• etikden bahsedecek son kisiler etik olayina girmis.

fatih terim galatasaray'in hocasi iken milli takim almamismiydi?

birde sözlesmeye su fiyata serbest kalir maddesi koymussan bunu kabul etmissin demektir.

haa igor bey basarili olur mu? olmaz bence. o yuzden bos yere etik demeyin galatasaray daha cok aglayacak

söyleyeceklerim bukadar

haa not: takim tutmuyorum beni gs'li fb'li bjk'li ts'li sanmayin
  • işi gücü bırakıp beygir ile şike yapandan, topuz'u kaçırandan, gökhan gönülü gömçürenden etik dersi alacağız.

etik metik yok bam bam bam amk. ribery giderken kimse hiç etik değil demedi bir sürü taşak geçtiniz de şimdi mi etik peşine düştünüz? ikiyüzlü kanatlılar sizi.
  • aldığı maaşın bin lira fazlasına, 10 sene çalıştığı şirketi bırakıp gidecek olan adamlar, kalkmış etik değil falan diye yorum yapıyorlar. adamın karşısına iyi bir fırsat çıktı ve bunu elbette değerlendirecek.
  • karabükspor'da 5-3-2 sistemini başarıyla uygulamış adam. şimdi bu tam galatasaray'ın ihtiyacı çünkü savunma inanılmaz kötü durumda. bütün savunmacılar kötü kalitede. 5'li defansta sağ ve sol bek-kanatların iyi bir kondusyon yüklemesiyle ileri geri bolca koşarak savunma dengesini anında 5'liye çevirebilir bu da muslera'yı rahatlatır. yani ataklara da savunmaya da hızlı koşarak destek verecek bu oyuncular bu sistemde çok önemli. atağa çıkılırken savunma 3'lü kalacak ama hızlı dönüşlerle savunma yine 5'e çıkacak.

onun dışında orta sahada barcelona'daki gibi sahaya iyi yayılmış bir 3'lü orta saha oyuncuları yeterli düzeyde olacaktır. tam şu an ki gs için bir sistem 5-3-2.

bu adamın çok yararlı olacağına inanıyorum disiplin konusunda. görünen o ki gs'li bazı topçular çakallığa yatmışlar ligi falan önemsemedikleri bilerek sabote ettikleri çok açık. bir iki tanesini kadro dışı bırakırsan kısa süreligine takımda ciddiyet artar gibime geliyor. kayseri maçında gördük ki o kadar ciddi bir maçı bilerek oynamayarak sabote edenler var.
  • fm'de save load yaparak bile galatasaray'ı şampiyon yapamayacak hocayı takımın başına getirdiler. büyük ihtimalle sezon bitiminde kovulur.

garson tipli herifi başkan yaparsak olacağı bu işte. vizyonuna tükürdüğümün tek derdi riva ve florya'yı peşkeş çekmek.
  • etiği metiği boş ver de, haftaya maç kaybederse gönderelim demeye başlayacak mısın, ondan haber ver.

şuursuzca yapılan bir transfere özne olmuş td.
  • istanbul takımlarına neden bizans takımları denildiğinin kanıtı. başarılı olan kulübün teknik direktörünün aklını anında çelmişler. igor tudor da maşallah baya karakterliymiş(!) takımını yarı yolda bıraktı. karabükspora geçmiş olsun türkiyede futbol böyle galatasarayı da fenerbahçesi de beşiktaşı da aynı.
  • bi tek bana mı oldu bilmiyorum ama gs igor tudor'la anlaşmış deyince iyi iyi sağ bekte, stoperde iş yapar dedim cm alışkanlığıyla. eskide kalmışım baya.

(bkz: championship manager 01/02)
  • igor tudor'un galatasaray tarihi açısından farklı bir önemi vardır. anlatayım, bilenlere hatırlatayım.

1998 senesi, galatasaray şampiyon liginde juventus, rosenborg ve athletic bilbao ile aynı grupta, o zamanlar juventus dünyanın en iyi takımı olarak gösteriliyor, kadrosunda zidane'lar inzaghi'ler, conte'ler, deschamps'lar..

şampiyonlar liginde o zamanlar gruptan sadece bir takım cıkıyordu, bir de en iyi ikinci galiba. herneyse, 5. maçlar öncesi lideriz, kazanırsak çıkıyoruz, yenilirsek eleniyoruz, berabere kalırsak son maça kalıyor.

bu sıralarda abdullah öcalan firari, italya'ya kaçtı, italyan hükümeti bize vermiyor öcalan'ı. bütün türkiye italya düşmanı oldu, kinder'inden benetton'una herşey boykot ediliyor. inanılmaz bir soğukluk var arada. mevzu juventus'un istanbul'a gelmek istememesiyle daha da büyüdü. ermeni asıllı fransız oyuncu djorkaeff ve zidane'ın başı çektiği "türkiye"de can güvenliğimiz yok" açıklamarıyla juventus türkiye'ye gelmedi. uefa maçı erteledi.

maç öncesi inanılmaz bir gerginlik var. eskiden böyle değildik, birleşip milli tepkiler verebilirdik, fenerlisi beşiktaşlısı herkes bir oldu . uefa da üstüne tüy dikip maça fransız halem atadı. galatasaray-juventus maçı değil, sanki türkiye toptan italya,ermenistan, fransa,uefa kim varsa toplu savaşa giriyor anasını satayım. bütün türkiye televizyon karşısında, futbolla alakası olmayan eniştem bile gerginlikten kendinden geçmiş. inanılmaz bir atmosfer.sokakda sadece kedi köpekler var. maç başladı 1-0 geriye düştük, amoruso attı. elenmek üzereyiz, fransız hakem gilles veissiere(adını unutmadım o.ç. senin) maç boyu bizi katletti.

90 dakika bitti, uzatmalardayız, hem onurumuz elden gidiyor, hem galatasaray eleniyor, herşey bombok. duraklamalardayız.

bir frikik oldu biraz uzaktan, topun boşuna hagi geçti, ceza sahasına doğru kesti,

top igor tudor'a geldi. genç tudor juventus'un golünden sonra lippi tarafından savunmayı beşlemek için oyuna alınmıştı. neyse, top altı pasa doğru süzüldü.tudor saçma sapan bir şekilde; biraz da panik olmuştu( zaten çok gençti o zaman) topu direk bizim takımın en kısalarından suat'ın önüne indirdi alda at dercesine.

suat 2 metreden dokundu, kafayla attı golü. bütün türkiye gol diye bağırdı, hissettik onu, sokak yıkıldı.

işte o maç türk televizyon tarihinin en çok izlenen yayınıdır, sadece en çok izlenen spor yayını değil, tüm zamanların en çok izlenen yayınıymış. işte igor tudor, o günü kurtaran, onurumuzu kurtaran, türkiyenin kahramanı... dayım o kadar sevdi ki bu adamı, ertesi gün dükkana posterini asacaktı, bulabilseydik=) igor tudor, bir türk kahramanıdır, her ne kadar son maçta bilbao'ya yenilip elenmiş olsak da galatasaray'ı potada tutan adamdır. has galatasaraylıdır. hoş gelmiş. şampiyon olursak, dayıma posterini yollarım artık.
  • olum bizim hoca'da sorun yok ki.. teknik direktör'den önce ; sabri , selçuk , semih , poldi , de jong , linnes , carole ...bunları şutlamak gerek önce..tabi en başta gidecek olan bu aptal yönetim !
hesabın var mı? giriş yap