://www.hurriyet.com.tr/…asi-operasyonu-40352311

doktorsuz kalın!
  • devlet neredesin devlet, sesin çıkmıyor devlet. doktorun, öğretmenin, askerin, polisin bu halde koruyamıyorsun devlet!
  • doktorlara parmak izi okuyuculu tetikli, yaralayıcı özelliği olan silah verilsin.
    saldırganlar yaralansın. özür dileyen tedavi edilsin. dilemeyen de, baytara yollansın. belki baytar yaşama hakkına karar verir ahırda.
  • başka yerde yazmıştık ama hekime yönelik şiddetin neden ayrı tutulması gerektiğini hâlâ anlayamayan dangozlar için tekrar yazalım: yalnızca hekimler değil, tüm sağlık personeli uluslararası anlaşmalar gereği savaşta bile vurulmaz. savaş şartlarında bile dokunulmaz olan bir meslek erbabının ülkemizde dövülmesi, yaralanması, öldürülmesi halkın büyük kısmının kanıksadığı, yine büyük bir kısmının da sadistçe memnuniyet duyduğu bir olay haline geldi. ayrı tutulması için bu birinci neden.

ikinci neden görevi başındaki tüm kamu görevlileri görevinden dolayı maruz kaldığı her türlü saldırıda, saldırının faili ceza artırımına uğrar. belli ki bu ceza artırımı daha da caydırıcı hale getirilmelidir.

bu ülkede şiddet her yerde, hepsi lanetlenmelidir ancak gündemimizde şiddete uğrayan mali müşavirler yok, inşaat mühendisleri yok, son derece münferit olaylar dışında şiddete uğrayan hakim yok savcı yok! ne var? sağlıkçı ve içlerinde özellikle hekimler var. görevi başındaki bir hekim saldırıya uğradığında savunulması gereken o hekimin haklarıyla beraber, o hastaneye başvurup hekimsiz kalan hastanın haklarıdır da aynı zamanda. bu da üçüncü neden.

serkan yarımoğlu şu an ağır yaralı. dilerim en yakın zamanda iyileşip sevenlerine kavuşur. "görevinden dolayı" "savaş zamanlarında dahi" dokunulmaz olan bir hekimin vahşice bıçaklanmasına hiç vicdanınız sızlamadı ve hala hekimlerin şiddette neden ayrı tutulması gerektiğini sorabilecek zeka seviyesindesiniz ya, size daha ne desem ne temenni etsem bilemedim!
  • mesleği başında, mesleğini icra ederken, mesleğini icra ettiği için saldırıya uğrayan, katledilen her insan mesleğiyle anılır.

patronu önlem almayan işçi olur, veli tarafından darp edilen öğretmen olur, aselsan mühendisi olur..

kaldı ki mesleği nedeniyle zorunlu olarak bulunuyorsa o kişi orada, mesleğinden bahsetmemek kötü niyetlilik olur. bunu istemek de ayrıca, kötü niyetlilik olur.
  • vallahi artık tahammülüm kalmadı yemin ederim. neden mesleği ile anılıyormuş. çünkü bir "doktor" görevi başında, bir "hasta" tarafından bıçaklanıyor. bu, normal bir şey olmadığı için, anormal bir şey olduğu için, olmaması gereken bir şey olduğu için özellikle vurgulanıyor. okey!

öyle öfke doluyorum ki! rezalet! daha önce de defalarca oldu. bakanlığa o kadar çağrı yapıldı. yok! yok! caydırıcı cezalar verin denildi. yok! güvenliğimiz için yeterince önlem alın denildi. yok!

çok fazla ve çeşit çeşit insan gördüğüm için sanırım artık insanları sevemiyorum. hele böyle olayları duydukça ne yapacağımı şaşırıyorum.

geçen haftalarda gebe polikliniği yapıyordum. gebelerin muayene olduğu poliklinik işte. koridorda bir çocuk, ama nasıl ağlıyor, susmaksızın. artık öğürüp kusma noktasında... merak ettim baktım. babasının arkasından ağlıyor dedi annesi. cevap vermedim, işime döndüm. bir süre sonra bahçeye çıktım. çocuk babasıyla, artık ağlamıyor, "anne, anne" diye binaya girmek istiyordu. gülerek "babayı bulup susmuşsun, şimdi anne anne mi diyorsun:)" dedim. kesinlikle kötü niyetim yoktu, kötü bir şey de söylemedim. anaaa " utanmıyorsunuz di mi. küçücük çocuğa yapmadığınız kalmamış. reziller. aslında şov tivi kamerasını getirip televizyona vermek lazım hepinizi." diye saydırmaya başladı adam. o şov tv kamerası götüne girsin senin diyemedim. nutkum tutuldu kaldım öyle. e ben daha herhangi bir hasta yakını ya da çocukla bir diyaloğa girebilir miyim artık. elbette kesinlikle hayır.

böyle böyle olunuyor o suratsız dediğiniz doktorlar demek ki. insanın içinden gelmeyince olmuyor işte.

yani ortada şahit olduğum bir şey yokken, o küçücük beyniyle kamera ile tehdit ettiğini sanan bok kontrolden çıkınca bıçağa sarılabilir. bu psikopatlar her yerde ve çoklar. tanrı bizi korusun demekle olmuyor. önlem alın!

çok dağıldım. yazdığımın başını, sonunu kaybettim. ama eklemeden geçemeyeceğim, her sabah büyük starbucks termosu ile sütlü kahve taşıyorum yanımda. yavaş yavaş içiyorum, öğlene kadar tok tutuyor beni. o termosu masada önüme değil de arka tarafıma, duvar dibine, hasta ya da yakınının ulaşamayacağı yere koyuyorum. karşı tarafın bir öfkesi anında o termosla darp edileceğimden korkuyorum. böyle görüyorum ve hissediyorum. bilin istedim.
  • bir tarafta 5 yıl uzmanlığı da katarsan en az 23 yıl eğitim alan, günde tahminen 50 hastanın derdine deva olan adam,

diğer tarafta elinde bıçak olan bi sike derman olmayı becerememiş bir yaratık. insan yaşamına saygıyı bile öğrenememiş.

alt yaşam formu olan bu yaratık bu kadar dolu geçirilmiş bir hayatı olan gencecik bir insanı bu dünyadan çekip alabiliyor. (meslektaşım hayatını kaybetmez inşallah, burada dikkat çektiğim direkt öldürme niyeti olan bir cani)

okumuş kendini yetiştirmiş ve üstelik biraz da para kazanan bir insanı başımızdakiler çok sevmez. bu nedenle doktora şiddet azalacak gibi durmuyor. önlem hak getire.

allah ailesine sabır versin, bir an önce şifa bulması dileğiyle doktor arkadaşımın.
hesabın var mı? giriş yap