şükela:  tümü | bugün
 • birini alıp diğerine vursak boş teneke sesi çıkabilir
 • kaybedenin türk futbolu olduğu karşılaştırma
 • ikisinin de oyuna müdahaleleri sonuç vermiyor. tudor'un oyuna müdahalesi genelde nötr bir etki yaratırken aykut'un oyuna müdahalesi fenerbahçeye puan kaybettiriyor.
 • aykut kocaman > igor tudor
  şenol güneş > (aykut kocaman + igor tudor)
 • * kocaman kendini ispat etmiş sayılır; fener ile bir şampiyonluğu konya ile de kupası var; tudor, henüz teknik direktörlükte rüştünü ispat etmedi.

  * her ikisi de modern futbolu biliyor ve yakından takip ediyor; hey ikisi de savunma güvenliğini ön planda tutan bir oyun oynuyor.

  * kocaman, genel karakteri itibariyle risk almayı sevmiyor, sağlamcı; bunun sonucu olarak oynadığı oyun sağlam ve sürpriz öğesi içermiyor; atacağı gol de yiyeceği gol de belli; takımları, maçın gidişatını değiştirmek için az sayıda ve bilinir hamlelere sahip; hal böyle olunca, kaliteli oyunculardan kurulu takımlarda sistemi oturunca orta ve uzun vadede başarılı sonuçlar alan bir takım yaratıyor, bunun için sabır olmazsa olmaz.

  tudor, teknik direktörlük yolunun çok başında; ancak italya'da geçirdiği uzun yıllar futbol anlayışına doğrudan etki etmiş; kafasında saplantılı bir diziliş ya da oyun planı yok; gerek karabük gerek galatasaray'da oynattığı futbolun temel öğeleri yüksek fizik gücü, baskılı oyun ve rakibe göre farklılık gösteren, esnek taktik anlayış ile şekilleniyor. karakteri ile uyumlu olarak devamlı aramaktan ve risk almaktan çekinmiyor; oyuna müdahaleleri takıma üç attırabileceği gibi üç de yedirebilir nitelikte.

  * kocaman'ın iletişim becerileri sınırlı, basın ve taraftara yaklaşımı mesafeli; tudor'un basından ve taraftardan korkusu yok; cesareti, oyuncularına yansıyor; kocaman'ın aşırı ihtiyatlı ve çekingen hali de oyunculara yansıyor.

  * kocaman'ın daha uzayacağını sanmıyorum; katı hali ile gelişimini durdurmuş durumda; tudor'un önü açık; ileriki yıllarda onu orta büyüklükte ve yukarı oynayan avrupa takımlarının başında görürsem şaşırmam.
 • süper lig 5.liği için kıyasıya mücadele veren iki teknik direktör.
 • her iki takımın kadro kalitelerine ve genişliğine bakarsak igor tudor > aykut kocaman.

  galatasaray'ın oyuna sonradan giren forveti eren hava topları haricinde yok. galatasaray'ın oyuna sonradan girebilecek kanat oyunculari yasin ve sinan gümüş. galatasaray'ın yedek orta sahası sadece 1 tane o da selçuk şahin'den beter oynayan selçuk inan. galatasaray'ın sol beki yok, galatasaray'ın diğer 4 stoperinin kalibresini toplasan bir maicon etmiyor.

  fenerin oyuna sonradan dahil edeceği en az 3 forveti daha var biri rvp biri fernandao biri soldado. bu adamların biri türkiye biri ingiltere gol kralı, oteki de ispanya'nin en iyi forvetlerinden biri idi. kanatlarda yedek aatif var, bu adam türkiye liginde gol kralı oldu. orta sahada mehmet topal ve ekici gibi iki alternatifi var. hangisini alsan galatasaray'a taraftar kabul eder. sol bek onlarda da problem, stoperdeki her alternatifi bizim maicon hariç diğer stoperlerden iyi.

  bizim ilk 11 den sadece kale ve santrafor mevki onlara göre çok bariz iyi, geri kalan yerlerde kafa kafaya gider bu versus.

  her iki takım da yeni kuruldu sayılır, her iki takım da geçen sene facia bir sezon geçirdi, her iki takım da sezona avrupada felaket başladı. esit girilen sezonda şu anda galatasaray 8 puan önde, fener tüm büyük maçlarda sırasını savdı ama zaten fener her daim derbilerde 1-0 önde başlıyor psikolojik olarak, kaldı ki fener 4 büyük maçının 3 ünü içeride oynadı, anadolu karneleri ise tam bir skandal. bizimse derbi karnemiz kötü, başakşehir ve beşiktaş maçlarını dışarıda kaybetsek ki biz 4 büyük maçımızın 3 ünü disarida oynamış olacağız bu ikinci yari ibreyi bizim lehimize cevirir, fener puan kaybetmese bile fark 2 ye iner yine önde oluruz.

  yani mevcut form durumlarına göre tudor>aykut.

  bana kalirsa genel olarak şöyle ;

  aykut = tudor
  senol > aykut, senol> tudor
  fatih terim > senol+aykut+tudor.

  not : gençlerbirliği maçında da hem rezil oynayıp hem puan kaybedersek acilen kişilik olarak hiç sevmediğim fatih terim'in başa getirilmesi gereken spor.
 • birisi lacivert versiyonu ama hangisi bilemedim
 • ikiside büyük takım hocası olduğunun farkında değiller. öne geçince savunma yapman için real madrid, manchester city gibi takımlarla oynaman lazım, konyaspor'la değil.