şükela:  tümü | bugün
  • akşener vecizesi.

hemen ırkçı mırkçı diye damlamış teşkolar, kekolar, tırrekler. akpli bi kürt bld başkanı olsa da sıkıntı değil demek ki meral akşener için. zira kürt kelimesi de geçmiyor beyanında, hdpli diyor.
    sıkıntı sizde, kürt=hdp kafasında yaşıyorsunuz çünkü.
  • meral akşener beyanatı.

--- spoiler ---

yeniçağ’ın haberine göre, ankara'da gazetecilerle bir araya gelen meral akşener, ığdır'da aday çıkarmayacaklarını açıkladı. akşener, "bizim aday çıkarmamız durumunda belediyenin hdp'li olmasına kesin gözüyle bakılıyor. madem ığdır’da hdp ile yarışacak bu sistem, biz ığdır’da aday çıkarmayacağız. bu yüzden akp veya mhp'li bir belediye başkanının olmasında sakınca görmüyoruz" ifadelerini kullandı.
    --- spoiler ---
    haber
  • hdp gibi daha pkkya terorist demeyenlerin toplandıgı oluşuma yapılan en hafif eylem. asıl konuşulması gereken bu tür bir zihniyet nasıl parti kurar... rezil bir ülke işte hem teroristleri destekleyip hem de milletvekili maaşı alıyorlar.
  • hdp'nin kazanmasını istememenin adı faşistlik olmuş (:

şu kürtçülerdeki beyinsizlik hiçbir oluşumda yok bu ülkede.

iyi parti'ye yakışan hareket.
  • istanbul, ankara ve adana'yı kaybetmek için her şeyi yapıyorlar. aday çıkarmasa bile böyle bir açıklamaya ne gerek var?
  • yavrusunu korumak için annelik güdüsüyle kurt sürüsüne saldıran koyunun “lan ne uğraşıyorum, nasıl olsa beni yiyecekler” deyip kendini teslim etme durumu.

siyaset pragmatizmden ibaret değildir. doğru siyaset; mücadele, sembol ve ilkelerden müteşekkildir. rüzgarın ne getireceğini bilemezsin. hele türkiye gibi bir ülkede hiç bilemezsin. bu kadar pragmatizm kasan ve yenilgiyi daha en baştan kabullenen bir siyasi hareket, sadece ismi geçen yerde değil, ülke genelinde, şu an ve gelecekte başarısız olmaya ve yenilmeye mahkumdur.

kendi programını uygula, kendi projelerini sun ve kendi siyasi hareketini geliştir diye demokratik siyaset var. senin ayrı bir ismin, ayrı bir amblemin, ayrı ilkelerin var. sana ne başka partilerden! seçimde sadece sen ve diğerleri vardır. hani resmi ittifak yaparsın, bu ittifaktan mhp gibi bir çıkar elde edersin o başka. ama müstakil bir partinin bu derece ucuz popülizm kasması, vizyonsuzluk göstergesidir ve en başta ığdır’daki seçmenine hakarettir.
  • ulan mhp ığdır'da belediye'yi aldığı yıllarda bir tane kürdü dahi belediyeye işçi olarak almamıştı. ığdır belediyesi'nin hala en iyi kadrolarında azeriler var. siz böyle faşistliğin kralını yaparsanız ben de giderim hdp'ye oyumu basarım. sülalemde hem azeri hem de kürt var. ama bıktım lan bu mhp faşizminden. gidin bir sorun azerilere hdpli belediye size hizmet vermedi mi diye? kürt mahallerinden çok azeri mahallerine yine hizmet verildi. bunu azerilerin kendisi de söyler.
  • bak arkadaş ne güzel açıklamış yukarıda;

“bir tarafta cumhur ittifakı kazanmasın diye bazı büyük şehirlerde aday çıkarmayan hdp diğer tarafta hdp kazanmasın da gerekirse cumhur ittifakı kazansın diyen meral akşener. ”
  • muhalif çomarların yine yoğun mesai yaptığı konulardan birisi.

