şükela:  tümü | bugün
3044 entry daha
  • tamamen balon bir teknik direktör. sahada taktik disiplin adına hiçbir şey yok. tamamen pres oyununun ve kaliteli oyuncuların ekmeğini yiyor.
  • 39 yaşında ve halen gelişimini sürdürmekte olan bu sezon galatasarayımızı şampiyon yapacağına inancım tam olan italyan mantalitesini benimsemiş başarıya aç, hırslı teknik direktör.
  • beinsports'ta şansal büyüka karşısında 14.00-15.00 arası canlı röportaj verdi. sana oynattığın oyunda ısınamadım tudor da, bu röportajda bazı çok iyi cevapların oldu, yalan değil. akılda kalanlar:

transferlerle ilgili: "arda'yla ilgili haberleri ben de duyuyorum görüyorum, fakat kendisi en son geçen yaz gündemimizde bulundu. geçen yaz hakikaten transferini konuşuyorduk, o vakitten beri bir kere bile herhangi bir şekilde bahsi geçmedi. ben şahsen oynama biçimini severim, büyük oyuncudur, iyi biri olduğunu da düşünürüm. arda turan'ın galatasaray'a gelmesi herhangi bir sıradan oyuncu gibi olmaz büyük oyuncudur. gelmesini ben şahsen isterim(bu son isteme cümlesi bitirdi beni dostlar).
    asamoah'ı çok istiyoruz, geçen transfer döneminde işin sonuna gelmiştik zaten. atalanta'dan istediği oyuncuyu alamayınca asamoah'ı göndermedi juventus. sanıyorum sözleşmesi bu yaz bitiyor. ocak arasında almaya tekrar çalışacağız, olmazsa yazın gene deneyeceğiz."

şampiyonlukla ilgili: "galatasaray kesin şampiyon olacak algısı oluştu. bu yanlış. en az 3-4 güçlü takımın şampiyonluğa yarıştığı zor bir lig bu. ben oyuncularıma hep bu kondisyonu ve mentaliteyi korumalarını söylüyorum. beşiktaş'a bakıyorsunuz güçlü takım, başakşehir'in de oyuncuları çok iyi, fener geride olmasına karşın sağlam oyuncuları var. şampiyon ancak son 3 haftada belli olur.
    (fenerbahçe'nin şampiyonluk şansıyla ilgili tekrar sorunca) artık ligin üçte biri bitti, başta değiliz. fakat fener dediğim üzere iyi oyuncuları olan bir takım, bir galibiyet serisi yakalamaya ihtiyaçları var. her şey değişebilir. elbet geride kalmaları, puan farkının korunması bizi mutlu eder fakat, ben kendi takımımla ilgilenirim.

üçlü defans sevdasıyla ilgili: "hem seyirciler, hem başka hocalar, bu diziliş muhabbetlerini yapmayı seviyor. ben hakikaten, hakikaten dizilişe inanmıyorum. önemli olan her bir oyuncunuzun ne yapacağı, karşı takımın 18'ine kaç kişiyle gireceğiniz ve kendi 18'inizi kaç kişiyle koruyacağınızdır. birine sorsanız 4-4-2 mi 3-5-2 mi daha ofansif diye, 4-4-2 diyecektir. ama siz 4-4-2 dizdiğiniz takıma 'sadece 2 forvet açılsın, kanatlar geri dursun' dersiniz defansif olur, 3-5-2'ye 'ortasaha dahil herkesi atakta göreceğim' dersiniz ofansif olur. ben kendi takımıma da bu mentaliteyi aşılamaya çalışıyorum, dizilişlerin önemli olmadığını söylüyorum.

büyük maç kazanamaması ile ilgili: "büyük takımlar elbet bizim oynadığımız oyunu dikkatle izliyor, bize iyi hazırlanıyorlar. bazen eksiklerimiz oluyor, istediğimiz gibi oynayamıyoruz. fener maçında çok açık bir penaltımız verilmeyince 3 puanımızdan olduk. trabzon maçında da eksiğimiz vardı. benim için büyük maç-küçük maç ayrımı yok, gençlebirliği'ni yenmekle beşiktaş'ı yenmek eşit önemde. çünkü ikisi de 3 puan değerinde, 3 puan 3 puan'dır. ben şahsen tüm büyük maçları kaybedip şampiyon olmayı tercih ederim. (şansal "taraftarlar hem büyük maçları hem de kupayı istiyor" deyince) büyük maç kazanıp kupayı kazanamama senaryosunu bir gözden geçirsinler."

yabancı sınırlaması ile ilgili(efsane cevap): "türk futbolunun belirli sıkıntıları olduğu belli, fakat bunu düzeltmenin çözümü yabancı sınırı değil. bu yanlış bir uygulama olur. siz en sona odaklanıyorsunuz, hemen bir hamle yapıp sonuç bekliyorsunuz. bu çok uzun süren bir süreç. türk futbolunun asıl sıkıntısı altyapı ve hocalar. siz 10 yaşındaki bir çocuk 18'ine gelene kadar sizden neler öğrenebiliyor, buna odaklanmalısınız. 80 milyonluk devletsiniz, her sene en az 3-4 büyük oyuncu çıkartabiliyor olmalısınız. ama altyapınıza, gençlerinizi yetiştirmeye özen göstermiyorsunuz. almanya kaç yıl önce altyapısını düzeltti, şimdi bakın. yabancı sınırı yanlış."

valla tudor kardeş, sen başakşehir'le beşiktaş maçlarında beni şaşırt, senin hakkında fikrim sonunda değişir. yoksa şurda yazdığım üzere (bkz: #71740040)
294 entry daha