• hala güvenmiyorum bu adama iki hafta büyük kayıplar yaşadık sonrasında 5-1 yenince ooo kral oldu ama yine büyük puan kayıpları yaşatacak kişi
  • eğer büyük maçlardaki korkaklığa kaçan güvenli futbolunu değiştirmezse en azından türkiyedeki büyük takım kariyerini ve belki de teknik direktörlük kariyerini kendi kendine baltalayacak insandır kendisi. araştırma yapacak birine de benziyo aslında ama gelmeden önce şöyle bi baksaydı son 20 yıla, aykut kocamanın kazandığı malum şampiyonluk dışında korkak oynayan takımların şampiyon olamadığını görmüş olurdu. bir de şanslı bir hoca açıkçası eline çok iyi bir kadro verildi. böyle de bir sorumluluk altında, iyi değerlendirmesi lazım.
  • bugün röportajda hem temkinli , hem de güven veren bir konuşma yaptı. kendisine gereken sabır gösterilirse sezon sonu takımı şampiyon yapacak galatasaray teknik direktörü.
  • teknik direktörlük konusunda yetiştiğini zannımca kendisi de kabul etmektedir. oturmuş bir taktiği yok ama taktik denemelerine uyum sağlayacak bir takım oluşturdu. bu, hem onun (teknik direktörlük kariyerinin başında) en büyük şansı, hem de takım olarak bizim (şampiyonluğa oynayan bir takımla beraber teknik direktör yetiştirmek adına) büyük bir şansımız.

ben kendisine güveniyorum. şu ligde ne oynatması gerektiğini biliyor, takım yettiğince de iyi şeyler yapıyor. sıvadığı da oluyor (bkz: trabzonspor maçı) coştuğu ve coşturduğu da oluyor (bkz: bursaspor maçı). uzun süre güvenemedim, ama oynattığı futbol zevkli, ayrıca gelecek adına umut veriyor. ben kısa vadeli düşünmeyi sevmiyorum, o yüzden aşağıdaki başlıkta bu konuyla alakalı uzun uzun yazdım:

(bkz: gömlek değiştirir gibi teknik direktör değiştirmek)

igor tudor'dan büyük ihtimalle bir sir alex ferguson çıkmayacak, ama bir fatih terim (ama eski fatih terim) çıkması için önünde bir engel yok. kendini geliştirme konusunda bir eksiği yok, "ben oldum" demediğini her maçta değişik taktikler denemesinden görebiliyoruz. ayrıca adamın hem galatasaray futbol takımı, hem de türk futbolu konusundaki tespitleri o kadar yerinde ve doğru ki, istediklerini yapabilmesi durumunda lige yıllarca ambargo koyacak bir takım yürütebileceği açık ve ortada.

bu sene takımı şampiyon yapma ihtimali yüksek, bir ihtimalle ikincilik, daha ufak bir başka ihtimalle üçüncülük bizde. ben sadece şampiyonluk ihtimalinde değil, ligi ikinci sırada bitirme ihtimalimizde de sözleşmesinin yenilenmesini isterim. türk futbolu'nda bir ilki gerçekleştirelim, büyük takımların başında uzun yıllar boyunca kalacak ilk teknik direktörümüzü yetiştirelim. bu adamla öyle bir sözleşme yapalım ki, feshi değişen yönetimlerle değil ciddi başarısızlık durumları sonucunda olsun.
  • başakşehir maçında diziliş olarak çok büyük süpriz yapacak hoca. herkes 4'lü savunma beklerken kendisi denayer-koray(ahmet?)-maicon 3'lüsüyle çıkacaktır.
    (bkz: içine doğmak)

milli ara öncesi takımı çok beğendiğini düşünüyorum ve büyük maçlarda galatasarayın gol atma sıkıntısını düşünürsek eren-gomis ikilisini de bozmayacaktır. yani 4-2-3-1 yerine 3-5-2 bekliyorum kendisinden.

yürü hoca, arkandayız!
  • takımı çift forvete alıştırırsa çok daha saldırgan bir galatasaray izletecektir. 4-4-2 veya 3-5-2 dizilişleri bu takıma hep iyi geldi, inşallah sen de iyi gelirsin igor.

bu arada didier drogba, igor tudor'dan sadece 1 ay büyükmüş, biliyor muydunuz? drogba jübilesini yaptıktan sonra galatasaray'a sportif direktör gelecek diye bir dedikodu vardı, keşke öyle olsa. yemin ederim tudor ve drogba bu takımın başına gelen en iyi ikili olurdu.
  • bu gece anan hakkında kafamda oluşacaklar benim için de önem teşkil ediyor sevgili ikiz dingil.
  • çift pivot santraforla sahaya çıkarken kanat oyuncusu oynatmayan bir tuhaf adam.
  • suç sende değil, hala "ama şampiyonluğun en büyük adayıyız yeaaaa" diyen dingil taraftarda. bjk'nin aklı avrupa'da, diğeri tarihinin en kötü senesinde ama...

bala göte yendiğimiz bursa maçında bu kitle kendisini kral ilan etmişti ve bizi düşman bellemişlerdi. bu sene neredeyse hiç oynamadığı bir sistemle oynuyor yine bu ego manyağı o.ç. ve yine laf ettirmeyecekler kendisine.

kendisi hırvat çomarıdır ve sene sonunda şampiyon olsa bile gönderilmelidir.
  • iki forvet oynatıyor, ikisi de pivot; kanatsız. iki ofansif bekin de kaliteli ise anlarım, bir beki de latovlevichi. büyük maçlar bu yüzden hep zor geçiyor.
hesabın var mı? giriş yap