330 karması olan bir tanesi çıkmış demiş ki iyi parti ve mhp'nin akp karşıtlığı dışında birbirinden farkı ne?

gündemi ekşi sözlük'ten takip etsen, hiç başka kaynak kullanmasan yine bilirsin lan farkını.

faşistsiniz siz. gücü elinize alsanız dibinize kadar faşistsiniz.

sırf kendi düşüncenizle örtüşmüyor diye belli grupları bir çırpıda silip atıyorsunuz. hiç değer vermiyorsunuz.

sırf sen türkçü değilsin ama o ikisi de türkçü ya, ikisi de senin gözünde aynı. eline gücü geçirsen ikisine de aynı muameleyi yapacaksın, ikisine de nefretle yaklaşacaksın.

iyi parti kadar eften püften sebeplerle eleştirilen başka bir parti görmedim ben daha bu ülkede.

düne kadar kılıçdaroğlu'nun götünü yalamak için sıraya giren, ekmeleddin vakasında bile adamı savunmak için götünü parçalayan adamlar ulan nereden ne bulsak da şu iyi parti'ye geçirsek diye bakıyor.

derdiniz ne abi sizin?

türkçüyse türkçü.

ee?

bu kafayla siyaset yapacaksak türkiye'de 50 yıl daha erdoğan size mübah.

edit: entry'yi sinirle yazdığım için bir ek yapma ihtiyacı duydum.

ben bu sözlükte defalarca seçimlerde hdp'ye oy atılması için çağrıda bulundum. çünkü anayasa ile yasa'nın farkını biliyorum, erdoğan'a daha fazla güç kazandırmak istemiyorum. çünkü zeki bir yurttaşım.

ancak benim ve benim gibi stratejik oy atanların derdi hdp'yi kağıt üstünde stratejik olarak gerektiğinde desteklemek. hdp'ye karşı bizim en ufak bir sempatimiz yok.

hdp'ye karşı bir tutum sergilemek için sur, cizre ve barış süreci dönemlerinde hdp'nin nasıl bir siyaset güttüğünü, belediyeleri nasıl pkk için kullandığını bilmek yeterli.

illa önünüze arşiv mi çıkartalım?

akp'ye neden karşıysak hdp'ye de o yüzden karşıyız. iki güruh da kendi çıkarlarından başka bir şeyi umursamıyor. iki grup da yerli ya da milli değil. iki grubun da tek derdi kendisi. türkiye cumhuriyeti değil.

hdp'ye karşı antipati beslemek her sağlıklı türkiye cumhuriyeti vatandaşının yapması gerekendir.

eleştirilmesi gereken kesinlikle iyi parti'nin bu kararı değil, eleştirilmesi gereken sevdiğimiz siyasetçilerin çıkıp " birlikte iyi salladık " demesidir. eleştirilmesi gereken hdp ile yakın canan kaftancıoğlu gibi insanların chp içerisinde yükseltilmesidir. eleştirilmesi gereken chpkk goygoyuna çanak tutanlardır.

hdp'yi de akp'yi de eleştirmek için ne türkçü ne ulusalcı ne milliyetçi olmanız gerekmektedir. sadece türkiye cumhuriyeti devletinin çıkarlarını savunmanız bu iki oluşuma da nefret dolu olmanız için gerek ve yeterdir.

balık hafızalı yarı cahil sırf az buçuk kitap okuyorum diye kendini aydın sanan dingil muhalif çomarlar olarak bir aynaya bakmanızın vakti geldi.
  • örnek davranış. asıl mhp ve akp'nin aynı duyarlılığı göstermesi gerekirdi. birlik ve beraberlik anlamında hem de ermenistan sınırında böyle simgesel değeri olan bir yerde cumhur ittifakı yapmayacaksın da nerde yapacaksın? üstelik her iki partinin yaklaşık %30'ar oyu var ve her seferinde hdp %30-35 le filan kazanıyor. olayın kürt düşmanlığı ile de alakası yok. kürtlere yönelik ayrımcılığın en çok karşısında durmuş biri olarak bu ittifakı önemsiyorum. hdp de pkk'nın siyasal hedeflerini gerçekleştirmeyi ilke edinmiş bir oluşumdur. önceliği kürtler filan değil yani.