şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nemo ramjetin sahip olduğunu bildiğim fobi.*
 • çocukluğunda bissürü penadur yiyerek kıça saplanan bir iğnenin ne kadar can yakabileceğini bilenlerde bulunabilecek bir fobi.
 • pazartesi günü 40 dereceden fazla olan ateşime ragmen, doktorla ilaç pazarlığına girişmeme neden olan fobi.
 • ignenin ucunun deriye degdigi ana kadar gecen süre icerisinde insana yeni bir hayata baslamaktan,ıssız ada arayısına kadar bir kacıs spektrumu sunan zor durum.en güzel cözümü derin nefes almak ve orda degilmis gibi hatta hatta basarılı olunabilirse baskasının kıcı deliniyormus hissiyatında davranarak ekarte etmektir bu fobiyi.
 • insan ne kadar iğne yemiş olursa olsun unutamaz acısını, "ben alıştım artık korkmuyorum" lafları yalandır.allah'ım ne korkunç birşeydir bu iğne olmak, o sivri korkunç metalin korkunç bir hemşire tarafından kalçanıza yapılacak olmasını düşünmek çıldırtır insanı. kaldı ki hemşirelerin % 90 ının eli ağırdır, utanmasalar dart panosu gibi sizi duvara bağlayıp uzaktan iğneyi fırlatıverirler poponuza, ya da iğneyi eline alıp "hiç acımayacak panikleme" gibi sözler sarfedip bir seri katilin adamı arkadan bıçaklama hareketiyle bıçak saplar gibi batırıverirler iğneyi. bu ndenledir ki her hastalık dönemimde papağan gibi terarlamaktayım "o iğneyi bana yaptırabilmeniz için önce canımı almanız lazım".
 • penis fobisiyle arasında yüksek korelasyon var. bu fobiye sahip insanların ikinci büyük korkusu çok sevdiği bir yakınının kana ihtiyaç duyması durumudur ki başa gelince çekiliyo.
 • fobiyi asmanin en basarili yolu igne yapmaya baslamaktir. yalniz soyle bir durum var, igne yapmayi ilk ogrendiginiz donemde, yapmakla yaptirmak arasinda bir fark yoktur. benzer kacis tepkileri verilir. bir sure sonra eliniz alistiktan sonra kendinize yapildiginda gulme komasi, evden kacmak gibi tepkilerin zamanla azaldigi gorulmustur.
 • bunun kelimeyi işittiği anda adrenalini hat safhada salgılayan, daha da ileri düzeyde olanları vardır. bazıları* bu kelimeyi duymaya bile dayanamayıp kendilerinden geçerken, diğer insanların da eğlence konusu olabilirler**
  genellikle nedeni küçük yaşta bol bol iğneye maruz bırakılmaktır ki hayat boyu bu korkuyu yenemeyeceğinizi bilmek iyice uyuz eder insanı. hatta kimi zaman gerçek anlamda "ölürüm daha iyi" dedirten korku türüdür. mağdurları okulda aşı zamanı geldiğinde düşüp bayılır, iğne yemektense aylarca ilaç almayı tercih eder ve 5. sınıfta olmadıkları karma aşıyı hala olmamak için herşeylerini verebilirler*

  (bkz: ben bunu bugün gördüm)
 • iğne fobisi, vücudun herhangi bir bölgesine yapılması söz konusu iğneden ve buna bağlı olarak da acı çekmekten korkmak şeklinde ortaya çıkan bir fobidir. iğne fobisi olan kişiler, kimi hallerde iğne yerine ilaç tedavisini tercih ederek durumu kurtarırlar. ancak bir de kan aldırma fobisi olanlar vardır - (bkz: purple is bliss) - ki bu kişilerin hiçbir kaçar yolu yoktur..
 • (bkz: iğne lobisi)