şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yer: rock'n coke kulis sanatçı odası... iggy pop'un odasının önü...

mazhar - mr. james'la görüşmek istiyorum

görevli - yarım saat sonra görüşebilirsiniz (mazhar kendi odasına geçer)

- yarım saat sonra -

mazhar - mr james'le görüşecektim.

görevli - henüz uygun değil, yarım saat sonra...

mazhar - (mavi ekran)

- 2 saniye sonra -

mazhar - mını avradını skerimm laannn... (kapıya tekme yuruklar iner)

kulisin bir anda karışması, bölgedeki tüm güvenliğin bir anda içeri dolması bla bla
  • mazhar alanson'un iggy peruğuyla çıkıp, konserin ilerleyen dakikalarında; "gençler aman siz kaybetmeyin" mesajı vermesiyle yenilgiyi kabullenmiş bir halde çıktığı celebrity deathmatch.
  • pink in teomanı kovmasının 3 ağızdan 56 farklı şekilde anlatan bizler için yepisyeni bir festival dedikodusu mu olacaktır bilemiyorum ama mazhar alansonun sahnedeki "a tribute to iggy" show u kesinlikle görülmeye değerdi..
  • "saalam bi kafa 2 ton ceker" repligini kavgasinda uygulayan mazhar'in, iggy'i parca pincik edecegi karsilasma.
  • mazhar alanson'un her defasinda benim hala umudum var diyerek, kar$ila$mayi birakmamasi, iggy'i bezdirmi$, now i wanna be your dog diyerek yari$madan cekilmesine sebep olmu$tur.mazhar alanson'un sirtini sivazlayarak lust for life dedigi de gelen rivayetler arasindadir...
  • mazhar alanson kendi kendisini "öyle değil mi alanson? bombili bili bili bom" şeklinde sorgulayabilirken iggy pop kendi kendisini "ain't that so iggy pop? poppili pili pili pop" şeklinde sorgulayabilecek kadar yürekli değildir ve bu nedenle sinirinden durduk yerde fuck! diye bağırmaktadır.
  • mazhar'ın sahne şovunu iggy alana gelmeden önce diğer topluluk elemanlarının izleyip pek eğlendiğini belirtmek gerek... bir iggy pop fanı olan mazhar'ın iggy'le tanışamaması bir kötü zamanlama ve anın bedliği ile ilgili bir durum olabilir...

yoksa olaydan epey sonra iggy sahneye çıktığında, mazhar o an yapılan röportajı falan bırakıp sahne önüne koşmazdı.
  • iggy pop'un deplasmanda oynadığı ve mazhar alanson'un kendi saha ve seyirci avantajı ile üç puan amaçlayıp da çıktığı maçtır...
  • kaynak: hürriyetim
    http://www.hurriyetim.com.tr/…~1@nvid~458602,00.asp

rock’n coke festivalinde mazhar alanson ile punk müziğin efsane ismi iggy pop arasında tekmelerin konuştuğu büyük bir kavga yaşandı. alanson, ‘sahnede şarkı söylerken iggy pop’un teknisyeni disko parça çaldı. indim aşağı, iggy pop’un kapısına tekmeyi çaktım girdim içeri. karşılıklı küfürleştik’ dedi.

mfö grubundan mazhar alanson, hayranı olduğu ünlü iggy pop’a latife olsun diye kendini ona benzetip sarı peruk taktığını söyleyerek yaşananları şöyle anlattı: ‘iggy pop geldi beni seyretti ve çok da takdir etti. ben de ona övgüler yağdırdım. sonuçta kendisi büyük bir sanatçı. fakat tam ‘yandım’ parçasını söylüyorum bütün milleti coşturmuşuz pat araya disko şarkı girdi. ne oldu falan dedim. iggy; ‘susturun bu adamı’ deyince teknisyeni gelip teybe cd koyup disko parçayı araya girmiş. yani bilinçli bir hareket söz konusu. ben de konser bitince indim aşağı, yanlarına gittim. sadece bir dakika görüşeceğim dedim. iggy’nin adamları da ‘hayır görüşemezsiniz’ dedi. içeri haber yollandı, iggy pop’un da görüşmek istemediği ortaya çıkınca ben de kapıya tekmeyi çaktım girdim içeri. karşılıklı küfürleştik. evet biliyorum hoş bir durum değil ama ne yapalım yaptık bir kere.’

bir dahakinde kafa atarım

alanson, yapılanın terbiyesizlik olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: ‘kim kimin parçasını keser ya. yine de konuşup arayı düzeltmek istedim. ama bunu bile kabul etmedi. nedir bu tafra anlamadım hem suçlu hem de güçlü. biz halkı coşturduk ya ona kıllandılar. kabul ediyorum biraz çocukluk yaptık, iggy baba’nın samimiyetine güvendik ama o işi popstarlığa döktü. sen babaysan biz de babayız.’

alanson, ‘bir daha yaparlarsa kafa atarım. bu seferlik kapılarına tekmeyle kurtuldular’ dedi.
  • rock n' coke'un bu seneki geyik malzemesi. aldigimiz duyumlara gore iggy baba koridorlarda daltassak bir sekilde "get the fuck out of here" tadinda bagirirken gorulmus. bilmiyorum ne derece dogru.