şükela:  tümü | bugün soru sor
 • francisco guillermo ochoa'yı bir maçla efsane yapan sözlük abartı timinin yediği bir golle yerin dibine sokma şenliğine başladığı kaleci.

  kendisinin avrupa devlerinden birine transfer olmaması, cska moskova'dan yıllık 4 milyon avro kazanıyor olmasından ve 2007 ile 2012 yıllarında iki büyük sakatlık geçirmesindendir. kötü olmasından değil.
 • zat-ı alini ne zaman görsem 80'lerin olimpiyatlarından fırlamış, hırslı, kırmızı suratlı sscb'li sporcu izlenimi uyandıran kaleci.
 • (bkz: #78726879)

  adamın iki kurtarış yaptığını gördün, iki tane de penaltı çıkardığına şahit oldun ya, hemen koş sözlüğe 32 yaşındaki kaleci için underrated yaz. bundan önceki 14 senede sürekli sıçması hiç sorun değil çünkü bugün iki penaltı kurtardı. kazanan her zaman haklıdır. "lev yashin'i tarihe gömmüş." yazmış malın biri, hakaret etmemek için kendimi zor tutuyorum. annndırreytıııd kaleci, yersen. şu ana kadar daha önemli takımlarda oynamamış olması ilginç. daha çok yersen.

  adam volkan demirel gibi rusya'nın fenerbahçesi'nde 15 senedir oynuyor işte. yeteneğine göre fazla bile, yabancı sınırına dua etsin. sözlüğe ezbere entry girmek yerine beğendiğiniz oyuncuları bir araştırın, araştıracak kadar aklınız yoksa sözlükte hakkında ne yazılmış okuyun. böyle taşak geçilecek entryler girmeyin. 3 sene önce bu sefer bu adamı siz ölesiye gömerken şunu yazmışım.

  "adamın bir yere düştüğü ya da performansının düştüğü yok. 2005 yılında rus ligi'ni takip edeniniz mi vardı da nerden nereye geldi diyorsunuz? zamanında football manager serilerinde future world class goalkeeper olarak kodlandığı için oyundaki kariyerinde 2 kurtarış yaptığını gören buraya entry girerdi, olayı bu. bu adam 10 sene önce neyse, şimdi de o. rus oyuncularda nasıl oluyorsa potansiyelini erken gösterme olayı var, aynısını alan dzagoev örneğinde de yaşadık. akinfeev 20 yaşında ne oynuyorsa şimdi de onu oynuyor. eskiden bol bol hatalı gol yiyordu, şimdi de yiyor.

  rusların elinde patladı diyor ya gerizekalı, olm adam 12 senedir cska'nın as kalecisi. öbürü de 10 yıldır rus milli takımının as kalecisine hayrettin demirbaş diyor. vallahi gerizekalısınız."

  bu kadar vasat bir toplumdan elbette üst düzey futbolcu, basketbolcu, tenisçi, atlet, yüzücü çıkmayacak. aynı adamı 3 sene içinde 2 farklı yönden savunmuşum. böyle bir saçmalık olabilir mi?
 • adam son penaltıda wakabayashi gibi ayağının ucuyla efsane bir kurtarış yaparak rusya'yı çeyrek finale taşıdı. helal olsun.
 • avrupaya transferi olan bi çok potansiyeli olan rus futbolcu gibi gitse buda fos çıkacaktı bi süre sonra. akınfeev gitmedi direk rusların elinde patladı. yinede eski menerjerlik oyunlarının efsanesidir.
 • topun üstüne "sıkıyosa geri gönder" yazıp öbür kaleciye yollayabilecek kaleci.

  yukarı doğru vurunca da uçak filan düşürebilir.
 • 70-75 metreye gerilmeden nokta paslar atabilen bir adammış. oha diyorum. sendeki bacak kasıysa bizdeki ne?
 • adnan sezgin gider; 2milyon euro artı paf takımdan üç oyuncu verir alır gelir igor'u.. şaka malzemesi yaptınız ya şu takımı. helal olsun adnan biraderler.
  (bkz: igor'u almak)
 • böyle bir isme sahipseniz zaten basarisiz yada karizmasiz olma olasiginiz yoktur.. isme bak ya igorrr akinfeev!!! yeter mi cok bile, ha nasil kalecidir dersen bence on numara kaleci yeri ya manu yada barca olmalidir..
 • an itibariyle bittim okeye dönüyorum demiş , ayvalık emekliler kahvesinden yerini de ayırtmıştır. şu golü ben yemezdim.