şükela:  tümü | bugün
 • twitter linki

  --- spoiler ---

  kamp yapmak isteyenlere uyarıdır;
  31.07.2018 tarihinde istanbul' a sadece 3,4 saat uzaklıkta olan iğneada mekeze 15 dakika mesafede olan beğendik köyü'nde daha sonra köyde yaşadığını öğrendiğimiz bir grup insan tarafından kamp yaparken kurduğumuz ve kullandığımız tüm eşyalarımız yakılmıştır ! yakılma olayının öncesinde taciz ve darp da vardır. saat 19.30 sularında alkol ve uyuşturucu madde etkisinde oldukları her halinden belli bir kaç kişi tarafından önce ablamla sözlü tacize uğradıktan sonra, ablamın eşi tarafından "oradan gitmeleri konusunda" uyarılınca bunu yediremeyen kişiler daha sonra, önce enişteme saldırıp ardından bizi tehdit ederek insan toplamışlardır, daha önce de bu tarz olaylar yaşanmış olacak ki orada piknik yapan aile olaya el atıp jandarmayı aramıştır, fakat bu gruptan korktukları için isim vermek istememişlerdir. saldırganlardan biri jandarmayı aradıktan bir kaç dakika sonra bulunduğumuz yerden motorla geçip "sadece bir kaç dakikanız var, hepinizi geberteceğiz" deyip bizi tehdit etmiştir, bunun üzerine can güvenliğimiz olmadığını düşünerek köyün merkezine inip jandarmayı beklediğimiz sırada bütün kamp ve kişisel eşyalarımızı yakmışlar ! bir kaç dakika geç kalsak eşyalarımızı yakan zihniyetin bizlere neler yapabileceğini düşünmeyi size bırakıyorum. ayrıca bu insanlar köyün merkezinde jandarma geldiği zaman da hakaret ve tehdit içeren sözlerine devam etmişler ,jandarmanın yanında da aynı tavrı sürdürmeye cesaret etmişlerdir. en üzücüsü de köydeki yaşlılar ve bir kaç esnaf dışında kimsenin bizlerin yanında olmamasıdır. daha önce de aynı kişiler tarafından özellikle kamp yapanların rahatsız edildiği bilgisini jandarma ve köy esnafı bize vermiştir, fakat bu kişileri durduracak herhangi bir yaptırım olmamış ki eşyalarımızı yakabilecek kadar gözlerini karartmışlardır. biz şikayette bulunarak olayı yargıya intikal ettirdik fakat etrafımızda ailesiyle veya arkadaşlarıyla özellikle istanbul'a yakın yerlere gitmek ve kamp atmak isteyen kişilerin olduğunu biliyoruz, bizim başımıza geldi ve maddi manevi büyük zararlar verdi. sizler de aynı şeyleri yaşamayın diye kısa bir uyarı yazısıdır bu. yanan eşyalarımızın yanmadan önceki fotoğrafı mevcuttur fakat eşyaları almaya jandarmayla gittiğimizden arabadan inmemiz istendi ve bu yüzden yanmış fotoğraflarını çekemedik. bu caniler cezasını çekene kadar içimiz rahatlamayacak fakat en azından başkaları bu yaşadıklarımızı yaşamasın istiyoruz...
  --- spoiler ---

  edit: hava karanlıktı. olayın şokuyla ve jandarmaların bize olan tavrından dolayı o an aklımıza yanan eşyaların fotoğrafını çekmek gelmedi. köy meydanında olan tartışmanın ve bize ettikleri küfürlerin videosu var kısa bir şey çekmiştik, twittera ekleyeceğim birazdan onu.
 • edit: garcus adlı başlığı açan yazara, yalan haber boşuna up'lama dediğimde ana avrat sövdü. p*ç ergene bak. diğer entrylerine göz attım %80i küfürlü (bkz: yazarı engellemek farz oldu) .

  fotoğraf veya video yok mu.

  jandarma fotoğraf çekmenizi engelleyeceğini sanmıyorum, mahkemeye delil olarak sunacağım deyip fotograf çekebilirdiniz.
 • nasıl çekemezsin yanan eşyaları hocam? fotoğraf olmadan sadece yazıda kalacak olaya nasıl inanalım?
 • yaktılar da güzel kardeşim bu işin evveliyatı nedir? alkol ve uyuşturucu etkisi altındaki şahıslar "dur ulan şunları darp edip çadırlarını yakalım"mı dediler durduk yerde? iğneada oldukça güvenli bir yerdir. her yaz yüzlerce kişi çadırda kamp yapar. arabanı kitlemeden bırakıp gitsen bir ay sonra yine aynı şekilde bulursun. ne bir hırsızlık olur ne bir kavga dövüş. tatil dönemlerinde şopar nüfusunda artış görülebilir ancak onların da kimseye zararı olmaz. bundan sebep, hemen galeyana gelmeden önce detaylı ve tatmin edici bir açıklamaya ihtiyaç var derim.
 • "durduk yere bize saldırdılar" ve "yanan çadırımızın fotoğrafını çekemedik" şeklindeki iddialar sebebiyle pek inandırıcı gelmeyen durum.

  iğneada'nın denizi mükemmel değildir ama kamp yapmak kafa dağıtmak için birebirdir ve her gidişimde memnuniyetle ayrıldığım bir yerdir. belki birileri dikkat çekmek adına saçmalıklar üretiyor, belki de bu sene oraları kekolar bastı...