şükela:  tümü | bugün
 • kirklarelide sit alani oldugu icin yesil kalmis ama bir sekilde yazlik siteler yapilabilmis sakin, hos ormanlara, bogurtlenlere, kofteciye, kaplumbaga ve kirlangiclara falan sahip bir sahil kasabasi.
 • hiç keşfedilmemesini bütün kalbimle dilediğim rutin senelik tatil yerim.
 • yolu uzerinde bir cesme bulunan ve cesmenin onunde birakilan arabanin vitesinin bosa alindiginda yokus yikari cikan bulgaristan sinirinda nadide yer domuz avlanir mantar toplanir ismail abi balik tutat bulgarlar kara sularina girdi diye ismaili abiyi yakalar ismail abi yuzme bilmez balikcidir karisi atlar kurtarir
 • ine gazi'nin fethettiği belde... 20kmyi aşan geniş bi kumsalı var ve sahilde bolca deniz kabuğu... yemyeşil ıstrancaların arasından geçilir giderken ve manzara içini açar insanın.
 • alabalığı nefistir.
 • dünya bankası tarafından bir gef (global environment fund) projesinin yürütüldüğü ve doğal açıdan çok değerli olan longoz (subasar) ormanlarına sahip belde ... yolu üzerinde adı güzellik çeşmesi olan bir çeşme var ... ben içtim pek birşey olmuyor, kafa bile yapmıyor..
 • 1 haftalık tatil sürecinin 3 günü hayvanlar gibi yağmur yağar muhakkak buraya.sokaklar sel olur.geceleri serindir.sivrisinekleri 6-7 cm boyunda birer vampire dönüşmüştür.kalın kotun üstünden öyle bir sokarlar ki kişi kıçında çıban çıktı zanneder.yakın deniz ve öğretmenler kampı diye 2 ye ayrılmıştır sahiller.yakın deniz dalgalı ve birden derinleşir,öğretmenler kampı ise sığdır ve sahili daha güzeldir.fakat denizi hiç şakaya gelmez,3 arkadaş tatile gidip 2 arkadaş dönen çok olmuştur.
  (bkz: karadeniz)
 • çok küçükken gidilen, şimdi pek hatılanmayan ama kışların korkunç soğuk geçtiği, balkanlardan gelen soğuk hava dalgası nın hakkını tam anlamıyla verebilen yer.
 • trakya'da 3 senedir çalışmaktayım ve işim gereği gezmediğim görmediğim yeri kalmadı. iğneada, saroz körfezi ile beraber bölgenin doğal güzellikleri en iyi korunmuş, en keyif verici bölgesi. ekolojik açıdan tam bir cennet, endemik türlerin sayısı bilinmiyor.
  ama bugünlerde, hava durumu sunanların 'denizlerimizde hava' ile başlayan cümlede mutlaka adını andıkları iğneada beldesinin ismi nerede geçse yüreğim cızz ediyor. bölgenin en el değmemiş yeri olan yıldız dağlarının karadeniz kıyısında bulunan bu güzel belde adı tüylerimi diken diken eden kelimelerle birlikte anılır oldu.
  'nükleer santral'
  gene en olumsuz imkansızı başaracağız ve burasıda elimizden gidecek. karadenize kıyısı bulunan eski komünist rejim ülkelerinin kurduğu santral faleketlerinin izleri bile silinmeden henüz.
  biliyorum enerji sorununa çözümde henüz tek bir doğru yok. belki de hiç olmayacak ... ama en yanlışı belli 'nükleer enerji'...
  dışa bağımlı, kaza olsun yada olmasın sürekli çevreyi kirletiyor, maliyeti yüksek, nükleer atıkların bertaraf en önemli problem, olası bir kazanın tarifini bile yapmaya gerek yok, çernobili hatırlamak yeter.
  avrupa birliği ülkeleri santrallerini kapatırken bizim yaptığımıza bakın. eski teknoloji çöplüğü olmak.
  tüm bunlara rağmen zamanlama o kadar mükemmel ki kimsenin sesi çıkmıyor.
  takdire şayan bir türkiye'yi batırma ve dışa bağlama politikası....
 • istanbul'a yakla$ık 260km uzaklıkta kırklareline bağlı doğa harikası belde. tem otoyolu lüleburgaz çıkı$ından sonra hemen sağa sapan yoldan pınarhisar ve demirköy üzerinden gidilir.yol gayet güzeldir hele ki yıldız dağlarına tırmanırken enfes orman güzelliği içerisinden geçersiniz.mart ayında olsak da 40-50cm kar vardır dağları geçerken, ama yollar açıktır.

  kı$ mevsiminde gittiğimden dolayı belde merkezi ve çevresi bombo$tu.istenilen her yerde piknik yapılabileceğini öğrendik fakat ormanlar çamur ve ıslak zeminden dolayı kış mevsiminde piknik için elveri$li değil .ayrıca bu mevsim nedeniyle midir bilinmez ,orman çevresindeki piknik masalarının hepsi kaldırılmı$.

  sahil tarafı ise piknik için gayet elveri$li ,istediğiniz gibi çadır da kurarsınız ,mangal da yaparsınız yalnız sıkı giyinmek lazım.belde merkezinin liman tarafındaki sahil hem çok sakin hem de piknik için elveri$li.yağmur yağmadığı sürece her $ekilde barınabilinir. iğneada ayrıca av meraklıları için de zenginlik barındıran doğal ya$ama sahip. *

  bir de nükleer santral kurulum a$aması var ki beter bir konu ,fakat beldede fazla insan göremediğimiz için konu$ma fırsatı bulup dertlerini dinleyemedik.

hesabın var mı? giriş yap