şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ihracatı geliştirme etüd merkezi
  • dış ticaretle ilgilenen herkesin bir çok konuda aydınlanabileceği ve faydalanabileceği bilgi kaynağı.. dış ticaret müsteşarlığı bünyesinde bulunur www.igeme.gov.tr adresinden ulaşılabilir.. ülke raporları, mevzuat ve güncel değişimlerle ilgili herşey bünyesinde mevcut..
  • her yıl gençlik kurultayı düzenleyen, gönderdikleri makalelere göre 60 öğrenciyi seçip, ankara öğretmenevi'nde konuk eden ve de bu öğrencilere para veren merkez. 2003 kurultay kokteylinde içecek olarak sadece cola turka vermiş merkezdir aynı zamanda.
  • 2. sınıfın yazında staj yapmıştım. sitesinde ihracatçıların faydalanması amacı ile yayınlanan ülke raporlarından birini hazırladım. devlet dairesi demeye bin şahit ister son derece keyifli insanlar çalışıyor.
  • türkiyenin dis ticaret açiginin kapatilabilmesi için kamusal alan tarafindan özel sektöre bilgi vermek,prosedür degisikliklerinden haberdar etmek,uluslararasi fuarlar düzenleyerek ve ülkesel-bölgesel - sektörel yayinlar hazirlayarak türkiyenin ve ürünlerinin yurt disinda tanitimini saglamak için olusturulmus kamu kurumu.
  • devlet bunyesinde ancak devletten resmen bagimsiz bir sekilde calisan (yani o kadar iyi) kurulus.topkapi'da ki merkezine gidip normalde ucretli olan bir cok ticari siteye ucretsiz ulasabilirsiniz, bir cok ayrintili rapor bilgi alabilirsiniz ve calisanlarinin hepsi guler yuzlu ve yardim etmeye heveslidir.ticaretle, ihracatla ugrasan herkesin faydalanmasi sarttir boyle bir kaynaktan.
  • zamanında tez hazırlarken yayınlarından çok faydalandığım kurum. kamu kurumu olmasına karşılık adını duyan azdır.
  • çalışanları, bulundukları yerde yeni insan görmeye o kadar hasret kalmışlardır ki gitmemeniz için gözünüzün içine bakarlar. sürekli çay, kahve ikram ederler, iyi de ederler.
  • bugun bir kac firma bilgisine ulasmak ve bunu yaparken kompass internet servisini ucretsiz kullanabilmek icin gittigim, calisanlari her ne kadar guleryuzlu ve ilgili olsalar da igeme kutuphanesi olarak isim verdikleri yerde sadece kici kirik windows 98 yuklu 3 tane (evet tam 3) bilgisayar olmasi sebebi ile bes saatte internet explorer acilmamasi, monitorlerden birinin tupunun olum deseginde olmasi sebebiyle ekranda ki yazilarin okunamamasi gibi problemlerden dolayi illallah dedirtmis olan kamu kurumudur. ulan 1500 2000 ytl verip 3 4 tane bilgisayar alin be. insaf.